Kto wynalazł suszarkę do włosów? Niesamowite fakty, które musisz znać!

Chcesz wiedzieć, kto wynalazł suszarkę do włosów? Oto nikt inny jak Alexander F. Godefroy w salonie, który zbudował we Francji w 1890 roku.

Stworzył siedzącą i dużą wersję maski połączonej z rurą kominową kuchenki gazowej. Zrobił go do swojego salonu, ale nie był jeszcze ręczny ani przenośny.

Kto wynalazł suszarkę do włosów? Niesamowite fakty

Osoba może z niego korzystać, siedząc pod nim. Następnie był kontynuowany jako ręczny formularz na rynku. Kilka firm zainteresowało się tą innowacją pod kilkoma markami. Później stała się ręczną suszarką, gdy była mała, ale dopóki nie rozwinęła się dalej i zyskała popularność. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Kto wynalazł Twoją suszarkę do włosów?

Więc kto wynalazł suszarkę do włosów? Produkt opatentował Alexandre-Ferdinand Godefroy, znany jako fryzjerski wynalazca. Suszarka do włosów była wielofunkcyjna, dzięki czemu była odpowiednim grzejnikiem. Rozpuszcza gorące włosy przez rurę i kopułę otaczającą głowę kobiety. Jest pomocny przy myciu szamponem i usuwaniu kawałków, ale nie przypomina ronda sombrero, które spina się wokół kobiecej głowy. Następnie przekierowuje mydliny do swojego zlewu.

Zawór wylotowy pary jest częścią jego wynalazku, aby kobiece głowy nie gotowały. W gazowej suszarce i maszynie brakowało drugiego elementu nowoczesnej suszarki. Tym elementem jest przepływ powietrza. Wynalazcy i reklamy z początku XX wieku zachęcali kobiety do używania węża suszącego włosy do wydechu odkurzaczy. Sprzedają one nie tylko suche zamki; jednak mają nawet najwyższą wydajność. Patent z 1926 r. wprowadził szczotkę, która łączy się z odpowiednią dmuchawą lub aparatem ssącym.

To szczotka, która usuwa brud i kurz. Podobnie wynalazcy zaczęli łączyć wentylatory i typy silników generujących ciepło w ręczną formę elektrycznej suszarki do włosów. Jest bardzo podobny do suszarki do włosów naszych czasów. Ale cięższa była możliwość porażenia prądem w wannie. Jednak kwestia ta nie wzbudziła większego zainteresowania aż do roku 1920. Firmy użyteczności publicznej zaczęły wysyłać przedstawicieli handlowych z tosterami, płytami grzewczymi i & okowy. Pchali urządzenia konsumenckie w ciągu dnia, aby wyrównać zużycie energii elektrycznej, które wieczorami stało się cięższe.

Funkcja suszarki do włosów

Suszarka do włosów wyposażona jest w wentylator i elektryczny typ nagrzewnicy napędzanej silnikiem uniwersalnym. Jego element grzejny jest zwinięty i nagi nichrom owinięty wokół izolatora mikowego. Nichrom spełnia swoje zadanie jako przewodnik elektryczny. Nigdy nie utlenia się po podgrzaniu, co należy wziąć pod uwagę podczas używania suszarki do włosów. Innowacje i nowoczesna technologia oznaczają, że suszarki do włosów oferują wiele opcji, funkcji i funkcji, które czynią je bardziej zaawansowanymi technologicznie i wydajniejszymi.

Krótka historia suszarki do włosów

Suszarki do włosów stały się popularne na rynku w 1915 roku. Zakłady elektryczne i National Stamping wprowadziły tę innowację pod marką White Cross. Słynne Hamilton Beach Co. i U.S. Racine Universal Motor Company zbudowały małą suszarkę, która pasuje do dłoni. W 1920 roku wprowadzono nową suszarkę, która waży dwa funty. Problemy obejmują trudności w użyciu, porażenie prądem i & przegrzanie. Jest w stanie zużywać sto watów, co wydłuża czas suszenia włosów.

W porównaniu z dzisiejszą suszarką, może zużywać tylko dwa tysiące watów ciepła. Trwał rozwój suszarki do włosów, aby poprawić zmiany materiałów, powierzchowną powierzchnię zewnętrzną i moc. Jego mechanizm od początku swojego powstania nie uległ znaczącym zmianom.

Został zmieniony w materiale użytym jako plastik, dzięki czemu jest lekki. W 1960 roku uwagę wielu zwrócił jeszcze lepszy silnik elektryczny. Ulepszyła nawet plastikowe suszarki do włosów, dopóki nie zwróciła na siebie uwagi wielu osób. Istotna zmiana nastąpiła również w 1954 roku. Firma GEC zmieniła konstrukcję, aby przepchnąć silnik przez obudowę. W 1951 roku popularność wśród konsumentów zyskała suszarka z maską. Suszarka w małym i przenośnym pudełku jest połączona z rurą i kontynuowana w masce.

Otwory znajdują się na czubku głowy osoby, która zapewnia równomierną ilość ciepła całej głowie. W 1950 roku pojawiła się suszarka do włosów ze sztywnym kapturkiem, stosowana w tamtych czasach w salonach. Składał się z twardego plastikowego hełmu, który otula głowę człowieka. Suszarka działa w taki sam sposób jak suszarka z maską. Ale to ma jeszcze wyższą moc. W 1970 r. suszarki do włosów przestrzegały pewnych wytycznych USCPSC, aby zachować zgodność z bezpieczeństwem produkcji.

W 1991 r. CPSC wymagało, aby wszystkie osuszacze wykorzystywały wyłącznik typu ziemnozwarciowego. W ten sposób nie spowoduje to porażenia prądem osoby, jeśli niespodziewanie się zamoczy. W 2000 r. korzystanie z suszarek nadmuchowych doprowadziło do spadku liczby zgonów o cztery osoby każdego roku, co miało znaczący wpływ na kilka przypadków porażenia prądem w połowie XX wieku. Skuteczniejsza, mniej zabójcza i szybsza suszarka do włosów odniosła sukces. Przeczytaj więcej o historii suszarki do włosów.

To okładka!

Teraz dowiesz się więcej o tym, kto wynalazł suszarkę do włosów i jest to nikt inny jak Alexander F. Godefroy. Wyobraź sobie długą podróż, w którą przebyła suszarka do włosów, sięgająca 1890 roku. A dziś odeszły kwestie z przeszłości, że jest teraz mniej śmiercionośna, bardziej wydajna i & szybsza suszarka do włosów bardziej niż kiedykolwiek! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak działa suszarka do włosów i jaka jest najlepsza suszarka do czarnych włosów.