Kto trzyma pierścienie na weselu: tradycje i nie tylko

Odpowiedzią na pytanie, kto trzyma pierścienie na weselu, jest posiadacz pierścienia z samego tytułu. Porozmawiamy o oczekiwaniach związanych z wyborem pierścienia, a także o jego zadaniach podczas uroczystości.

Dowiesz się również, kto trzyma pierścienie przed ceremonią. Masz więcej pytań odnośnie obrączek na weselu?

Kto trzyma pierścienie na weselu: tradycje i nie tylko

Zachęcamy do przeglądania naszego bloga i poznania informacji o tym, kto kupuje obrączki ślubne i nie tylko.

Kto zwykle trzyma obrączki na weselu?

Właściciel pierścionka jest odpowiedzialny za trzymanie pierścionków na weselu. Tradycyjnie osoba nosząca pierścionek bierze udział w ceremonii, niosąc obrączki ślubne nawą do przodu.

Jednak posiadacz pierścionka nie jest tak ważny, jak inni członkowie ceremonii, tacy jak urzędnik lub świadkowie wymagani, aby ślub był legalny. Osoba na okaziciela pierścionka nosi lub dostarcza pierścionki tylko drużbowi lub prowadzącemu wesele, a niektóre wesela modyfikują nawet tę część ceremonii.

Na przykład niektórzy nosiciele pierścienia są zbyt młodzi, aby chodzić samodzielnie, a dorosły poniesie go do ołtarza. Niektóre wesela towarzyszą również posiadaczowi pierścionka z innym małym dzieckiem podczas ceremonii, dziewczyną z kwiatami.

Kto powinien trzymać obrączki przed ceremonią?

Przed ceremonią drużba zwykle trzyma obrączki. Para może jednak wybrać na przyjęcie weselne każdego, komu ufają, w tym także druhnę.

Czy osoby noszące pierścienie noszą rzeczywiste pierścienie?

Para może zdecydować, czy osoba nosząca pierścionek musi nosić pierścionki podczas ceremonii ślubnej. W przypadku bardzo małych dzieci dopuszczalne jest umieszczanie fałszywych pierścionków na poduszce lub pudełku trzymanym przez posiadacza pierścionka.

W ten sposób nie byłoby zmartwień, jeśli posiadacz pierścionka przypadkowo je zgubi. Ponadto, jeśli osoba nosząca pierścionek nosi fałszywe pierścionki, prawdziwymi obrączkami ślubnymi na ceremonię zajmie się druhna lub drużba.

Co nosiciel pierścienia powinien nieść przejściem?

Tradycyjnie posiadacz pierścionka trzyma pierścionki na rękach. Ale w dzisiejszych czasach, dla większego bezpieczeństwa, szczególnie dla małych dzieci, pierścionki mogą być w pudełku lub poduszce.

Coraz więcej par łamie też pewne obyczaje, aby ich ślub był bardziej wyjątkowy i bliższy ich osobowości. Na przykład posiadacz pierścionka może nosić pierścionek nad przedmiotem związanym ze sposobem, w jaki para się poznała.

I chociaż małe dzieci często mają do czynienia z fałszywymi pierścionkami, możesz dodać humoru do ceremonii, każąc posiadaczowi pierścionka trzymać transparent. Może wspomnieć, że szuka pierścionków i innych dowcipnych fraz.

Kto powinien być Twoim posiadaczem pierścienia?

Narzeczeni mogą podążać za tradycją i wybrać syna swojego bliskiego przyjaciela i rodziny. Może być synem drużby, druhną lub jeśli szukasz sposobu na włączenie siostrzenic i siostrzeńców do ślubu, to może być dzieckiem twojego rodzeństwa.

Podobnie jak reszta wesela, byłoby wspaniale, gdyby posiadaczem pierścionka była osoba bliska samej parze. Niektóre mieszane rodziny uważają nawet, że ich małe dziecko jest nosicielem pierścienia podczas ceremonii.

Nie musisz ograniczać się do męskich dzieci swoich bliskich przyjaciół i rodziny. Żadna zasada nie powstrzymuje cię od uznania młodej dziewczyny za swoją nosicielkę pierścionka.

Będą jednak pewne modyfikacje, w zależności od posiadania dziewczynki lub chłopca na okaziciela pierścienia. Na przykład bardziej odpowiednie byłoby, gdyby nosiciel pierścionka chłopiec stanął po stronie pana młodego, podczas gdy nosicielka dziewczęca powinna stanąć obok druhen.

Czy mój pies może być moim nosicielem pierścienia?

Pary, które szczególnie upodobały sobie swojego psa, czasami włączają go do swojej ceremonii. Ale ponieważ trzymanie obrączki przez zwierzaka jest również ryzykowne, prawdopodobnie będą nosić fałszywe.

W zależności od zachowania psa, może on sam nosić pierścionki w przejściu przywiązany do obroży lub w trzymanej przez siebie torbie lub koszyku. Jeśli ktoś trzyma smycz, to od tego zależy, po której stronie powinien pozostać podczas ceremonii.

Czy 12 lat jest za starych na okaziciela pierścionków?

Jeśli chodzi o to, kto zostaje posiadaczem pierścionka, jest to zwykle najmłodszy członek wesela w wieku poniżej ośmiu lat. Nie ma jednak limitu wieku na okaziciela pierścionka.

Jeśli wybrałeś dziecko starsze niż osiem lat, żadna reguła nie dyskwalifikuje go do roli. Niektóre pary wybierają nawet osobę dorosłą jako okaziciela pierścionka na zabawne i ekscentryczne wesele.

W końcu coraz więcej ślubów wybiera bliskiego przyjaciela płci męskiej, który ma być częścią drużbów jako „dziewczynę kwiatów”. Dzięki takim modyfikacjom, jak te powszechne w dzisiejszych czasach, nie musisz trzymać się limitu wieku, który tradycyjnie ustala się dla okaziciela pierścionka.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto trzyma pierścionki na weselu i jest to posiadacz pierścionka.

Tradycyjnie jest chłopcem poniżej ośmiu lat i może być synem kogoś bliskiego parze. Można jednak przełamać obyczaje dotyczące jego płci i wieku, jak w przypadku nowoczesnych ślubów.

Będzie trzymał fałszywe pierścionki dla dodatkowego spokoju, podczas gdy drużba trzyma prawdziwe przed ceremonią.