Łatwy, 3-stopniowy samouczek dotyczący usuwania uszkodzonej przez wodę farby

Aby pozbyć się uszkodzonej przez wodę farby, należy ją wyszorować, uszczelnić i przemalować. Brzmi skomplikowanie, ale nie martw się! Oto jak usunąć farbę uszkodzoną przez wodę.

Proces usuwania uszkodzonej przez wodę farby jest dość prosty. Czy jednak możesz stwierdzić, czy w pierwszej kolejności jest to woda uszkodzona?

Łatwy

Jakie są oznaki zalania wodą?

Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą szybko sprawić, że ściany będą wyglądać na stare i poplamione. Może to być bardzo kłopotliwe dla właścicieli domów. Dlatego tak ważne jest dbanie o farbę na ścianach.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest regularne sprawdzanie farby. Zazwyczaj pomalowane ściany ulegają uszkodzeniu przez wodę. Zwracanie uwagi na oznaki zalania może być bardzo pomocne.

Niektóre wskaźniki uszkodzenia przez wodę obejmują bulgotanie, łuszczenie lub pękanie farby. Jeśli powierzchnia wydaje się wilgotna lub mokra, prawdopodobnie jest to również spowodowane przez wodę. Plamy, białe plamy i przebarwienia są również oznakami uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Jeśli wyczuwasz zapach stęchlizny lub pleśni, jest to również wskaźnik uszkodzenia wody. W ciężkich przypadkach powierzchnia może zatonąć lub utworzyć wgniecenia.

Zawsze najlepiej jest zauważyć te znaki wcześnie. Jeśli uszkodzenia są minimalne, możesz samodzielnie usunąć uszkodzoną przez wodę farbę. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak naprawić farbę uszkodzoną przez wodę.

Jak pozbyć się uszkodzonej przez wodę farby

Usunięcie uszkodzonej przez wodę farby można wykonać w trzech krokach. Będziesz musiał przygotować materiały, dokonać odpowiednich napraw, a następnie dodać ostatnie szlify. Czytaj dalej, aby uzyskać dogłębny samouczek dotyczący naprawy uszkodzonej przez wodę farby.

Krok 1. Przygotowanie

Przede wszystkim musisz zająć się źródłem wycieku. Jeśli to rura, dziura lub jakiekolwiek inne źródło wody, powinieneś to naprawić. Ten krok może wymagać profesjonalnej pomocy, zwłaszcza jeśli obejmuje hydraulikę.

Zamocowanie źródła wycieku zapobiegnie kontaktowi wody z farbą. Zapobiegnie to dalszemu uszkodzeniu farby przez wodę. Pamiętaj, że znaczne uszkodzenia spowodowane przez wodę są trudniejsze i droższe w naprawie.

Oczyść obszar mydłem i ściereczką do szorowania. Pamiętaj, aby usunąć cały brud i zanieczyszczenia.

Czasami pleśń rośnie również na uszkodzonej przez wodę farbie. Dobre czyszczenie dotkniętego obszaru może pomóc w ograniczeniu i usunięciu wzrostu pleśni.

Pozostaw miejsce do wyschnięcia na kilka dni. Możesz użyć wentylatora lub osuszacza, aby przyspieszyć proces suszenia.

W międzyczasie przygotuj skrobak, szpachlówkę, papier ścierny, uszczelniacz i farbę. Będziesz potrzebować tych przedmiotów, aby usunąć uszkodzoną przez wodę farbę. Te przedmioty są dostępne w sklepie ze sprzętem.

Krok 2. Dokonywanie napraw

Teraz, gdy dotknięty obszar jest czysty i suchy, możesz teraz zeskrobać uszkodzoną przez wodę farbę. Do wykonania pracy możesz użyć skrobaka. Upewnij się, że pozbyłeś się wszelkich śladów uszkodzonego pigmentu.

Usunięcie farby zajmie trochę czasu, ale efekty są tego warte. Delikatnie zeskrob całą łuszczącą się, łuszczącą się i odpryskiwaną farbę.

Nałóż kilka warstw uszczelniacza, aby zapobiec przeciekaniu wody przez materiał. Eksperci zalecają peeling na bazie wody, taki jak Zinsser. Ten produkt pomoże zapobiec uszkodzeniom wody.

Jeśli są jakieś wgniecenia, możesz użyć wypełniacza, aby je naprawić. Nakładać szpachelką lub szpachelką. Pozostaw szpachlówkę do wyschnięcia przed szlifowaniem powierzchni.

Krok 3. Ostatnie poprawki

Po oczyszczeniu, uszczelnieniu i wypełnieniu powierzchni można ją teraz ponownie pomalować. Przygotuj powierzchnię za pomocą wodoodpornego podkładu dla dodatkowej ochrony. Wybierz wodoodporną farbę zbliżoną do oryginalnego koloru ściany.

Nałóż kilka równych warstw farby. Pozwól każdej warstwie farby całkowicie wyschnąć. Dzięki temu Twój zniszczony przez wodę kolor jest teraz jak nowy!

Czy możesz pomalować uszkodzenia spowodowane wodą?

Dla niektórych proces usuwania zniszczonej przez wodę farby wydaje się żmudny. Jednak ważne jest, aby przed nałożeniem nowej warstwy farby usunąć uszkodzoną przez wodę farbę.

Malowanie uszkodzeń spowodowanych przez wodę tylko pogorszy problem. Nie naprawisz źródła zalania. Nie da się też naprawić śladów zalania.

Zamalowanie dotkniętego obszaru tylko tymczasowo ukryje problem. Najlepszym rozwiązaniem na zniszczoną przez wodę farbę jest jej usunięcie, a następnie ponowne pomalowanie uszkodzonego obszaru.

Jakie są koszty usunięcia farby uszkodzonej przez wodę?

W zależności od wielkości dotkniętego obszaru usuwanie farby uszkodzonej przez wodę może być dość kosztowne. Cały proces może wynosić od 300 do 800 USD.

Jeśli powódź lub nagły wypadek hydrauliczny jest przyczyną zalania, ubezpieczenie domu może pokryć koszty naprawy. Jeśli zła konserwacja jest przyczyną zalania, zazwyczaj nie jest ona objęta ochroną ubezpieczeniową.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są kłopotliwe dla każdego właściciela domu. Jeśli zauważysz na lakierze jakiekolwiek oznaki uszkodzenia przez wodę, napraw je jak najszybciej.

Wniosek

Twoje ściany mogą nadal wyglądać na zupełnie nowe, niezależnie od sytuacji. Po prostu przygotuj materiały, dokonaj odpowiednich napraw i dodaj ostatnie szlify. Wiesz już, jak usunąć uszkodzoną przez wodę farbę!