O co zapytać kamerzystę ślubnego: 4 najlepsze pytania

Uprość, o co zapytać kamerzystę ślubnego w czterech kategoriach. Dowiesz się pytań o to, co zrobią podczas wesela, jakie wtrącenia w paczkach, styl filmowca i jak odbierze finalny produkt.

Mamy nadzieję, że do końca tego artykułu znajdziesz idealnego filmowca na swój ślub. A dla tych, którzy są zainteresowani tym zawodem, przeczytaj, jak zostać filmowcem ślubnym.

O co zapytać kamerzystę ślubnego: 4 najlepsze pytania

Jakie pytania powinienem zadać mojemu kamerzyście ślubnemu?

Oczekiwania dotyczące usług ślubnych

Kto będzie filmował ślub?

Zapytaj kamerzystę ślubnego, czy będzie filmował dla Ciebie, czy też inni będą odpowiedzialni. Niektórzy filmowcy ślubni będą mieć zespół ludzi na twoim weselu do różnych ról.

Zrozumiałe jest, że niektóre pary są wybredne i możesz być rozczarowany, jeśli filmowiec, którego szukasz, jest tylko głową lub nazwą firmy. Ale nawet jeśli inna osoba będzie filmować dla Ciebie, nadal powinieneś dać jej szansę i przekazać swoje oczekiwania dotyczące ślubnego wideo.

Jak długo filmowiec będzie tam w dniu ślubu?

Innym potencjalnym pytaniem, które należy zadać kamerzyście ślubnemu, jest to, jak długo będą tam w dniu ślubu. Na przykład, czy będziesz płacić kamerzyście tylko od 8 rano do 15 po południu, ponieważ spodziewasz się, że ten czas pokryje ceremonię do przyjęcia?

Ale co, jeśli coś opóźniło wydarzenia, a kamerzysta nadal nie ma nagrania z wydarzeń na recepcji? Czy to oznacza, że ​​będziesz musiał dodatkowo zapłacić za włączenie klipów z powodu opóźnienia w harmonogramie?

Oczywiście nie chcesz, aby brakowało klipów w filmie ślubnym, ale kamerzysta powinien również jasno określić oczekiwany czas i odpowiednią płatność.

Opłaty i dodatki do pakietów

Jakie są twoje stawki?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie należy zadać swojemu kamerzyście ślubnemu, jest ich stawka i wtrącenia. Przydatną wskazówką jest rozpoczęcie od standardowego pakietu, który oferują, a następnie zapytaj, czy możesz dostosować jego dodatki.

Filmowiec ślubny może kosztować od 1 200 USD do ponad 10 000 USD, a nawet 200 USD 500 USD za godzinę, w zależności od potrzebnych usług. Upewnij się, że umowa zawiera preferowane warunki płatności, rodzaj płatności, pakiet, anulowanie, zwroty i bezzwrotne depozyty oraz że zadałeś wszystko, czego potrzebujesz na temat tych szczegółów.

Jeśli będziesz płacić stałą stawkę, nie zapomnij sprawdzić, czy obejmuje ona zniżki, promocje, zakwaterowanie, transport, posiłki i opłaty za konsultacje. Niektórzy kamerzyści są również zatrudniani do sfilmowania przedmałży, a także mogą dostarczać lokalizację i rekwizyty, co może zwiększyć całkowity koszt.

Co jest zawarte w pakiecie?

Filmowcy ślubni różnią się pakietem, który oferują. W zależności od wybranego dodatku możesz również płacić dodatkowe koszty.

Zapytaj kamerzystę, czy całkowita opłata obejmie przedmową lub próbną kolację. Czy pakiet pokryje również opłatę za edycję tego samego dnia i czy otrzymasz pełną dokumentację?

Możesz także sprawdzić ujęcie z lotu ptaka, bezpłatne przechowywanie filmów i czy otrzymasz surowe pliki. Niektórzy filmowcy mogą nie uwzględniać ich w pakiecie.

Styl filmowca

Czy będziesz robić zdjęcia sceniczne?

Nie wahaj się zapytać kamerzystę ślubnego, jak robią swoje filmy. Czy będzie to bardziej przypominało film z najważniejszych wydarzeń, dokumentację czy film z wesela?

Możesz także preferować szczere ujęcia od zainscenizowanych lub odwrotnie. Przedstaw swoje oczekiwania co do tego, jak ma wyglądać Twój ślubny film, aby uniknąć rozczarowania.

W jaki sposób edytujesz swoje filmy pod względem jakości kolorów i wyboru muzyki?

Korekcja kolorów materiału filmowego ma wpływ na ogólną estetykę i styl filmu. Dlatego możesz zapytać styl filmowca, aby wiedział, czy Ci się spodoba.

Możesz także wyobrażać sobie muzykę, która towarzyszyłaby Twoim ślubnym momentom. Mając to na uwadze, zapytaj, czy akceptują szczegóły techniczne wyjścia wideo i czy będziesz musiał uiścić opłatę licencyjną za muzykę.

Jak otrzymamy produkt końcowy po

Co się dzieje z nagraniem ślubnym?

Powinieneś także wiedzieć, co stanie się z materiałem ślubnym po nim i czy otrzymasz surowe ujęcia. Co więcej, co stanie się z Twoim filmem, jeśli dysk twardy zostanie zgubiony lub uszkodzony?

Czy filmowiec zaakceptuje również poprawki, jeśli nie jesteś zadowolony z produktu? Ponownie unikniesz stresu i niepokoju, znając potencjalne rozwiązania w przypadku problemów.

Kiedy i jak otrzymamy nasz film ślubny?

Na koniec wyjaśnij z filmowcem oczekiwany harmonogram dla rezultatów. Na przykład, czy wcześniej będziesz otrzymywać nieprzetworzone pliki?

Powinieneś również zapytać, czy otrzymasz fizyczną kopię, czy jest ona czysto cyfrowa. I oczywiście, jeśli spodziewasz się montażu tego samego dnia, aby obejrzeć film na przyjęciu, zapytaj o to kamerzystę ślubnego.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, o co zapytać kamerzystę ślubnego, wyjaśniając, co zrobi na weselu, opłaty i opłaty za pakiet, styl filmu i sposób, w jaki otrzymasz gotowy produkt.

Mamy nadzieję, że było to pomocne, a jeśli zainspirowało Cię do rozmowy z innymi dostawcami ślubów, dlaczego nie przeczytać, jak zaplanować wesele bez konsultantki ślubnej?

Być może nie będziesz musiał zatrudniać planisty, o ile wiesz, co robić i kogo zapytać.