Lodówka wydaje dźwięk, gdy drzwi są zamknięte: 9 najlepszych powodów!

Martwisz się, że Twoja lodówka będzie hałasować, gdy drzwi są zamknięte? Najprawdopodobniej jest to spowodowane wadliwym działaniem podzespołu lub typowym dźwiękiem lodówki. W tym dzisiaj Ci pomożemy!

Kiedy powinieneś być zaniepokojony dźwiękiem lodówki lub zostawić ją w spokoju? Tak trzymaj, bo rzeczy mogą być zagmatwane. Jeśli twoja lodówka wydaje dźwięki, albo działa świetnie, albo zaraz przestanie działać.

Lodówka wydaje dźwięk

Istnieją w nich niewielkie różnice, ale zwykle zły znak powoduje bardziej denerwujący sygnał dźwiękowy. Podczas gdy miękkie, delikatne warczenie to tylko maszyna pracująca nad dostarczaniem zimnego powietrza do żywności.

Lodówki, zwłaszcza nowsze modele, mogą się komplikować. Jeśli jesteś nowy w rozmowie o urządzeniu, trudno będzie Ci rozpoznać części, a niepokojący hałas może Cię niepokoić, ponieważ nie wiesz, co to oznacza.

Jest wiele innych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Powody, dla których Twoja lodówka wydaje dźwięki, gdy drzwi są zamknięte

Nie martw się, jeśli Twoja lodówka hałasuje, gdy drzwi są zamknięte. Po prostu zrozum, dlaczego taka sytuacja ma miejsce, abyś mógł rozwiązać problem w mgnieniu oka. Hałas może wynikać z następujących przyczyn:

Powód nr 1. Uszkodzony wentylator parownika

Producenci stworzyli wentylatory parownika do współpracy ze skraplaczem w regulacji cyklu temperaturowego w lodówce i poza nią. Skraplacz wysysa ciepło, umożliwiając parownikowi transport zimnej wody. Niestety, jeśli wentylator parownika jest zepsuty, ma trudności z obracaniem się, co powoduje głośny, nieprzyjemny dźwięk. Zwykle brzmi to jak stukanie, ponieważ klapki nie obracają się płynnie.

Wentylatory parownika są trudne do wymiany i możesz spróbować zrobić to sam. W Internecie dostępnych jest wiele wskazówek. Jednak lepiej jest skonsultować się z technikiem przed naprawą lub po prostu pozwolić profesjonalistom przejąć kontrolę.

W takim przypadku może być konieczna wymiana wentylatora i jego ponowne podłączenie. Jeśli jednak model został wycofany i części nie są już dostępne, musisz kupić nowszy model lodówki.

Powód 2. Przerost lodu

Tworzenie się lodu jest dość częste w ekstremalnych warunkach, takich jak lodówki. Gdy ustawiona temperatura jest zbyt niska, lód może narosnąć na ściankach urządzenia, a w gorszych sytuacjach na elementach urządzenia! Szron tkwiący w elemencie może utrudnić mu skuteczne poruszanie się.

Kiedy tak się stanie, rozmroź maszynę. Wyłącz wszystko i pozostaw do wyschnięcia.

Możesz również ręcznie wysuszyć czystą szmatką. Po usunięciu wody i wilgoci uruchom ponownie gadżet. To nie zapewni stałego produktu. Pomimo rozmrażania woda mogła już zrujnować niektóre wewnętrzne urządzenia.

Uruchom ponownie lodówkę i sprawdź, czy wszystko działa dobrze. Jeśli tak, to dobrze dla Ciebie! Jeśli nie, spróbuj zapytać profesjonalistę lub zidentyfikuj szkody, aby znaleźć możliwe rozwiązania. Zastanawiasz się, jak często należy rozmrażać lodówkę?

Powód #3. Zablokowany parownik wentylatora

Jak już wspomniano, parowniki przepuszczają zimne powietrze, przyczyniając się do ekstremalnych warunków pogodowych wewnątrz lodówki. Istnieje możliwość zablokowania wentylatora przez przedmiot, który wydaje dźwięk. Dźwięk jest podobny do zepsutego wentylatora.

Aby sprawdzić, czy tak jest, sprawdź wentylator pod kątem oznak zablokowania. Usuń wszelkie niechciane przedmioty, które mogą utrudnić mu szybkie poruszanie się. Gromadzenie się kurzu może również powodować blokadę. Regularnie czyść lodówkę i dokładnie odkurzaj. Pył nie tylko uniemożliwi płynne poruszanie się, ale także zanieczyści żywność.

Powód #4. Luźny odpływ

Luźne odpływy powodują irytujące odgłosy, ale jest to o wiele lepsza sytuacja niż zepsuta część. Jeśli usłyszysz cichy dźwięk przypominający uderzenie przedmiotu, prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że odpływ nie był mocno przymocowany do urządzenia. Weź luźną rzecz i dopasuj ją bezpośrednio do konstrukcji. Mocno go przymocuj i przesuń trochę, aby sprawdzić, czy jest stabilny.

Powód #5. Brudny skraplacz

Brudny skraplacz jest możliwą odpowiedzią na pytania dotyczące hałasu generowanego przez lodówkę, gdy drzwi są zamknięte. Powstawanie pyłu w wentylatorze skraplacza może powodować problemy podobne do problemów z parownikiem. Wystarczy szybko usunąć kurz, aby usunąć brud. Aby uniknąć takich sytuacji i uszkodzenia maszyny, zaplanuj regularne czyszczenie.

Powód #6. Zupełnie nowy

Jeśli nie znasz lodówek, popełnienie tego błędu jest całkowicie normalne. Fabrycznie nowe lodówki wydają szum, ponieważ części są nowe i świeże. Nie zostały wystarczająco nasmarowane ani przystosowane do regularnego użytkowania. Te dźwięki nie są jednak denerwujące. Są to tylko delikatne i delikatne brzęczenia, które z czasem będą stopniowo zmniejszać swoją głośność.

Powód #7. Niska temperatura

Zbyt niskie temperatury mogą również przyczyniać się do hałasu, więc staraj się nie ustawiać lodówki na bardzo niskie ustawienie. Poza tym mroźne temperatury również zrujnują twoje jedzenie.

Konieczne jest wybranie określonej temperatury, która będzie idealnie pasować do Twojego jedzenia. Nie przesadzaj.

Lodówka może wydawać dźwięki, sygnalizując, że nie może unieść ładunku. Wyłącz termostat.

Powód 8. Zepsute drzwi lub uszczelka

Masz problem z dźwiękiem lodówki, gdy drzwi są zamknięte? To muszą być drzwi. Zdarzają się przypadki zepsutych drzwi, które wywołują dźwięk trzepotania uszkodzonych części. Uszczelka, wyściółka na obrysie drzwi, może być luźna, powodując dźwięk trzepotania za każdym razem, gdy je zamykasz.

Zepsute drzwi, szczególnie mocno zniszczone, należy natychmiast wymienić. Mogą stanowić zagrożenie, gdy ktoś otworzy lodówkę. Luźne uszczelki należy ponownie mocno założyć. Uszczelkę można wykonać samemu, a zepsute drzwi wymagają skomplikowanych procedur, które mogą wykonać tylko elektrycy.

Powód #9. Twoja lodówka po prostu działa

Lodówki mają ruchome części, więc nie jest dziwne, że podczas pracy wydaje dźwięk. Delikatny, buczący dźwięk ma Ci udowodnić, że Twoja lodówka wykonuje swoją pracę.

Wniosek

Nie panikuj, że Twoja lodówka wydaje dźwięki, gdy drzwi są zamknięte. To może być pozytywny znak! Jeśli nie, cóż, przeczytałeś o wskazaniach i co robić. Mam nadzieję, że to pierwsze!