Kto produkuje maszyny do szycia Elna: czy są dobre?

Dowiedzieliśmy się, kto produkuje maszyny do szycia Elna i ujawniliśmy, że to firma. Porozmawiamy o tej szwajcarskiej marce bardziej szczegółowo poniżej, aby dowiedzieć się, czy maszyny są niezawodne.

Dowiesz się również, czy Janome jest właścicielem Elny i co czyni tę markę jedną z najbardziej innowacyjnych w przeszłości. Co więcej, dlaczego nie przeczytać również o jego użyciu?

Kto produkuje maszyny do szycia Elna: czy są dobre?

Napisaliśmy, jak założyć tę markę, więc zachęcamy do przeczytania, jak nawlekać maszynę do szycia Elna. W końcu właściwe użytkowanie jest kluczowe, aby każda maszyna spełniała swoje obietnice.

Kto produkuje maszyny do szycia Elna?

Maszyny szwalnicze Elna produkowane są przez firmę Elna. Marka ta powstała w 1940 roku i oferuje maszyny do szycia, owerloki, a nawet hafciarki.

Marka chwali się, że wprowadziła na rynek pierwszą w historii kompaktową elektryczną maszynę do szycia z wolnym ramieniem. Następnie Elna wypuściła inne innowacyjne produkty, takie jak Elna Supranatic i Elna Lotus.

Elna Supramatic to model oferujący możliwość rozbudowy pakietu ściegów. Z drugiej strony, Elna Lotus wypuszczona na rynek w 1968 r. istnieje do dziś.

Elna Lotus to przenośna i kompaktowa maszyna do szycia, która była nawet częścią kolekcji projektowej MOMA lub Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W chwili pisania tego tekstu Elna ma do wyboru różne modele, takie jak eXplore, eXperience i eXcellence, dla szeregu mechanicznych, elektronicznych i premium maszyn do szycia.

Gdzie produkowane są maszyny do szycia Elna?

Elna to marka szwajcarska, a pokazany w 1952 roku model Elna 2 lub Elna Supermatic został wyprodukowany w ich szwajcarskiej fabryce przemysłowej. Była to pierwsza domowa maszyna do szycia zdolna do szycia wstecznego.

W chwili pisania tego tekstu firma projektowa Elna ma siedzibę w Szwajcarii. Jednak same maszyny do szycia Elna są produkowane w Azji.

To dlatego, że maszyny do szycia Elna są produkowane przez Janome, która jest marką posiadającą fabryki w Tajlandii, Japonii i na Tajwanie. Z kolei Janome to japońska firma, która powstała w 1935 roku.

Czy Elna i Janome to ta sama firma?

Janome jest właścicielem Elny, dlatego maszyny do szycia Elna są produkowane w fabrykach Janome w całej Azji. W końcu popularność Elny spadła ze względu na tańszy import z Azji Wschodniej niż ten z Europy.

Elna została wyrejestrowana w 1995 roku, a do 2006 roku Janome nabył udziały w Elnie, przejmując je. Nie oznacza to jednak, że firma Elna ma ugruntowaną pozycję i najlepszą obsługę klienta.

Czy Elna to dobra marka maszyn do szycia?

Elna do dziś jest dobrą marką maszyn do szycia. Firma produkowała nawet maszyny do szycia znajdujące się w Museum of Modern Art NYC, Philadelphia Museum of Art, Museum of Design i Tekniska museet.

Oto krótka historia ich innowacyjnych modeli:

Elna 1

Pierwsza maszyna do szycia Elna to Elna 1 lub Grasshopper ze względu na jej zielony kolor. Został wydany w 1940 roku i był popularny na rynku.

Supermatyczny

Po Elnie 1 w 1940 roku, Elna ujawniła model Elna 2 lub Supermatic w 1952 roku. Była to pierwsza maszyna, która używała lekkiego metalu do przenoszenia w porównaniu z nieporęcznymi maszynami w tym czasie.

Supermatic był także pierwszą domową maszyną do szycia, która potrafiła szyć wstecznie.

Gwiazda Elny

Od 1964 do 1971 Elna wyprodukowała serię Elna Star. Te maszyny do szycia są innowacyjne w tym okresie, ponieważ są zdolne do różnych pozycji igły, automatycznego szycia, kontroli prędkości i sześciu operacji.

Elna Lotos

Marcel Frezard był projektantem odpowiedzialnym za Elna Lotus. Była to pierwsza miniaturowa maszyna do szycia, która stała się wystawą w MOMA.

Elna Lotus może być bardzo kompaktowa, ponieważ ma odchylane pokrywy i składany uchwyt. Dlatego też nazywa się go lotosem, ponieważ jest otwarty w taki sam sposób jak ten kwiat.

Elna 5000

Elna 5000 to pierwszy skomputeryzowany model marki. Wyprodukowali również maszyny do owerloków w 1986 roku, aż w połowie lat 90-tych firma musiała stawić czoła niższym zapotrzebowaniu na europejskie maszyny do szycia.

Elna 6600

To właśnie Elna 6600 w 2004 roku, kiedy Janome rozpoczął produkcję maszyn dla szwajcarskiej marki. Elna 6600 to również pikowarka marki.

Elna 7200

Elna wypuściła Elnę 7200, która jest skomputeryzowaną maszyną do szycia. Marka szczyci się swoimi profesjonalnymi i przemysłowymi cechami.

Ile kosztują maszyny do szycia Elna?

Możesz skorzystać z lokalizatora dealerów na stronie internetowej Elny, aby sprawdzić ceny ich modeli w sklepach. Po sprawdzeniu strony internetowej Janome i Elny można tylko zobaczyć model i jego funkcje, ale koszty nie zostały wskazane.

Możesz jednak dowiedzieć się o specjalnych ofertach Elny na ich stronie internetowej. Stamtąd zobaczysz kilka świąt, które mogą trwać kilka dni z ofertami i rabatami.

Mając to na uwadze, przeczytaj, jak kupić maszynę do szycia, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.

Czy szpulki Janome pasują do maszyn Elna?

Konieczny jest nacisk na użycie właściwej szpulki do konkretnej maszyny do szycia, którą posiadasz. Jeśli jednak Janome wykonał maszynę do szycia Elna, którą masz, możesz to sprawdzić, ponieważ szpulki klasy 15, które mają wysokość 11 mm, powinny do nich pasować.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto produkuje maszyny do szycia Elna, czyli sama firma Elna.

Ponieważ jednak Janome jest teraz właścicielem Elny, maszyny do szycia Elna są produkowane w fabrykach Janome w całej Azji. Niemniej jednak Elna była innowacyjną marką ze swoimi maszynami do szycia, które czyniły je nawet wizytówkami w muzeach.