Łatwy 3-częściowy przewodnik dotyczący czyszczenia namiotu za pomocą pleśni

Pierwszym krokiem do czyszczenia namiotu z pleśni jest ocena wzrostu pleśni. Ocena stopnia zanieczyszczenia pleśnią jest niezbędna, ponieważ pomoże określić, jakiego środka czyszczącego użyjesz. Przeczytaj więc ten artykuł o czyszczeniu pleśni do końca, aby uzyskać informacje na temat czyszczenia namiotów z pleśni.

Pleśnia w namiotach

Wilgotne i ciemne środowiska są idealne do rozwoju pleśni. Brud z ziemi, na której rozstawiłeś swój namiot, może również zawierać pleśń.

Łatwy 3-częściowy przewodnik dotyczący czyszczenia namiotu za pomocą pleśni

Chociaż jest to ich naturalne środowisko, zarodniki pleśni nie będą mogły dostać się do twojego namiotu. Zajrzyj do tego artykułu o zabijaniu zarodników pleśni w powietrzu; może pomogą ci też w utrzymaniu namiotu.

Jak pleśń rośnie w namiotach?

Pleśń rośnie w namiotach, gdy znajdzie w namiocie wilgotne środowisko, w którym może się żywić. Rozwój pleśni może być spowodowany niewłaściwym suszeniem namiotu przed zapakowaniem go na zimę.

Może to być również spowodowane zabrudzeniem i zabrudzeniem przed przechowywaniem. Innym powodem mogą być resztki jedzenia w rogach namiotu.

Jak pleśń wpływa na integralność namiotu?

Pleśń wpływa na integralność namiotu, ponieważ żywi się środowiskiem, w którym rośnie. Gdy zużywa materiał namiotu, ulega on uszkodzeniu. Jeśli pleśń rozrośnie się na namiocie, aż zostanie całkowicie zużyta, nie będziesz już w stanie jej odzyskać.

Jak to wpływa na osoby korzystające z namiotu?

Bardziej niż wpływ pleśni na tkaninę, wpływa ona również na osoby, które będą ponownie korzystać z namiotu. Skutki zdrowotne pleśni nie są śmieszne.

Mogą się wahać od problemów z oddychaniem po reakcje alergiczne. Dlatego konieczne jest usunięcie pleśni, zanim staną się zbyt szkodliwe.

Kroki czyszczenia namiotu pleśnią

Część 1. Przed usunięciem pleśni

Krok 1. Usuń brud

Odkurz brud nagromadzony w twoim namiocie. Zalecamy czyszczenie namiotu za każdym razem, gdy go używasz lub przynajmniej przed przechowywaniem go na zimę.

Krok 2. Umyć

Wymieszaj mydło w płynie i letnią wodę, a następnie wytrzyj namiot, gdy jest pochylony i napięty. Następnie użyj suchej szmatki do wyczyszczenia masztów namiotu. Czyszczenie masztów namiotu zabezpiecza go przed korozją.

Pamiętaj, aby nie szorować spodu muchy namiotowej. W przeciwnym razie ryzykujesz zniszczenie wodoodpornej powłoki poliuretanowej.

Ponadto, jeśli zamek błyskawiczny twojego namiotu jest brudny, szybko zanurz go w wodzie. Następnie wysusz zamki błyskawiczne, aby się nie zużyły.

Krok 3. Suche

Spakowanie mokrego namiotu do przechowywania go doprowadzi do rozwoju pleśni. Dlatego przed spakowaniem należy go wysuszyć na powietrzu.

Jeśli nie możesz wysuszyć go na polu namiotowym, ustaw namiot w domu, aby go odpowiednio wysuszyć. Pamiętaj, aby nie suszyć w pralce ani nie prać namiotów, ponieważ może to uszkodzić tkaninę namiotu.

Część 2. Forma do czyszczenia

Przed wyczyszczeniem pleśni oceń wzrost pleśni. Spójrz na jego rozmiar i oceń, czy jest dla Ciebie do opanowania.

Jeśli jest mały, możesz potrzebować tylko wody z mydłem. Jeśli jednak uszkodzenie pleśni jest rozległe, możesz potrzebować Revived Pro Cleaner.

Krok 1. Szoruj i susz

Użyj miękkiej szczotki, aby usunąć pleśń z namiotu. Następnie użyj gorącej wody z mydłem lub Revived Pro Cleaner, aby go wyczyścić. Następnie opłucz namiot i wysusz go.

Krok 2. Na plamy

Pleśń ma tendencję do plamienia tkaniny, jeśli Twój namiot ma przebarwienia. Następnie przemyj dotknięty obszar wybielaczem bez chloru.

Jeśli nie wierzysz, że wybielacz nie uszkodzi tkaniny namiotu, możesz również użyć roztworu z wodą cytrynową. Aby przygotować roztwór wody z cytryną, wymieszaj filiżankę soli i soku z cytryny z litrem gorącej wody. Po umyciu namiotu mieszanką dokładnie go wysusz.

Otóż ​​to; dowiedziałeś się o czyszczeniu namiotów z zanieczyszczeniem pleśnią. Aby pomóc Ci w identyfikacji pleśni, oto artykuł o rozróżnianiu czarnej pleśni.

Krok 3. Do śmierdzącego namiotu

Czasami zapachy pleśni mogą pozostać nawet po wyczyszczeniu. Możesz użyć MiraZyme, aby usunąć nieprzyjemny zapach pleśni z namiotu.

Jeśli jednak zapach pochodzi z rozbitego poliuretanu, to jest to zupełnie inna sprawa. Należy usunąć starą powłokę poliuretanową, a następnie nałożyć nową powłokę.

Część #3. O utrzymaniu namiotu w celu zapobiegania pleśni

Najlepszym sposobem na utrzymanie namiotu w optymalnym stanie jest jego prawidłowe czyszczenie. Przed przechowywaniem oczyść go z brudu i dobrze wysusz.

Niech cała wilgoć z namiotu wyparuje przed spakowaniem. Przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu.

Nie wystawiaj namiotu na wilgotne środowisko. Nie zamykaj go również w hermetycznym pojemniku. To wszystko, co musisz wiedzieć, aby poradzić sobie z pleśnią na namiotach.

Wniosek

Teraz, gdy kończymy ten artykuł o tym, jak czyścić namiot z pleśni, mamy nadzieję, że był pouczający. Radzenie sobie z pleśnią może być dość trudne. Od jego wpływu na dotkniętą powierzchnię po zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie, nie jest to lekki temat do podjęcia.