Łatwy 4-stopniowy przewodnik dla majsterkowiczów, jak pozbyć się zapachu pleśni z samochodu

Wnętrze Twojego samochodu może pachnieć niezliczoną ilością rzeczy, a jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu pleśni z samochodu, podpowiemy, co powinieneś zrobić. Bez względu na przeznaczenie Twojego samochodu w Twoim gospodarstwie domowym — do jazdy do pracy, rozrywki lub rodziny — jesteśmy pewni, że ten artykuł będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Pleśń to rodzaj pleśni, która jest rodzajem grzyba. Jest to termin używany zamiennie, ponieważ wyglądają prawie tak samo, z rozróżnieniem w kolorze, gdzie pleśń jest zwykle biała, a pleśnie są powszechnie określane, gdy to, co jest obecne, jest czarne, zielone, niebieskie i inne.

Łatwy 4-stopniowy przewodnik dla majsterkowiczów

Będąc tym samym co pleśń, pleśń rozwija się zatem w takich samych warunkach jak one. Chcą również, aby materiały organiczne uległy rozkładowi i wystarczającej ilości wilgoci bez światła słonecznego.

Biorąc pod uwagę, że zapach spoconych skarpet z tych organizmów jest w twoim samochodzie i oczywiście jesteś tutaj, aby się ich pozbyć, omówimy skuteczny proces robienia tego.

Kroki usuwania zapachu pleśni z wnętrza samochodu

Wnętrze samochodu zdecydowanie nie zawiera substancji organicznych, w których pleśń może się rozwijać, gdy po raz pierwszy otrzymasz swoje urządzenie. Jednak codzienna rutyna podczas korzystania z niego z pewnością może przynieść jej część.

Wraz z wszechobecnym źródłem wilgoci, Twój zapach pleśni powinien przebijać się, a oto jak sobie z tym poradzić.

Krok 1. Dowiedz się, gdzie jest plaga

Jeśli chcesz, aby jakikolwiek okropny zapach samochodu rzeczywiście zniknął, pierwszą rzeczą, o którą musisz się martwić, jest znalezienie przyczyny, która go powoduje — zwłaszcza pleśni, ponieważ rosną, rozmnażają się i rozprzestrzeniają. Zanim utkniesz na oczyszczeniu powietrza z zapachu, spróbuj najpierw sprawdzić pod dywanami, siedzeniami i tym podobnymi rzeczami.

Najlepiej jest po prostu całkowicie wyczyścić wnętrze samochodu za jednym razem, szukając źródła zapachu pleśni, co może zapewnić, że nie będzie żadnego marudera. Jeśli jednak zapach osiągnął poziom, który jest nagły, to miejsca, które należy sprawdzić, to te, na które nie wpada światło słoneczne, których nie widujesz często oraz takie, które mogą zatrzymać wilgoć.

Krok 2. Zmyć pleśń

Zapach pleśni jest tak typowy, że właściciele samochodów dobrze go znają i wiedzą, że pochodzi od pleśni, która zjada coś w twoim samochodzie. Teraz, gdy już znalazłeś, gdzie to jest, musisz zdobyć kilka narzędzi i rozwiązań, a oto artykuł, w którym możesz sprawdzić, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR.

Najpierw należy usunąć wszystko, co może stanąć na twojej drodze, a następnie odkurzyć pleśń, jeśli są nieco suche, aby nie latały wokół i nie trzymały się, aby założyć nowe kolonie w twoim samochodzie. Użyj miękkiego i odpowiedniego pędzla, aby wyczyścić i nałożyć roztwór niszczący pleśni, taki jak wybielacz, na porażony obszar i jego otoczenie.

Krok 3. Osusz obszar i wywietrz samochód

Po zabiciu pleśni i oczyszczeniu zaatakowanego przez niego obszaru należy osuszyć wnętrze samochodu. Należy to zrobić w całości wnętrza: miejsce, które posprzątałeś i wszystko inne.

Możesz zacząć od zwilżonego obszaru najpierw wycierając go suchą i czystą chłonną szmatką, a następnie mokrym odkurzaczem. Konieczne jest osuszenie całego wnętrza samochodu, ponieważ wilgoć nieco powyżej normalnego zakresu z pewnością skłoni do ponownego pojawienia się pleśni.

Jeśli w dniu, w którym robisz to oczyszczanie, nie jest deszczowo ani wilgotno, możesz otworzyć samochód, aby wypuścić większość nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj, aby na stałe zamknąć wszystkie drzwi i okna na wypadek deszczu lub zarodników w garażu.

W takim przypadku oto jak zapobiegać pleśni w garażu.

Krok 4. Odśwież wnętrze

Jeśli zapach nie zniknął całkowicie, możesz użyć produktów pochłaniających zapach, aby przyspieszyć ten proces, takich jak węgiel aktywny, który możesz zostawić w samochodzie. Jeśli chodzi o węgiel, upewnij się, że umieściłeś go w miejscu, w które nie wpadnie i nie rozleje się.

Istnieją również inne substancje dezodoryzujące, których możesz użyć, aby podnieść zapach swojego samochodu. Tylko upewnij się, że poza tym nie pozostawiają jeszcze gorszego zapachu ani nie szkodzą środowisku.

W jaki sposób zapach pleśni dostaje się do Twojego samochodu?

Zapach pleśni pochodzi z pleśni, więc infestacja będzie mrowić w nosie, dopóki nie zauważysz i nie podejmiesz działań. Jeśli zarodniki pleśni dostaną się do twojego samochodu, z wilgocią i odpowiednią ilością substancji organicznych, którymi można się żywić, ten zapach pozostanie.

Chociaż ten zapach może chwilowo rozproszyć się, gdy otworzysz urządzenie na otwarte powietrze, jeśli nie usuniesz źródła, po prostu będzie powracał.

Czy ocet może usunąć zapach pleśni w samochodzie?

Ocet biały jest jedną z substancji wskazanych jako dezodoryzujące zapachy, dlatego jest powszechnie stosowany w przypadku zapachu pleśni we wnętrzach samochodów. Przypominamy jednak, że dezodoryzacja to krok, który należy wykonać dopiero po oczyszczeniu kolonii pleśni, aby nie poszedł na marne.

Wniosek

Śmierdzące samochody są powszechne, a wiedza o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni z samochodu, może być powszechną wiedzą właścicieli. Utrzymywanie urządzenia w czystości i dobrym utrzymaniu powinno zapobiegać takim niedogodnościom.