Kto z kim tańczy na weselu: planowanie i porządek

Rozpoznanie, kto z kim tańczy na weselu, może być mylące, ale wystarczy przypomnieć sobie tańce weselne, których oczekuje się na weselu. Omówimy również kolejność i etykietę podczas tańca z różnymi osobami na weselu, abyś był przygotowany.

Ponadto dowiesz się, kto powinien tańczyć na weselu. Ale dla bardziej dogłębnej dyskusji na temat kolejności zalecamy przeczytanie, kto tańczy pierwszy na weselu.

Kto z kim tańczy na weselu: planowanie i porządek

Kto tańczy z kim na weselu: przewodnik po weselu

Panna młoda i pan młody wykonują pierwszy taniec

Nowożeńcy wykonują pierwszy taniec weselny po przybyciu na miejsce wesela. Wtedy oczywiście panna młoda zatańczy z panem młodym, a ten kultowy moment nazywa się pierwszym tańcem po przedstawieniu ich jako pan i pani.

Oczywiście ma to zastosowanie niezależnie od tego, czy para jest członkiem społeczności LGBTQIA+. Może to potrwać trzy minuty, więc możesz chcieć poćwiczyć ze swoim partnerem, zwłaszcza jeśli nie znosisz być w centrum uwagi.

Nie musi to być również wolny taniec. Obecnie niektóre pary przygotowują żywą choreografię i zabawiają swoich gości radosnym pierwszym tańcem.

Taniec rodziców

Inne tradycyjne tańce weselne oczekiwane na przyjęciu to tańce rodziców. Ponownie, może być niejasne, kto tańczy z kim, ale musisz tylko pamiętać, że pierwszy taniec rodzica jest wykonywany przez pannę młodą i jej ojca.

Następnie pan młody tańczy z matką panny młodej, rodzice panny młodej będą tańczyć, a pan młody tańczy z matką. Wreszcie rodzice pana młodego również będą razem tańczyć.

Oczywiście rodziny różnią się dynamiką, więc związki partnerskie można odpowiednio zmienić, zwłaszcza jeśli rodzic nie żyje lub jest ponownie w związku małżeńskim. Możesz także zatańczyć ze swoim przybranym rodzicem, aby uhonorować ich na swoim ślubie.

Jeśli masz dobre relacje z narodzinami i przybranym rodzicem, możesz tańczyć z obojgiem. Ale co z tańcami weselnymi rodziców i dzieci tej samej płci?

Nie krępuj się tańczyć z kim chcesz, niezależnie od tradycji, bo i tak jest to Twój ślub. Na przykład panna młoda może tańczyć z matką, a pan młody z tatą, jeśli bardzo je pielęgnują.

Taniec weselny

Po tańcach weselnych rodziców nowożeńców, obok partnera i tańca na parkiecie odbywa się wesele. Najpierw drużba i jego drużbowie będą tańczyć z panną młodą, a druhna i druhny będą tańczyć z panem młodym.

Często tańce te mają na celu zabawianie gości, więc mogą być również zabawne i mniej poważne. Druhny i ​​drużbowie mogą tańczyć razem, a drużba i drużba mogą też tańczyć w parę.

Jednak w zależności od czasu trwania i programu wesela tańce te można pominąć. Zamiast tego taniec weselny miesza się z częścią przyjęcia weselnego z innymi gośćmi.

Goście tańczący na weselu

Kiedy nadchodzi czas na imprezę, nie ma żadnych zasad dotyczących tego, kto z kim tańczy na weselu. Możesz więc tańczyć niezależnie od płci i wieku, z którymi możesz bawić się na parkiecie.

Ale przykładem, w którym goście mogą łączyć się w pary, jest sytuacja, w której wesele jest podrzucane. Na przykład kawaler, który złapał ślubną podwiązkę, i kawaler, który złapał ślubny bukiet, są czasami parowani do tańca.

Jeśli nie znasz się na weselnych rzutach, możesz przeczytać, co rzuca Panna Młoda na wesele lub co rzuca Pan Młody na wesele.

Kto powinien tańczyć na weselu?

 • Nowożeńcy
 • Panna młoda i jej ojciec
 • Matka pana młodego i panny młodej
 • Rodzice panny młodej
 • Pan młody i jego matka
 • Rodzice Pana Młodego
 • Przyjęcie ślubne

Czy wszyscy tańczą na weselu?

Wszyscy uczestnicy tańców weselnych będą tańczyć na weselu zgodnie z przebiegiem wesela. Ale jeśli chodzi o imprezową część wesela, nie musisz wstawać, jeśli ci się to nie podoba.

Każdy powinien się dobrze bawić i nie powinien czuć się zmuszony do dołączenia do parkietu. A jeśli przyniosłeś randkę, powolne tańce są idealne na słodką chwilę między wami.

Czy drużbowie muszą tańczyć z druhnami?

Drużbowie mogą tańczyć z druhnami, ponieważ wesele jest zwykle zaznajomione ze sobą. Tradycją jest również to, że panna młoda tańczy z drużbą, pan młody z druhną, bileterowie z bileterkami, a także nosicielka pierścionka i kwiaciarka.

Jak tańczyć na weselu?

Nowożeńcy

 • Ćwicz piosenkę wybraną do pierwszego tańca
 • Określ rytm utworu
 • Asisgn jest liderem i wyznawcą
 • Wypróbuj skręt pod pachami, pudełko do walca i kultowy dip
 • Noś wygodne buty
 • Niech panna młoda suknia się rozkręca

Goście

 • Ćwicz przed lustrem
 • Wykonuj podstawowe rytmiczne ruchy, takie jak kołysanie biodrami w przód iw tył
 • Eksperymentuj z różnymi prostymi ruchami, aby wyglądać bez wysiłku
 • Nie myśl za dużo
 • Słuchaj muzyki
 • Spróbuj skopiować czyjś ruch

Wniosek

I to wszystko! Reasumując, kto z kim tańczy na weselu, to panna młoda z panem młodym, rodzice nowożeńców z dziećmi i wesele.

Ale ogólnie rzecz biorąc, nie musisz brać udziału w parkiecie, jeśli czujesz się niekomfortowo. Nadal możesz się dobrze bawić, wykonując rytmiczne ruchy na siedzeniu, takie jak stukanie stopami lub kołysanie głową.