Mieszanka olejków zapachowych do świec

Świece zapachowe są popularnym produktem, a rynek jest przesycony wszelkiego rodzaju zapachami. Jednak produkcja własnych świec może być niezwykle satysfakcjonująca i opłacalna. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest mieszanie olejków zapachowych do świec.

Mieszanie olejków zapachowych do świec: materiały eksploatacyjne

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu związanego z produkcją świec musisz wiedzieć, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Upewnij się, że używasz odpowiedniego pojemnika, upewnij się, że jest bezpieczny w wysokiej temperaturze i zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie, przestrzegając 4 stopni Celsjusza:

Mieszanka olejków zapachowych do świec
 • Fajne – nigdy nie zostawiaj topiącego się wosku bez nadzoru
 • Gotuj – Utrzymuj stopiony wosk w stałym wrzeniu (212° Fahrenheita) przykryty pokrywką
 • Zawiera — wosk rozszerza się po podgrzaniu, więc upewnij się, że Twoje pojemniki mają co najmniej podwójną objętość wosku
 • Świeca — Przygotuj szpilkę do knota i przygotuj wszystko, abyś mógł zacząć w mgnieniu oka
 • Gdy już zapewnisz sobie bezpieczeństwo, czas na zebranie zapasów. Do mieszania zapachów do świec potrzebne będą:

  • Olejki zapachowe — na to zostanie wydana większość Twoich pieniędzy
  • Pipety lub cylindry miarowe — użyjesz ich do odmierzania olejów
  • Mieszanie pojemników — istnieje kilka różnych rodzajów, które dobrze się sprawdzają
  • świece odprowadzające wilgoć/kije/pręty świecowe – wybierz typ, który odpowiada Twoim preferencjom
  • Crockpot z termometrem – Wybierz rozmiar w zależności od tego, ile uncji wosku planujesz użyć
  • Drewniane łyżki lub sztućce do mieszania – wybierz sztućce, z którymi czujesz się komfortowo.

  Mieszanie olejków zapachowych do świec: metoda

  Wybierz swoje olejki zapachowe i wymieszaj razem w pojemniku do mieszania. Wszystkie olejki zapachowe mają różne poziomy lepkości, więc po dodaniu mogą zachowywać się inaczej. Zacznij od dodania niewielkiej ilości oleju do mieszanki, za każdym razem dokładnie mieszając, aż do uzyskania pożądanego zapachu. Pamiętaj, że raz zmieszane razem, nie możesz wrócić do oddzielnych zapachów, więc pamiętaj, aby powąchać miksturę przed rozpoczęciem następnego kroku.

  Ilość olejku potrzebna do uzyskania pożądanego zapachu będzie się różnić w zależności od rodzaju użytego olejku zapachowego i mocy każdego z nich. Niektóre zapachy nie będą odczuwalne, podczas gdy inne mogą być zbyt mocne, jeśli zostaną użyte w nadmiarze. Eksperymentuj z różnymi ilościami olejku, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego pożądanego zapachu.

  Gdy już uznasz, że masz odpowiednią kombinację olejków zapachowych, nadszedł czas, aby dodać ją do wosku ze świecy. Istnieje wiele różnych rodzajów wosku, ale wszystkie działają w podobny sposób. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju wosku używasz, upewnij się, że topi się w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała (98-100 ° Fahrenheita). Możesz dodać kolor i inne dodatki, gdy wosk dokładnie się rozpuści.

  Po dodaniu mieszaj, aż mieszanina stanie się nieprzezroczysta i lekko bąbelkowa. Jak tylko na wierzchu pojawią się ślady olejków, zdejmij z ognia i wlej do pojemników. Produkt finalny powinien być lekko mętny i mieć aromat obu zapachów. Pozostaw na kilka godzin, a następnie przetestuj, zapalając świecę, aby upewnić się, że nie kapie ani nie dymi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, masz teraz swoją własną, spersonalizowaną mieszankę olejków zapachowych do świec!

  Mieszanka olejków zapachowych do świec: bez ftalanów kontra żywy rustykalny

  Olejki do blendowania można stosować również z innymi rodzajami wosków, takimi jak wosk palmowy i wosk sojowy. Większość ludzi użyje parafiny lub wosku pszczelego, ponieważ są one popularne i łatwe do znalezienia w sklepach rzemieślniczych.

  Ftalany to substancje chemiczne znajdujące się w wielu popularnych produktach, takich jak kosmetyki, detergenty, mydła, szampony itp. Niestety, stwierdzono, że niektóre ftalany powodują raka u zwierząt laboratoryjnych i podejrzewa się, że mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, dlatego należy ich unikać . Dlatego wielu producentów świec woli kupować olejki zapachowe, które nie zawierają ftalanów, ponieważ wosk używany w świecach z czasem wypala się i może potencjalnie wytwarzać szkodliwe opary.

  Jak wybrać swój zapach

  Wszyscy wiemy, że przy produkcji świec zapachowych mieszanie olejków zapachowych do świec jest koniecznością. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie? Oto kilka porad:

  1. Poznaj swoje preferencje zapachowe

  Ważne jest, aby wiedzieć, co lubisz, ponieważ istnieją setki różnych zapachów. Dla początkujących dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od prostszych zapachów, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób olejki zapachowe współdziałają z woskiem i palą się na świecy. Pamiętaj, że bardzo złożone zapachy mogą być trudne do wydobycia za pierwszym razem, więc wybierz coś łatwego na początek!

  2. Eksperymentuj z różnymi zapachami, zanim się uspokoisz

  Nie wiesz, czego chcesz? W porządku! Wypróbuj jak najwięcej, aż zdecydujesz się na jeden lub dwa, które będą dla Ciebie wyjątkowe i niezwykłe. Naprawdę nie ma pojęcia, jak zabawne może być mieszanie olejków zapachowych do świec, więc baw się dobrze eksperymentując!

  3. Znajdź wyprzedaże i rabaty na olejki zapachowe

  Zawsze dobrze jest oszczędzać pieniądze tam, gdzie można, prawda? Olejki zapachowe są często przecenione w wielu sklepach z rękodziełem. Przed zakupem sprawdź ich sprzedaż online lub kupony sklepowe! Jeśli to nie zadziała, spróbuj sprawdzić różne sklepy stacjonarne, aby porównać ceny. Koszty wysyłki mogą również pomóc w obniżeniu ceny zakupu, jeśli nie jest ona już zbyt wysoka.

  4. Kupuj hurtowo, kiedy tylko jest to możliwe

  Im więcej kupujesz, tym mniej płacisz za sztukę. Działa to szczególnie dobrze dla tych, którzy regularnie tworzą własne świece zapachowe. Dzieje się tak, ponieważ będą wymagały znacznie więcej oleju niż ci, którzy robią je tylko okazjonalnie.

  Mieszanie olejków zapachowych do świec: wnioski

  Prawdopodobnie zajęłoby wiele lat, aby dowiedzieć się wszystkiego o wytwarzaniu świec i jego specyfice, jeśli planujesz odkrywać i eksperymentować na własną rękę. Mając to na uwadze, gdy odkryjesz podstawy tworzenia świec i nauczysz się trochę o mieszaniu olejków zapachowych do świec, znacznie łatwiej będzie tworzyć różne zapachy w domu.

  Ponadto większość hobbystów uważa, że ​​mieszanie różnych zapachów razem jest bardziej ekscytujące niż palenie jednej świeczki za każdym razem, gdy chcą, aby ich dom ładnie pachniał. Podsumowując, eksperymentowanie z mieszaniem olejków zapachowych do świec to łatwy sposób na stworzenie przyjemnego zapachu w całym domu. Sprawdź naszą stronę, aby uzyskać więcej artykułów i wskazówek dotyczących świec.