Materac Zinus Jak długo się rozwijać Plus najlepsze wskazówki

Odpowiedź na pytanie, jak długo się rozwija materac Zinus to aż 3 dni. Najlepiej byłoby zapoznać się z czasem trwania, jakiego należy się spodziewać, aby łóżko zakończyło się rozszerzać lub nadymać. W ten sposób dowiesz się, kiedy sprawdzić, czy Twój materac ma problemy lub uszkodzenia, które różnią się od jego właściwej formy.

Podobnie jak materace z pianki termoelastycznej, Twoje łóżko Zinus będzie w pełni wykorzystywane dopiero po jego rozszerzeniu. W końcu Zinus wprowadza różne typy, które również używają pianki z pamięcią jako podstawowego materiału. Poniżej omówimy więcej tych popularnych łóżek.

Materac Zinus Jak długo się rozwijać Plus najlepsze wskazówki

Jak długo trwa rozbudowa materaca Zinus?

Jeśli Twój materac Zinus właśnie został dostarczony, jego rozszerzenie może zająć 72 godziny. Oczekiwanie na ten okres pomoże Ci poznać rzeczywistą wysokość i wymiary Twojego łóżka, ale firma stwierdziła również, że powinno wystarczyć użycie materaca pierwszej nocy. Podobnie jak w przypadku innych łóżek, używanie materaca Zinus przyspieszy dekompresję.

Ale co, jeśli nie możesz jeszcze wyjąć go z pudełka? Być może jesteś zajęty przenoszeniem i rozpakowywaniem, więc nie możesz od razu wyjąć materaca Zinus z opakowania. Najlepiej wyjąć go jak najszybciej, ale powinno wystarczyć, aby przechowywać go w pudełku przez tydzień od daty dostarczenia.

Jak długo należy czekać, aż materac zakończy dekompresję? Zinus zaleca spanie w łóżku przez pierwsze 48 do 73 godzin. Możesz jednak skontaktować się z obsługą klienta, jeśli materac nie osiągnął oczekiwanej grubości po tygodniu, aby zgłosić roszczenie gwarancyjne.

Co to jest materac Zinus?

Być może zastanawiasz się, dlaczego materac Zinus potrzebuje czasu, aby się rozwinąć. Powodem jest to, że używa pianki z pamięcią kształtu, która ma warstwy, które są kompresowane podczas transportu. Większość łóżek piankowych z pamięcią wykorzystuje również tę możliwość do wykańczania odgazowywania, dzięki czemu użytkownik nie czuje już zapachu chemikaliów.

Ale mówiąc o tym, powinieneś wiedzieć, że materace Zinus wykorzystują BioFoam z ekstraktem z zielonej herbaty, węglem drzewnym i olejem z nasion rącznika, aby zachować świeżość materiału. Sama pianka posiada nawet certyfikat CertiPUR-US, więc wiesz, że jest bezpieczna dla zdrowia. Ponadto Zinus został przetestowany i spełnił wymagania dotyczące palności 1633-Federal i 16 CFR Part 1632.

Powinieneś mieć pewność, że Twoje łóżko nie zawiera formaldehydu, ftalanów, rtęci, ołowiu, metali ciężkich i środków zmniejszających palność. Ale co z jego długowiecznością? Według firmy, możesz przedłużyć żywotność materaca, obracając go, ale nigdy go nie obracaj, ponieważ nie jest kompatybilny ze strukturą łóżka.

Jak sprawić, by mój materac rozwijał się szybciej?

Wyjmij i użyj

Trzy dni to długi okres oczekiwania, aż materac osiągnie właściwą formę. Możesz jednak wykonać kilka ćwiczeń, aby skrócić ten okres, a po 48 godzinach możesz zdekompresować łóżko. Na przykład chcesz go rozpakować w ciągu 72 godzin od jego przybycia, aby przyspieszyć jego rozwój.

Pomoże Ci to również w pełni wykorzystać 100-dniowy okres próbny od Zinusa. Po wyjęciu możesz spać na nim pierwszą noc, aby otworzyć kieszenie powietrzne.

Podgrzej go

Niektórzy użytkownicy nawet chodzą lub toczą się po materacu Zinus i powinno to być bezpieczne. Czy temperatura pomoże w dekompresji materiału? Materace Zinus reagują na temperaturę, więc ciepło Twojego ciała pomoże mu jeszcze szybciej się rozszerzyć.

Możesz także ogrzać pomieszczenie lub użyć parowca, aby wycelować w określone części materaca. Krawędzie i rogi mogą rosnąć po pewnym czasie, a użycie parowca do skoncentrowania się w tych obszarach powinno przyspieszyć pełną ekspansję łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, warto poczekać, jeśli śpisz komfortowo i wspomagająco, ale te wskazówki powinny przyspieszyć dekompresję.

Czy naprawdę muszę czekać 48 godzin na piankę z pamięcią?

Większość producentów nie ma określonych ograniczeń, które mówią, że użytkownicy nie powinni spać na swoim materacu z pianki z pamięcią kształtu, jeśli nie skończył się on rozszerzać lub dekompresować. Możesz toczyć się lub leżeć na łóżku pierwszego dnia i nie powinno to spowalniać jego ekspansji. Istnieją jednak pewne wady, których możesz się spodziewać.

Odgazowywanie

Po pierwsze, większość materacy z pianki z pamięcią kształtu usuwa gaz, zwłaszcza po wyjęciu z pudełka. Musisz wietrzyć nowy materac z pianki memory na zewnątrz, aby pomóc w rozproszeniu chemicznego zapachu. Chociaż te opary nie są niebezpieczne, niektórzy ludzie mogą być bardziej wrażliwi na odgazowanie.

Przyjemny sen

Warto poczekać, aż pianka z pamięcią skończy się rozszerzać, ponieważ użycie jej wcześniej oznacza, że ​​nie uzyskasz zamierzonej struktury. Łóżko może nie być tak dopasowane, a niektóre części mogą być nierówne. Jeśli Twoja postawa nie jest idealna podczas snu, możesz obudzić się z bólem ciała.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o odczekaniu dwóch dni przed użyciem materaca piankowego z pamięcią należy do Ciebie. Jak właśnie przeczytałeś z Zinusem, tarzanie się i spanie na nowym łóżku pomoże mu nawet szybciej się dekompresować. Po prostu pamiętaj, czego się spodziewać po większości produktów z pianki z pamięcią.

Wniosek

Materace Zinus to jedne z najpopularniejszych produktów z pianki z pamięcią kształtu. Ale czy wiesz, czego się spodziewać po materacu Zinus, jak długo się rozwija? Firma wspomniała, że ​​może to zająć od 48 do 72 godzin, ale można na nim spać przez cały ten okres.

Użycie i ciepło również powinny przyspieszyć dekompresję. Jeśli minął tydzień, a Twoje łóżko Zinus nadal nie osiągnęło zamierzonej grubości, możesz skontaktować się z obsługą klienta.