Najlepszy przewodnik po pleśni: ile pleśni w przestrzeni indeksowania jest dopuszczalne?

Jeśli ciekawi Cię, ile pleśni w przestrzeni podręcznej jest do zaakceptowania, odpowiemy na to za Ciebie. Wolna od pleśni przestrzeń do pełzania to jedyna droga.

W tym artykule dowiesz się, dlaczego pleśń kosmiczna jest absolutnie nie do przyjęcia. Mamy nadzieję, że przeczytasz do końca, aby w pełni zrozumieć, co mamy na myśli!

Najlepszy przewodnik po pleśni: ile pleśni w przestrzeni indeksowania jest dopuszczalne?

Co to jest przestrzeń indeksowania?

Zanim dowiemy się, ile pleśni jest akceptowalnych w przestrzeni przeszukiwania, musimy najpierw zapoznać się z przestrzenią przeszukiwania. Przestrzeń do przeszukiwania to wąski obszar używany jako punkt dostępu do instalacji elektrycznych, wentylacyjnych i hydraulicznych w domu.

Czasami przestrzenie do przeszukiwania są wystarczająco duże, aby zainstalować jednostkę HVAC. Mimo że nie jest to przestrzeń, po której można chodzić, nadal jest dostępna do naprawy. Przestrzenie dla indeksowania mogą również służyć jako miejsce do przechowywania płytek, cegieł i innych, które nie są podatne na wilgoć.

Dobra przestrzeń do przeszukiwania powinna mieć paroizolację. Paroizolacja ma być odporna na wilgoć i jest szczególnie ważna w miejscach o suchym klimacie.

Jeśli poziom wilgoci wzrośnie, będzie to poważny problem. Byłby to problem, ponieważ pleśń uwielbia wilgotne środowiska. Zarodniki pleśni są wszędzie, więc łatwo byłoby rozwijać się w wąskich obszarach, takich jak przestrzenie pełzające.

Co więcej, ponieważ przestrzenie do przeszukiwania nie są regularnie sprawdzane, możesz mieć znaczne zanieczyszczenie pleśnią. Oto artykuł o zwalczaniu zarodników pleśni, aby nie doszło do znacznego wzrostu pleśni.

Jak pleśnie rosną w przestrzeni przeszukiwania?

Dość często pleśnie rozwijają się w przestrzeniach pełzających. Są rzadko odwiedzane i konserwowane, więc zanieczyszczenie pleśnią może łatwo pozostać niezauważone. Wysoki poziom wilgoci i wilgotności to główne przyczyny rozwoju pleśni w przestrzeniach pełzających.

Łatwo zrozumieć, dlaczego są podatne na wilgoć i wilgoć. Rozważ lokalizację swojej przestrzeni przeszukiwania; jest pod twoim domem i nad ziemią.

Gleba z ziemi zawiera wilgoć i jest doskonałą pożywką dla pleśni. Istnieją różne rodzaje pleśni, a najbardziej znaną z nich jest czarna pleśń. Oto artykuł o tym, jak wygląda czarna pleśń, aby ją zidentyfikować, jeśli napotkasz ją w swoim domu.

Ile pleśni jest dopuszczalne w przestrzeni przeszukiwania?

Wystarczy jeden do dwóch, aby pleśń uformowała się i rozmnożyła w wilgotnym miejscu. Idealnie byłoby, gdyby twoja przestrzeń do pełzania była wolna od pleśni, ponieważ szybko się rozprzestrzeniają.

Nawet drobne plamy pleśni są niedopuszczalne. Jeśli zauważysz takie skupiska, pracuj nad zidentyfikowaniem przyczyny. Następnie przystąp do usuwania grudek pleśni.

Jakie są oznaki rozwoju pleśni?

Niektóre oznaki rozwoju pleśni w przestrzeniach podpełzających to zielonkawo-czarne plamy na listwach przypodłogowych. Takie plamy to oznaki problemów z wilgocią.

Kolejnym znakiem są wypaczone konstrukcje drewniane, a konkretnie podłogi w Twoim domu. Jeśli twoja podłoga jest uszkodzona przez wodę, może to również wpłynąć na twoją przestrzeń do przeszukiwania.

Oczywiście mokre drewniane konstrukcje w okolicy mogą być również oznaką uszkodzenia pleśni. Wreszcie niewyjaśnione problemy z oddychaniem mogą być również spowodowane zanieczyszczeniem pleśnią w przestrzeni do przeszukiwania.

Jak usunąć pleśń w przestrzeni przeszukiwania

Istnieją różne sposoby usuwania pleśni z przestrzeni przeszukiwania. Możesz zdecydować się na zrób to sam lub poprosić o profesjonalną pomoc. Jeśli rozwój pleśni nie jest rozległy, możesz użyć jednego z poniższych:

  • Wodorowęglan sodu
  • Ocet
  • Wybielacz

Możesz użyć metody sodowania, aby usunąć pleśń z przestrzeni pełzającej. Aby to zrobić, weź urządzenie do piaskowania i użyj wodorowęglanu sodu, aby zabić zarodniki w wąskim obszarze.

Jeśli uszkodzenie pleśni jest rozległe, zalecamy pozostawienie tego profesjonalistom. Koszt usunięcia pleśni z przestrzeni pełzającej waha się od 500 do 30 000 USD.

Jak zapobiegać rozwojowi pleśni w przestrzeni przeszukiwania

Ponieważ pleśń rośnie w miejscach wilgotnych, najlepszym sposobem zapobiegania ich rozwojowi jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Przestrzeń pełzająca wpływa na powietrze, którym oddychamy w naszych domach, dlatego ważne jest, aby było wolne od pleśni.

Właściwy poziom wilgoci w podziemnej przestrzeni to 55%. Możesz zmierzyć poziom wilgotności za pomocą cyfrowego termohigrometru. Jeśli wzrośnie do 65%, może być konieczne podjęcie działań.

Sprawdź, czy w przestrzeni do przeszukiwania nie ma wody, ponieważ uszkodzenie przez wodę prowadzi również do rozwoju pleśni. Jeśli jest woda, zajrzyj do jej źródła. Jeśli jest to woda stojąca lub woda masowa, może to być spowodowane problemami z drenażem.

Jeśli grunt jest wilgotny, może to być problem z parowaniem wilgoci z gruntu. Po zidentyfikowaniu źródła problemu napraw je.

Rozważ wymianę rur, jeśli masz nieszczelność. Jeśli jednak problem tkwi z zewnątrz, rozważ pompę do miski olejowej.

Pompy ściekowe pomagają zapobiegać zalaniu piwnicy, dlatego są niezbędne w Twoim domu. Jednak sprawdzaj je trzy razy w roku, aby zapewnić ich stan. Na koniec zainstaluj osuszacz przestrzeni podziemnej, aby zapewnić odpowiednią wentylację przestrzeni podziemnej.

Wniosek

Pleśń powoduje wiele problemów w Twoim domu. Niszczy integralność twojego domu i zagraża twojemu zdrowiu.

Biorąc pod uwagę szkody, jakie pleśń powoduje w domach, naturalne jest, aby dowiedzieć się, ile pleśni w przestrzeni podręcznej jest dopuszczalne. Mamy nadzieję, że ten artykuł o pleśni kosmicznej był dla Ciebie pomocny.