Który wyłącznik rozmiaru jest przeznaczony do podgrzewacza wody? 4 proste kroki!

Czy wiesz, jaki wyłącznik rozmiaru jest przeznaczony do podgrzewacza wody? Elektryczne podgrzewacze wody wymagają dedykowanego obwodu 240 V 30 A i kabla MC lub niemetalowego (NM) o wartości 10-2. Oznacza to, że wyłącznik dostarcza energię elektryczną do podgrzewacza wody, a nie do innych urządzeń.

Moc elementów grzewczych, a nie pojemność zbiornika, określa wielkość wyłącznika. Wyłączniki są wymagane do uruchamiania zarówno gazowych, jak i elektrycznych podgrzewaczy wody bez zbiorników.

Który wyłącznik rozmiaru jest przeznaczony do podgrzewacza wody? 4 proste kroki!

Z drugiej strony, niewłaściwy rozmiar wyłącznika może zmniejszyć ochronę i uszkodzić podgrzewacz wody. Ze względu na zwiększony przepływ elektryczny przez przerywacz, przewody mogą się spalić, wywołać katastrofę i być może uszkodzić podgrzewacz wody. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Jak znaleźć rozmiar wyłącznika do podgrzewacza ciepłej wody

Podczas określania rozmiaru wyłącznika do podgrzewacza ciepłej wody należy wziąć pod uwagę możliwości obwodu. Rozmiar wyłącznika nie powinien być mniejszy niż 125 procent, zgodnie z National Electrical Code. Musimy wykonać wszystkie niezbędne proste procedury, aby określić właściwy rozmiar młota. Musisz być w stanie wybrać wyłącznik do podgrzewacza wody zaraz po tym artykule.

Krok 1. Dowiedz się, jaki prąd zużywa Twój podgrzewacz wody

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jaka jest ocena twojego obecnego podgrzewacza wody. Te szczegóły będą dostępne z przodu grzejnika na etykiecie z opisem. Domowe podgrzewacze wody mają średnią ocenę energetyczną 1500 watów. Ogrzewanie 240-woltowe wymaga 4500 watów. Zaobserwujesz dwa odczyty mocy na podgrzewaczu wody, jeśli ma dwa elementy grzejne, chociaż nie działają one jednocześnie. Podgrzewacz wody z dwoma komponentami o mocy 4500 watów zużywa łącznie 4500 watów. Dwie moce nie zawsze są dodawane.

Krok 2. Określ maksymalny prąd podgrzewacza wody

Bardzo ważne jest ustalenie maksymalnego prądu podgrzewacza wody, ponieważ pomoże to w wyborze wyłącznika, który działa w całym procesie. To szybka i prosta technika. Napięcie robocze jest dzielone przez moc znamionową grzałki. Jeśli elektryczny zbiornik ciepłej wody ma 1500 watów z podłączeniem 120 V, będziesz musiał rozdzielić te dwie niezależne zmienne. W rezultacie maksymalne natężenie wyniesie 12,5 ampera.

Krok 3. Sprawdź odpowiednie natężenie prądu w podgrzewaczu wody

Jakie znaczenie ma określenie właściwego natężenia roboczego? Dzieje się tak, ponieważ w pewnych okolicznościach rozmiar wyłącznika może nie odpowiadać napięciu roboczemu grzejnika. W przypadku wyłącznika 120 V, grzejnika o mocy 1500 W, dla porównania, musi on używać wyłącznika, który zawiera prąd o natężeniu 5,6 ampera. Z drugiej strony wyłącznik 15 amperów może być trochę niewystarczający dla tego projektu. W rezultacie będziesz potrzebować wyłącznika o wyższej wartości. Odpowiednią alternatywą będzie najprawdopodobniej 20-amperowy wyłącznik.

Krok 4. Oblicz bieżące wartości znamionowe wyłącznika obciążenia ciągłego i nieciągłego

Wreszcie ta metoda poinformuje Cię o odpowiednim rozmiarze wyłącznika. 125 procent wartości prądu Najwyższy amper w systemie ciepłej wody jest czasami błędnie interpretowany jako mający podobną ilość amperów wyłącznika. Ponieważ każdy wyłącznik może wykorzystać tylko 80 procent całkowitego natężenia prądu, dobrym pomysłem jest zakup wyższej wartości znamionowej. Wyłącznik mający 15 amperów będzie kontrolować tylko 12 amperów prądu, podczas gdy wyłącznik 20-amperowy może obsłużyć do 16 amperów prądu.

Wyłączniki i systemy bezpieczeństwa nadprądowego są w większości przypadków przeznaczone do wytrzymania 100% prądu znamionowego. W takim przypadku można użyć krótszego wyłącznika, zwłaszcza w przypadku obciążeń nieciągłych. Jednak, aby osiągnąć bezpieczny prąd znamionowy dla obciążeń ciągłych, zalecana jest sugestia 125 procent. Należy określić zdolność wyłącznika. Musimy sprawdzić, czy wybrany przez nas wyłącznik jest odpowiedni do naszego podgrzewacza wody.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wyłącznika do podgrzewacza wody

W oszacowaniu 125 procent uwzględniono tylko obciążenia ciągłe. Może być używany przez wiele podgrzewaczy wody, które działają na obwodach 240 V. Wyłącznik o wartości 100 procent jest zalecany, jeśli podgrzewacz wody będzie używany sporadycznie (nieciągły). Do wyłącznika 30 amperów wymagany jest przewód o grubości 10 mm. Wszystkie urządzenia są kompatybilne z grzałkami 240V. Jeśli podłączyłeś podgrzewacz wody z wyłącznikiem wraz z innymi urządzeniami, pamiętaj o uwzględnieniu ich amperów w ogólnym zużyciu prądu.

Funkcja ochronna twojego wyłącznika zostanie utracona, jeśli zmniejszysz rozmiar wyłącznika bez aktualizacji całego obwodu i okablowania. Najlepiej jest użyć wyłącznika o podwójnej wartości amperażu podgrzewacza wody. Musi podwoić, że wyłącznik zmieści się w panelach operacyjnych. Możesz również chcieć dowiedzieć się o wadach podgrzewacza wody bez zbiornika.

To okładka!

Trudno jest określić dokładny rozmiar wyłącznika podgrzewacza wody. Ale po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, który wyłącznik rozmiaru jest przeznaczony do podgrzewacza ciepłej wody. Możesz określić, który rodzaj będzie działał skutecznie z systemem ciepłej wody, wykonując metody opisane wcześniej. Nie można pominąć tego wysiłku, ponieważ zapewnia on, że podgrzewacz wody nie będzie miał żadnych problemów z elektrycznością. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak ukryć podgrzewacz wody i jak się go pozbyć. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami na koniec!