Nagrzewnica olejowa Jak to działa? Przeczytaj niesamowite fakty!

Chcesz dowiedzieć się, jak działa nagrzewnica olejowa? Nie martw się, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć zasadę działania nagrzewnicy olejowej. Nagrzewnice olejowe ogrzewają powietrze atmosferyczne za pomocą konwekcji termicznej i ogrzewania promiennikowego, pobierając zimniejsze powietrze i wypychając je przez żebra nagrzewnicy olejowej.

W rezultacie ciepłe powietrze unosi się, zmuszając zimne powietrze niżej do nagrzewnicy, gdzie byłoby ogrzane.

Nagrzewnica olejowa Jak to działa? Przeczytaj niesamowite fakty!

Rezystor w podgrzewaczu oleju przekształca moc w ciepło i podgrzewa olej w żebrach podgrzewacza, powszechnie nazywany olejem diatermicznym. Grzejnik olejowy, ogólnie nazywany grzejnikiem olejowym, grzejnikiem olejowym i grzejnikiem kolumnowym, wydaje się być grzejnikiem konwekcyjnym powszechnie stosowanym w domach. Mimo że jest wypełniony olejem, jest podgrzewany elektronicznie, ale nie wymaga żadnego paliwa olejowego; jego olej służy jako zbiornik ciepła, a nie moc. Jest o wiele więcej do odkrycia, więc czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Podstawy podgrzewacza oleju

Nagrzewnice olejowe składają się z metalowych kolumn z otworami, w których stale krąży olej do wymiany ciepła. Olej jest podgrzewany przez źródło ciepła w rdzeniu grzałki, a następnie krąży konwekcyjnie po komorach grzałki. Olej ten ma temperaturę wrzenia oraz wysoką pojemność cieplną. Wysoka pojemność cieplna tego oleju umożliwia efektywne przenoszenie energii cieplnej ze źródła ciepła. W przeciwieństwie do tego, jego wysoka temperatura wrzenia pozwala mu pozostać w stanie ciekłym do celów grzewczych, eliminując potrzebę stosowania pojemnika wysokociśnieniowego.

Źródło ciepła ogrzewa olej, który dalej rozprowadza ciepło do metalowego ogrodzenia przez konwekcję, ściany boczne przez przewodzenie i wreszcie do otoczenia poprzez konwekcję powietrza i; promieniowanie cieplne. Kolumny podgrzewacza oleju składają się zazwyczaj z cienkich żeberek o znacznej powierzchni w porównaniu z ilością użytego oleju lub elementu grzejnego. Ogromna powierzchnia pozwala na lepszą interakcję powietrza z grzejnikiem w dowolnym miejscu w danym momencie, umożliwiając bardzo wydajne przekazywanie ciepła i zapewniając bezpieczną w dotyku temperaturę powierzchni. Ponieważ olej i amp; metalowe elementy mają dużą pojemność cieplną, taka grzałka zajmuje tylko kilka chwil na nagrzanie lub schłodzenie, oferując krótkotrwałe przechowywanie ciepła.

Zasada działania podgrzewacza oleju; Jak to działa?

A więc nagrzewnica olejowa jak to działa? Grzejniki olejowe doskonale nadają się do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń, ponieważ posiadają proste techniki i możliwości. Te techniki i umiejętności pomogą Ci nauczyć się, jak działa nagrzewnica olejowa. Olej diatermiczny znajduje się w żebrach lub korpusach podgrzewaczy oleju. Ponieważ olej ten nie jest wykorzystywany jako źródło paliwa, nie trzeba go odnawiać. Zamiast tego olej służy jako rezerwa ciepła, co oznacza, że ​​nigdy się nie wyczerpie. Zamiast tego pozostaje w grzałce i krąży.

Energia będzie kierowana do rezystora grzałki. Zamieni energię elektryczną na ciepło. Ten olej w grzałce pochłonąłby wtedy więcej ciepła. Ocieplenie oleju powinno zacząć przemieszczać się przez płetwy i kolumnę. Ten przepływ oleju do metalowych żeber grzejnika przekazywałby ciepło. W wyniku tego powstawałyby nawet temperatury powierzchni. Ilekroć metal wewnątrz płetw nagrzewa się, promieniuje ciepło po całej przestrzeni. Dzięki naturalnej konwekcji ciepło zaczęłoby krążyć po całym pomieszczeniu.

Znaczenie oleju diatermicznego używanego w podgrzewaczu oleju

Olej diatermiczny posiada dwie cechy, które sprawiają, że doskonale nadaje się do przechowywania ciepła. Ma wysoką temperaturę topnienia i wrzenia oraz dużą pojemność cieplną. Oznacza to, że olej diatermiczny podgrzewacza może utrzymywać dużo ciepła, nie gotując go. Zamienia się w parę, gdy ciecz się zagotuje, wymagając systemu wysokiego ciśnienia, aby utrzymać dodatkową objętość. Dodatkowe obciążenie techniczne jest niepotrzebne, ponieważ olej diatermiczny nie osiąga temperatury wrzenia. Nawet po wyłączeniu prądu olej nadal emituje ciepło, ponieważ ma dużą pojemność cieplną.

Czy nagrzewnice olejowe są najbardziej wydajne?

Ponieważ możesz oddzielić jeden obszar & ogrzać go za pomocą nagrzewnicy olejowej, nagrzewnice olejowe zmniejszają całkowity wydatek energii. Dostosuj ustawienie i użyj ustawień Ekonomicznych, aby upewnić się, że grzejnik włącza się i wyłącza, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu. Olej diatermiczny rozgrzał się w tym momencie i pomoże utrzymać ciepło zaraz po wyłączeniu grzejnika. Grzejniki elektryczne z wypełnieniem olejowym są idealne do małych i dużych toalet, pokoi gościnnych, pomieszczeń mieszkalnych, piwnic itp.

Zabezpieczenia dla podgrzewaczy oleju

Ze względów bezpieczeństwa każdy przedmiot powinien znajdować się w odległości co najmniej 3 stóp od grzejnika oleju. Żaden obecny producent nie zaleca używania podgrzewacza oleju do suszenia odzieży. Zwiększona odporność termiczna odzieży na grzałce może umożliwić wzrost temperatury powierzchni do punktu samozapłonu materiału, nawet jeśli temperatura powierzchni grzałki jest stosunkowo niska w normalnych warunkach pracy. Wiele grzejników olejowych zawiera wyraźne ostrzeżenia przed używaniem ich w wilgotnych miejscach (takich jak toalety i pralnie), ponieważ wilgoć i wilgoć mogą uszkodzić części grzejnika. Możesz również zainteresować się zaletami i wadami grzejników olejowych.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten artykuł daje najlepszą odpowiedź na temat działania nagrzewnicy olejowej. Nagrzewnica olejowa dostarcza gorące powietrze poprzez promieniowanie i ciepło konwekcyjne; nie tylko to, wiele czynników odgrywa kluczową rolę w pracy nagrzewnicy olejowej. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, który grzejnik na podczerwień jest najlepszy i ile prądu zużywa grzejnik olejowy. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.