Który jest lepszy niebieski płomień lub promiennik podczerwieni? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Chcesz wiedzieć, który jest lepszy niebieski płomień lub promiennik podczerwieni? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Zarówno promienniki podczerwieni, jak i niebieskie płomienie mają sprawność około 99%. Oba zużywają taką samą ilość gazu i wytwarzają to samo ciepło.

Promienniki podczerwieni mogą pracować wydajniej w miejscach nieizolowanych, ponieważ ogrzewają przedmioty na długo przed napowietrzeniem. Grzejniki Blue Flame były zwykle lepsze w izolowanych środowiskach. Grzejnik z niebieskim płomieniem ogrzewa atmosferę w pomieszczeniu.

Grzejnik zaczyna od nagrzania ściany, do której jest montowany. Ciepło to unosi się w kierunku sufitu, ostatecznie ogrzewając całą przestrzeń. Podgrzewacze z niebieskim płomieniem najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ ogrzewają powietrze, a nie przedmioty w pomieszczeniu. Odwrócenie łopatek wentylatora sufitowego może wspomóc cyrkulację gorącego powietrza i zwiększyć wydajność nagrzewnicy. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Rozróżnienie między niebieskim płomieniem a promiennikiem podczerwieni

Niezależnie od tego, jak działa ten sprzęt, wybór między niebieskim płomieniem a promiennikiem podczerwieni może być trudny. Standardowy gaz i propan mogą być używane do zasilania niebieskiego płomienia i promienników podczerwieni lub promienników. Oba warianty mają 99-procentową sprawność, są całkowicie pozbawione odpowietrzników i są przenośne. Jednak rozprowadzają ciepło na bardzo różne sposoby. Każdy grzejnik miałby swój własny zestaw zalet i wad, z których niektóre są po prostu subiektywne. Więc najpierw przejrzyjmy funkcje obu rodzajów grzejników, a następnie z łatwością skorelujemy odpowiednio niebieski płomień i promienniki podczerwieni. Przeczytaj więcej poniżej o niebieskich płomieniach i promiennikach podczerwieni i dowiedz się, który jest lepszy niebieski płomień lub promiennik podczerwieni.

#1. Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni dostarczają ciepło promieniowania, często nazywane promiennikami. Oznacza to, że wykorzystują energię elektromagnetyczną do ogrzewania przedmiotów, podobnie jak bezpośrednio na słońcu. Nie będziesz musiał czekać, aby poczuć ciepło dzięki promieniującemu podczerwonemu ciepłu; od razu będzie ci gorąco, dokładnie tak, jak robisz, gdy siedzisz przed ogniem.

Ponieważ przenoszą promieniowanie cieplne na towary, promienniki podczerwieni były idealne do nieizolowanych przestrzeni, takich jak piwnice lub słabo zagospodarowane podłogi. Będziesz mieć ciepło, którego potrzebujesz, jeśli umieścisz promiennik podczerwieni w pobliżu miejsca, w którym spędzasz większość czasu. Promienniki podczerwieni mają problem ze spaleniem sąsiednich przedmiotów. Jeśli używasz ciepła na podczerwień, utrzymuj meble, ubrania i dzieci w bezpiecznej odległości od grzejnika. Grzejnik z niebieskim płomieniem ogrzewa bardziej niezwykłe pomieszczenie, zaczynając od ogrzewania ściany, na której jest zamontowany. Ciepło unosi się w kierunku sufitu, stopniowo ogrzewając całą przestrzeń.

#2. Grzejniki z niebieskim płomieniem

Podgrzewacze z niebieskim płomieniem najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ ogrzewają powietrze, a nie przedmioty w pomieszczeniu. Odwrócenie łopatek wentylatora sufitowego może pomóc rozproszyć ciepłe powietrze i zwiększyć wydajność nagrzewnicy. Te grzejniki nie mają wiele wad. Takie grzejniki mogą ogrzewać cały obszar, a nie tylko swoje rzeczy. Dlatego znacznie dłużej trwa odczuwanie jego efektów.

Nagrzewnice bezkanałowe są dostępne w wersjach do montażu naściennego z promieniującym i niebieskim płomieniem, które działają na propan i gaz ziemny. A w zimowe dni ten ocieplacz jest doskonałym źródłem dodatkowego ciepła. Te grzejniki szybko się nagrzewają, ale nie wydzielają żadnych gazowych zapachów. Należy sprawdzić wszystkie połączenia rurowe pod kątem wycieków, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza do domu.

Podobieństwa między promiennikiem podczerwieni a niebieskim płomieniem

Chociaż niebieski płomień i promienniki podczerwieni wykorzystują różne procedury, aby utrzymać ciepło, ale mają kilka cech; w przypadku utraty mocy oba podgrzewacze nagrzewają się. Jego wentylator (jeśli urządzenie ma) byłby jedyną rzeczą, która nie działa. Czujniki wyczerpania tlenu są wbudowane zarówno w promienniki podczerwieni, jak i promienniki niebieskiego płomienia i wyłączają promiennik, zanim coś przekroczy niebezpieczny poziom. Oba grzejniki działają bez konieczności stosowania komina. Ponieważ podgrzewacze bez otworów wentylacyjnych przyczyniają się do wilgoci w pomieszczeniu, dobrze jest od czasu do czasu odblokowywać drzwi i okna podczas ich pracy.

Który grzejnik ma cieplejszy niebieski płomień czy pomarańczowy płomień?

Typowym problemem dotyczącym podgrzewaczy płomienia niebieskiego jest to, czy kolor płomienia ma związek z jego intensywnością. Jest to powszechne nieporozumienie, a jednak niebieskie płomienie nie zawsze były cieplejsze niż pomarańczowe płomienie. O kolorze ognia decyduje spalana substancja chemiczna, prędkość generowanego przez nie promieniowania (wysoka częstotliwość jest niebiesko-fioletowa, a niska – czerwona) oraz wiele innych czynników. Podsumowując, niebieski i pomarańczowy ogień są niesamowicie gorące. Mimo to, podgrzewacze z niebieskim ogniem są zaprojektowane tak, aby wytwarzać dokładnie odpowiednią ilość ciepła, a jednocześnie można je stosować w środku. Możesz również przeczytać o przewodniku bezpieczeństwa promienników podczerwieni.

To jest opakowanie!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, który jest lepszy niebieski płomień lub promiennik podczerwieni. Korzystanie z dodatkowego źródła ciepła w często używanym obszarze domu pozwala obniżyć temperaturę w pozostałej części domu, potencjalnie oszczędzając pieniądze na rachunkach za energię. Promienniki podczerwieni najlepiej sprawdzają się w nieizolowanych pomieszczeniach, natomiast ogrzewacze z niebieskim płomieniem nadają się do pomieszczeń zamkniętych.
Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, ile kosztuje uruchomienie promiennika podczerwieni o mocy 1500 W i który promiennik podczerwieni jest najlepszy. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.