Która pralka jest lepsza LG czy Samsung? Najlepszy wybór!

Zastanawiasz się nad zakupem nowej podkładki, a nie możesz zdecydować, która podkładka jest lepsza LG czy Samsung? Teraz nie musisz się już martwić, ponieważ w tym artykule pomożemy Ci określić, która pralka jest najlepsza dla Twojego domu.

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń w każdym domu. Nikt nie może się z tym kłócić, ponieważ czyści nasze ubrania, oszczędza czas i sprawia, że ​​nasze życie jest znacznie bardziej dostępne.

Która pralka jest lepsza LG czy Samsung? Najlepszy wybór!

Jednak ustalenie, która podkładka jest lepsza, jest trudnym zadaniem. Najpierw musisz sprawdzić wszystkie funkcje i upewnić się, że mieści się w Twoim budżecie. W tym artykule porównamy wszystkie funkcje i ceny pralki Samsung i LG. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najlepszej pralce.

Spółka LG i Samsung; Co jest lepsze?

Zanim porozmawiamy „Która pralka jest lepsza LG czy Samsung?” Poznajmy najpierw marki. LG to południowokoreańska firma działająca od ponad 50 lat.

Marka jest znana na całym świecie z wprowadzania nowych innowacyjnych i postępowych pomysłów. Dzięki temu można uzyskać prawie wszystkie niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego, a także urządzenia cyfrowe, takie jak telefony komórkowe, audio i diody LED.

Z drugiej strony Samsung to także firma z Korei Południowej. W 1938 Lee Byung Chul założył tę markę. Samsung działa na rynku od bardzo dawna. Utrzymali swoją pozycję dzięki trwałości i działaniu swoich produktów.

Samsung posiada szeroką gamę produktów, a jednym z nich są nowe pralki. Samsung produkuje odpowiedniej jakości podkładki z najnowocześniejszymi funkcjami po rozsądnych kosztach.

Pralka LG

Istnieje wiele podobieństw między firmami i urządzeniami, ale należy zauważyć pewne znaczące różnice w ich funkcjach i wydajności. Porozmawiajmy więc najpierw o podkładkach LG.

#1. Modele pralek

LG ma różne modele pralek według wagi i funkcji. Oto kilka z nich poniżej:

 • LG Ultra duża podkładka WM3400CW
 • Podkładka LG o dużej pojemności WM8100HVA
 • Pralka i suszarka LG o dużej pojemności: WM9000HVA

Ultra duża podkładka LG WM3400CW jest dostępna w dwóch różnych wersjach o pojemności 4,5 cu. Ft i 5,2 cu. Zm.

#2. Specyfikacja, rozmiar i struktura

Pralki LG są dostępne w trzech rozmiarach: kompaktowym, pełnowymiarowym i megawymiarowym. Im większy rozmiar, tym mniej czasu będziesz potrzebował na pranie. Lepiej jest wybrać większy rozmiar wanny, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu.

#3. Innowacyjne cechy pralek LG

Pralki LG mają kilka innowacyjnych i godnych uwagi funkcji. Zaawansowane specyfikacje podkładek LG są następujące:

 • Turbo pranie pozwala na pranie ubrań w znacznie krótszym czasie bez utraty wydajności prania (aktywnie spłukuje ubrania wytwarzając strumień wody), a pralka LG ma dużą prędkość wirowania 1200 obr./min, co zapewnia szybkie suszenie
 • Pralka LG ma oddychający panel sterowania z różnymi pokrętłami i ustawieniami, aby wybrać żądany cykl prania, poziom zabrudzenia, poziom wody i różne parametry
 • Ubijanie, obracanie, kołysanie, kroczenie, filtrowanie i szorowanie to tylko niektóre z ruchów bębna dostępnych w pralce LG, które sprawiają, że czyszczenie jest wydajniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu, zapewniając jednocześnie odpowiednią pielęgnację odzieży i czyniąc ubrania super higienicznymi.
 • Pralki LG mają wiele funkcji: Twinwash, AI DD, grzałki, myjka parowa, diagnostyka i zdalne operacje (te funkcje sprawiają, że czyszczenie jest znacznie bardziej wydajne i czyste bez dużego zużycia energii i mniejszego zużycia wody)

Pralka Samsung

Właśnie przeczytałeś o pralkach LG; teraz nadszedł czas, aby poznać niektóre z fantastycznych funkcji pralki Samsung. Pralki Samsung mają również wyjątkowe czynniki, które sprawiają, że są dobrą marką do rozważenia.

#1. Modele Samsunga

Marka znana jest z kolekcji innowacyjnych modeli swoich produktów.

Teraz, gdy przechodzimy do pralek, chciałbyś zatrzymać się i przeczytać „Co oznacza SUD na pralce Samsung?” aby dowiedzieć się więcej o ich podkładkach. Niezależnie od LG Samsung ma też różne modele podkładek. Niektóre z nich to:

 • Samsung 4,4 cu. ft. Podkładka ładowana od góry WA44A3405AV/A4
 • Kompaktowa podkładka ładowana od przodu Samsung WW22K6800AW/A2
 • Samsung 5.0 cu. ft. Bardzo duża pojemność WF50A8800AV/US

#2. Waga, specyfikacje i konfiguracja

Pralki Samsung są dostępne w szerokiej gamie wag od 6 do 12 kg. Pranie można załadować na podstawie ciężaru załadunku. Na przykład pralka o wadze 12 kg wyczyści krócej, ponieważ może załadować więcej ubrań w jednym cyklu.

#3. Zaawansowane funkcje podkładek Samsung

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Samsung jest świetną marką, są funkcje zawarte w ich produktach. A pralka Samsung ma mnóstwo zaawansowanych funkcji. Możesz rzucić okiem na kilka z nich poniżej:

 • Podkładki Samsung mają mniej wibracji i dźwięków, gdy są mocno ustawione na ziemi
 • Ich pralki mają stosunkowo niską prędkość wirowania w porównaniu do pralek LG (Samsung ma prędkość wirowania 650 obr./min)
 • Ich jednostki zawierają również panel sterowania, który wyświetla różne cykle prania i parametry
 • Funkcja dodawania prania w pralce Samsung jest jedną z jej najlepszych funkcji. Możesz dodać więcej ubrań pomiędzy cyklami prania (w górnej części drzwiczek pralki znajduje się małe otwierane okienko, które pozwala dodać pranie)

Oprócz tych, Samsung ma wiele innych funkcji, takich jak Inteligentna diagnostyka, EcoDrum clean, Bubble Soak, Al Control, Flex wash i odkażanie powietrza.

Zużycie energii elektrycznej

System SenseClean w pralkach LG i Samsung jest dość podobny i automatycznie dostosowuje poziom wody na podstawie ilości prania w pralce.

W efekcie, jeśli wypierzesz mniej ubrań, pralka nie napełnia się i zużywa mniej prądu. Dowiedz się więcej o tych dwóch markach tutaj: „LG vs Samsung Pralka i suszarka między markami”.

Koszt i gwarancja

Podkładki LG są tańsze, zaczynają się od 600 USD i są objęte dwuletnią gwarancją. Z drugiej strony, pralki Samsung kosztują od 550 do 2200 USD, w zależności od modelu.

Samsung oferuje na swoje pralki gwarancje od dwóch do dziesięciu lat. Podkładki LG są tańsze niż podkładki Samsung.

To okładka!

Pomogłoby, gdybyś miał już jasne pojęcie, która podkładka jest lepsza od LG czy Samsunga. Jeśli szukasz czegoś w swoim przedziale cenowym, co jest również wydajne, powinieneś wybrać LG. Jeśli jednak chcesz bardziej zaawansowanych funkcji, powinieneś kupić podkładki Samsung. Aby uzyskać więcej artykułów, oto „Ile kosztują komercyjne pralki i suszarki?”