Materac Puffy vs Materac Leesa: co jest lepsze?

Ci, którzy chcą porównać materac Luffy z materacem Leesa, mogą przeczytać ten przewodnik zakupu. Przejrzymy każde łóżko i porozmawiamy o jego zaletach i wadach. Możesz również dowiedzieć się więcej o każdej marce i którą warto kupić.

Puffy jest również porównywany do innych marek materacy znanych z łóżek piankowych. Jeśli interesuje Cię również porównanie Puffy, sprawdź inne recenzje porównawcze materacy Puffy vs Layla lub Materac Puffy vs materac Casper.

Materac Puffy vs Materac Leesa: co jest lepsze?

Puffy Materac vs. Porównanie materacy Leesa

Puffy materac

Dostępne modele materacy

Puffy ma trzy główne modele materacy, a mianowicie materac Puffy, Puffy Lux i Puffy Royal. Materac Puffy to łóżko piankowe, pozostałe dwa to materace hybrydowe. Cena wywoławcza materaca Puffy wynosi 899 USD, ale marka czasami sprzedaje go nawet do 599 USD.

Wersja próbna, gwarancja i zwroty

Masz 101 nocy na wypróbowanie materaca Puffy i już 30 dni na rozważenie jego zwrotu. Jednak najlepszą cechą Puffy, zwłaszcza w porównaniu do innych producentów materacy, jest to, że zapewniają dożywotnią gwarancję. Dopóki więc nie uszkodziłeś łóżka w wyniku użytkowania, możesz cieszyć się tą ponadczasową gwarancją.

Sztandarowy materac

Sztandarowym materacem Puffy jest materac piankowy Puffy z pamięcią kształtu. Jednak model Puffy Lux to również ich najpopularniejszy materac. Wybór między nimi będzie zależeć od preferencji i potrzeb osoby śpiącej, ale dla szybkiego porównania, Puffy to 5-warstwowy 10-calowy materac oceniany od 6 do 8 w skali twardości, podczas gdy Puffy Lux ma 6 warstw, 12 cale i oceniane od 5 do 7 w skali twardości.

Materac Leesa

Dostępne modele materacy

Leesa to jeden z najlepszych materacy online, a marka oferuje cztery modele do wyboru. Są to Leesa Original, Hybrid, Legend i Studio. Materace Leesa Original i Studio to łóżka piankowe, pozostałe dwa to modele hybrydowe.

Wersja próbna, gwarancja i zwroty

Będziesz mieć 100 nocy na wypróbowanie materaca Leesa, ale ze względu na przewidywany okres dostosowania do nowego łóżka, Leesa wymaga 30 nocy użytkowania, zanim rozważysz jego zwrot. Marka odbierze materac i zwróci Ci pieniądze, jeśli będziesz niezadowolony. A jeśli chodzi o gwarancję, otrzymasz 10-letnią ograniczoną gwarancję od Leesy w porównaniu z dożywotnią gwarancją Puffy.

Sztandarowy materac

Materac Leesa Original jest flagowym produktem marki i jest oceniany przez kupujących na 4,5 na 5 gwiazdek. Ale jeśli chcesz hybrydę, Leesa Hybrid również ma tę samą ocenę. Aby porównać ich ceny, cena początkowa modelu Original wynosi 799 USD, podczas gdy materac Hybrid zaczyna się od 1099 USD, więc oba są zdecydowanie najtańszymi łóżkami na rynku.

Czy Puffy to dobra marka materacy?

Puffy to jedna z najlepszych marek materacy do wypróbowania ze względu na ich zasady, które przynoszą korzyści kupującym. Na przykład zwrot materaca Puffy, jeśli nie jesteś zadowolony, jest procesem płynnym, jak możesz zobaczyć w tym przewodniku, jak zwrócić materac Puffy. Ponadto marka nawet nie odsprzeda zwróconego łóżka ani nie wyrzuci go na wysypisko śmieci, ponieważ przekaże je na cele charytatywne.

Innym powodem, dla którego Puffy jest niezawodną marką materacy, była ich dożywotnia gwarancja przy zakupie materaca. Większość marek materacy oferuje tylko dziesięć lat lub nawet krócej z gwarancją, więc zakup łóżka, które będzie objęte gwarancją, dopóki jest twoje, daje ci spokój o jego jakość. Możesz nawet oczekiwać odpowiedzi w ciągu siedmiu dni od zgłoszenia roszczenia gwarancyjnego.

Przeczytaj, gdzie jest produkowany materac Puffy, aby uzyskać więcej informacji na temat jego ogólnej konstrukcji i wykonania.

Czy Leesa to dobra marka materacy?

Leesa to także jedna z najlepszych marek materacy między innymi, a nawet posiadają certyfikat B-Corp. Oznacza to, że spełniły najwyższe standardy wpływu społecznego i środowiskowego. W 2020 roku firma dostarczyła nawet 3000 zestawów łóżek w Wirginii i Północnej Karolinie, aby wspomóc pandemię.

Leesa przekazuje również łóżko potrzebującej rodzinie za każde dziesięć sprzedanych materacy. Przekazano ponad 37 000 materacy Leesa, a także zapewniają łóżka szyte na zamówienie dla każdego dziecka, aby zapewnić im wysokiej jakości wypoczynek. A ponieważ Leesa jest ekologiczną marką materacy, używa naturalnych i pochodzących z recyklingu materiałów, a nawet ich siedziba jest zasilana energią odnawialną.

Jaki materac jest porównywalny z materacem Puffy?

Materace puchate są często porównywane z innymi łóżkami piankowymi, zwłaszcza materacami typu bed-in-a-box. Jeśli znasz również łóżka Purple i Nectar, dla każdego z nich napisaliśmy recenzje porównawcze. Przeczytaj materace Nectar vs Puffy lub Materace Puffy vs materace Purple, jeśli jesteś ciekawy, jak Puffy porównuje się z nimi oprócz Leesy.

Jaki materac jest porównywalny z Leesą?

Materace Leesa są często porównywane do Casper and Loom and Leaf. Na przykład Casper zapewnia również te same okresy co Leesa na okres próbny i gwarancję. Z drugiej strony Loom i Leaf są porównywane do Leesa pod względem płynnej i niezawodnej obsługi klienta.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie sprawdziliśmy obok siebie materac Puffy i materac Leesa, a znalezienie zwycięzcy będzie zależeć od potrzeb i preferencji śpiącego. Niezależnie od tego, obie są doskonałymi markami materacy ze względu na jakość produktów i usług, a nawet przekazują darowizny na rzecz potrzebujących.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki konkretny model kupić, skorzystaj z naszych artykułów dotyczących materacy, które pomogą Ci w zakupie nowego łóżka.