Najlepsza pielęgnacja roślin 101: jak leczyć mączniaka prawdziwego na Zinnias

Czy jesteś właścicielem ogrodu, który boryka się z tym, jak leczyć mączniaka prawdziwego na cyniach? Ten post jest dla Ciebie pomocny, ponieważ istnieją cztery cenne produkty, które pomogą pozbyć się mączniaka prawdziwego.

Przygotuj się, ponieważ ten post zawiera różne informacje dotyczące roślin cynii. Odpowie również na Twoje pytanie, dlaczego na tej roślinie rozwija się pleśń.

Najlepsza pielęgnacja roślin 101: jak leczyć mączniaka prawdziwego na Zinnias

Co więcej, dodatkowe wskazówki będą dla Ciebie korzystne w zapobieganiu dalszemu wzrostowi pleśni w Twojej roślinie cynii.

Wszystko o Zinnias

Zinnias to roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Jest wieczna w swoim ojczystym kraju; jednak rośliny te rosną tylko raz w roku na obszarach, z których nie pochodzą.

Łodyga roślin cynii jest owłosiona i sztywna. Tymczasem powszechnie spotykane liście mają kształt owalny i są zwrócone do siebie.

Ze względu na szeroką gamę kolorów, ta roślina cynia może spowodować znaczne zmiany w ogrodzie. To sprawia, że ​​miejsce to jest bardziej żywe i tętniące życiem niż zwykle.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cyniach, możesz swobodnie odwiedzić ten link o tym, jak sadzić i hodować kwiaty cynii.

Jak mogę usunąć mączniaka prawdziwego na Zinnias?

Istnieją cztery praktyczne, łatwe do zdobycia produkty, których można użyć do zwalczania mączniaka prawdziwego na cyniach. Użyj dowolnego z nich, a następnie postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

1. Soda oczyszczona

Zazwyczaj soda oczyszczona jest stosowana raczej profilaktycznie niż leczniczo. Połącz to z wodą i mydłem w płynie, aby było skuteczne.

Do pomiarów wymieszaj pół łyżeczki mydła w płynie i jedną łyżkę sody oczyszczonej w galonie wody. Obficie spryskaj mieszankę w obszarze mączniaka prawdziwego cynii.

2. Mleko

Nie wiedziałeś, że mleko ma różne zastosowania i nie tylko jako napój. Można go również zaklasyfikować jako środek grzybobójczy i antyseptyczny dla roślin.

Dlatego, jeśli rozpylisz roztwór trzech części wody i jednej części mleka na roślinę cynii, otrzymasz natychmiastowy kontroler mączniaka prawdziwego. Mleko zwiększy odporność rośliny.

3. Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej jest znany jako środek do codziennego zabijania drobnoustrojów w jamie ustnej. Jest to jednak również przydatne w zwalczaniu zarodników mączniaka prawdziwego w roślinach.

Wymieszaj jedną część płynu do płukania jamy ustnej i trzy części wody w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj nim zainfekowany obszar, ale pamiętaj, aby uważać na nowe rośliny, ponieważ ten roztwór jest silny.

4. Organiczne zabiegi grzybobójcze

Najbardziej znanym skutecznym środkiem do zwalczania mączniaka prawdziwego na roślinach są fungicydy. Te fungicydy różnią się w zależności od zawartej w nich substancji chemicznej.

Siarkowy środek grzybobójczy

Fungicyd siarkowy jest bardzo skuteczny stosowany w początkowej fazie sezonu sadzenia. Jest również uważany za środek zapobiegawczy dla roślin, aby uniknąć infekcji mączniakiem prawdziwym.

Należy rozważyć użycie tego rodzaju fungicydu, ponieważ nigdy nie należy go stosować, jeśli ostatnio używałeś sprayu olejowego. Może to również zrujnować poziom PH gleby ze względu na jej główny składnik — siarkę.

Środek grzybobójczy miedzi

Ten jest stosowany w leczeniu grzybów lub pleśni, a nie tylko w profilaktyce. Biorąc to pod uwagę, powinieneś ostrożnie nakładać go na cynię.

Fungicyd miedziowy ma wysokie stężenia, które mogą być szkodliwe dla roślin. Może spalić liście rośliny, więc upewnij się, że przeczytałeś instrukcje dotyczące rozcieńczania i postępuj zgodnie z nimi tak dokładnie, jak to możliwe.

O profilaktyce

Zgodnie z artykułem zatytułowanym „Jak długo trwa rozwój pleśni”, pleśń potrzebuje tylko jednego dnia do kilku dni, aby się rozwinąć.

Podczas gdy inny artykuł, który ma na celu odpowiedź na pytanie: jak długo żyją zarodniki mączniaka prawdziwego, wykazał, że zarodniki mączniaka mogą żyć do 1-16 dni bez żywiciela. W końcu rozmnaża się w ciągu 2-15 dni, jeśli znajdzie odpowiedniego żywiciela.

Nie przesadzam, ale wszystkie te liczby to nie tylko liczby. Dobrze, że możliwe jest zapobieganie pleśni na roślinach, szczególnie na cyniach.

Środki zapobiegawcze pleśni

Zwróć uwagę na te środki zapobiegawcze, aby uniknąć marnowania cennej rośliny z powodu mączniaka prawdziwego.

  • Daj wystarczającą odległość podczas uprawy rośliny, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego
  • Unikaj sadzenia w zacienionych miejscach
  • Właściwie pielęgnuj rośliny, usuwając martwe łodygi i liście
  • Nie wkładaj tak dużo nawozu; zamiast tego użyj kompostu
  • Zastosuj fungicydy jako zabiegi zapobiegawcze

Wniosek

Rośliny cynia są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ kwitną tylko raz w roku — właściciele muszą bardzo dbać o te rośliny. Niemniej jednak mączniak prawdziwy jest nieunikniony.

Mamy nadzieję, że ten post pomógł ci w leczeniu mączniaka prawdziwego na cyniach. Masz do wyboru różne opcje, ale pamiętaj, aby nie stosować zbyt dużej ilości produktów do obróbki, aby uniknąć dalszych uszkodzeń rośliny.

Ponadto chcemy podkreślić znaczenie podjęcia środków zapobiegawczych wymienionych w górnej części tego postu. To tylko proste czynności, ale mają ogromny wpływ na rośliny.

Zadbany i przyjemny dla oka ogród to satysfakcja dla właścicieli domów. Podobnie byłoby najlepiej, gdybyś zaspokoił potrzeby swoich cynii.