Łatwy samouczek w 4 krokach, jak pozbyć się czarnej pleśni w zlewie

Czarne pleśnie mogą rosnąć w Twojej kuchni lub łazience bez Twojej uwagi. Dlatego byłoby lepiej, gdybyś wiedział, jak pozbyć się czarnej pleśni w zlewie. Czarna pleśń to rodzaj pleśni, która jest uważana za toksyczną. Podobnie jak inne tego rodzaju, czarne pleśnie również lubią rosnąć w ciemnych, wilgotnych i wilgotnych miejscach, takich jak zlew kuchenny.

Jeśli istnieją niezbędne warunki, czarne pleśnie mogą rosnąć w ciągu 24 do 48 godzin lub w ciągu dwóch dni, a gdy zacznie rosnąć i rozprzestrzeniać się, całkowite usunięcie ich z domu może być trudne. Pozostawienie pleśni w domu może narazić rodzinę na ryzyko problemów zdrowotnych, takich jak alergie, a nawet astma.

Łatwy samouczek w 4 krokach

Mając to na uwadze, musisz być czujny i upewnić się, że takie warunki nie wystąpią lub być w stanie poradzić sobie z nimi tak szybko, jak to możliwe, aby utrzymać czysty i bezpieczny dom. Usunięcie pleśni można na pewno wykonać, ale środki zapobiegawcze są najlepszym sposobem rozwiązania problemów z pleśnią.

Naprawianie nieszczelności, regularne czyszczenie i przeprowadzanie od czasu do czasu inspekcji jest korzystne i może pomóc w zmniejszeniu liczby przypadków konieczności radzenia sobie z problemami z pleśnią. Jeśli zauważysz czarne pleśnie rosnące w twoim zlewie kuchennym, oto cztery kroki, które możesz zrobić, aby pozbyć się czarnej kolonii pleśni rosnącej w twoim zlewie kuchennym.

Jak usunąć czarne pleśnie w zlewie

Czarne pleśnie są nie tylko brzydkie, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia, o które z pewnością trzeba zadbać. Czyszczenie zlewu kuchennego może być dość kłopotliwe, ale czarne pleśnie można łatwo usunąć przy użyciu odpowiedniego sprzętu i właściwej procedury. Oto jak to robisz.

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest przygotowanie siebie i wszystkiego, czego potrzebujesz. Będziesz miał do czynienia z czarnymi pleśniami, które są uważane za toksyczne, więc lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Przygotuj narzędzia do czyszczenia i sprzęt ochronny, taki jak maska ​​oddechowa, okulary ochronne na wypadek rozprzestrzeniania się zarodników pleśni w powietrzu i kontaktu w oku, a na koniec przygotuj rękawiczki. To może nie wszystko, ale byłby to niezbędny sprzęt ochronny, jeśli chodzi o czyszczenie pleśni.

Jeśli chodzi o narzędzia do czyszczenia, pędzel, spryskiwacz, wiadro i, co najważniejsze, roztwór do czyszczenia form. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań do czyszczenia form, składających się z chemikaliów o właściwościach, które mogą rozwiązać problemy z pleśnią. Dobrym pomysłem byłoby wybranie takiego, który Twoim zdaniem jest najlepszy i najlepiej dopasowany do Twojego problemu.

Jeśli nie lubisz kupować chemikaliów lub środków czyszczących na problem z pleśnią, możesz spróbować stworzyć własny i odkryć nowe alternatywy. Najbardziej znanymi naturalnymi rozwiązaniami do czyszczenia pleśni byłyby ocet, olejki eteryczne, mieszanka cytryny i soda oczyszczona.

Krok 2. Sprawdź

Następująca procedura polegałaby na zbadaniu kolonii czarnej pleśni. Wyposaż się w sprzęt ochronny i zajrzyj do kolonii pleśni. Będziesz zwracał uwagę na zasięg kolonii, możliwe źródło inwazji pleśni i najlepszy sposób radzenia sobie z nią przy minimalnym narażeniu.

Sprawdź zakamarki i zakamarki zlewu kuchennego i określ obszary, nad którymi będziesz pracować. Musisz także wybrać możliwie największe źródło, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego samego problemu. Oto artykuł o tym, jak naprawić szkody spowodowane przez wodę pod zlewem, jako środki zapobiegawcze.

Krok 3. Czyszczenie formy

Teraz, gdy masz już wszystko, co należy zrobić, nadszedł czas na wykonanie procedury czyszczenia. Używając butelki z rozpylaczem, nanieś roztwór czyszczący na inwazję pleśni. Pozostaw roztwór czyszczący na co najmniej godzinę.

W ten sposób możesz zapewnić, że pleśń nie będzie się rozprzestrzeniać, poddając zarodniki działaniu chemicznych właściwości roztworu, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się pleśni.

Po upływie pełnej godziny możesz teraz wytrzeć pleśń z powierzchni za pomocą szmatki zamoczonej w roztworze mydła. Następnie wytrzyj obszar gąbką, aby usunąć pozostałości pleśni.

Krok 4. Zakończ

Po usunięciu kolonii pleśni wysuszyć powierzchnię, wysuszyć pokrywę, w której oczyściłeś pleśń. Wytrzyj powierzchnię czystą szmatką i pozostaw ją otwartą przez jakiś czas, a następnie pozwól cyrkulacji powietrza, aby całkowicie wysuszyć powierzchnię.

Czy czarna pleśń w zlewie jest niebezpieczna?

Cóż, pleśnie mogą powodować problemy zdrowotne, ale nie wszystkie z nich są toksyczne. Jednak czarne pleśnie mogą być szkodliwe, zwłaszcza gdy kolonia jest już na znaczną skalę.

Kiedy pojawia się taka sytuacja, powinieneś skonsultować się lub zatrudnić profesjonalistę, który się nią zajmie. Jeśli Twój zlew został uszkodzony w wyniku wycieku, możesz przeczytać o tym, jak usunąć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę, aby pomóc Ci na swój sposób.

Wniosek

Czarne pleśnie są niebezpieczne, zwłaszcza gdy są pozostawione same sobie przez długi czas. Teraz, gdy już wiesz, jak pozbyć się czarnej pleśni w zlewie, możesz łatwo temu zapobiec i sobie z tym poradzić. Posiadanie domu wolnego od niebezpieczeństw związanych z kolonią pleśni jest uspokajające i zdrowe dla rodziny.