Kto produkuje klimatyzatory Tempstar? Niesamowite fakty do poznania!

Czy wiesz, kto produkuje klimatyzatory Tempstar? Klimatyzatory Tempstar są produkowane przez International Comfort Products Corporation (ICP). ICP stoi za większością systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w Ameryce Północnej.

ICP jest własnością Carrier Global Corporation. Tak, dobrze mnie usłyszałeś. Carrier to jeden z największych producentów w branży klimatyzacyjnej. Systemy HVAC pozwalają kontrolować temperaturę w budynkach, takich jak szpitale, hotele, biura, a nawet dom, w którym mieszkasz.

Jest to również miejsce, w którym ukryła się twoja ulubiona gwiazda filmowa i dokonała wielkiej ucieczki, czołgając się przez otwory wentylacyjne, ostrożnie manewrując do różnych części budynku. Nie martw się; nikt nie będzie się przekradać przez twoje otwory wentylacyjne. Cóż, mam nadzieję, że nie. Żartuję! Twój technik upewni się, że wszystko jest bezpieczne i utrzymane.

Klimatyzator jest częścią systemu HVAC odpowiedzialną za chłodzenie powietrza. Każdy system HVAC jest wyposażony w klimatyzator, ale nie wszystkie systemy klimatyzacji są wyposażone w HVAC. Widziałeś, co tam zrobiłem? Dobra, czas na nurkowanie. Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się więcej o klimatyzatorach Tempstar. Więc kto produkuje klimatyzatory Tempstar?

Firma produkująca klimatyzatory Tempstar

Klimatyzatory Tempstar to jeden z produktów prezentowanych przez ICP na rynku za pośrednictwem marki Tempstar. Klimatyzatory to maszyny służące do kontrolowania temperatury w pomieszczeniach poprzez zastąpienie ciepłego powietrza chłodnym powietrzem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wygodniejszego i chłodniejszego środowiska do pracy, przebywania, a nawet mieszkania.

Oferowane są dwie linie klimatyzatorów, a mianowicie seria Ion i seria Performance. Klimatyzatory Ion System to ich linia produktów premium skupiających się na niższym poziomie hałasu i zwiększonym komforcie w różnych warunkach pogodowych.

Jeśli chcesz mieć najlepszy klimatyzator, mają do zaoferowania, a Ty masz pieniądze na utrzymanie standardów komfortu. W takim razie jest to linia, z której ma pochodzić Twój nowy klimatyzator.

Z drugiej strony seria Performance skupia się na wartości i wydajności. Jest mniej cichy niż jego droższy kuzyn. Ale hej, wydajesz mniej na rachunki za prąd, co sprawia, że ​​Matka Natura jest z ciebie dumna. Kto powiedział, że potrzebujesz dużo pieniędzy na wygodę? Wybierz z tego wyboru, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Co to jest Tempstar?

Tempstar to marka, która produkuje i sprzedaje produkty grzewcze i chłodnicze. Produkty te obejmują klimatyzatory, piece gazowe, piece olejowe, pompy ciepła, płuczki powietrza i termostaty.

Jest to również firma Carrier, ponieważ Tempstar jest jedną z marek ICP. Inne marki ICP to Airquest, Arcoaire, Comfortmaker, Day and Night, Heil i Keeprite.

Podobnie jak Tempstar, marki te są wynikiem dywersyfikacji produktów ICP. Daje to konsumentom więcej opcji, co może zwiększyć ich prawdopodobieństwo i dać im przewagę nad konkurencyjnymi markami.

Jak produkowany jest klimatyzator?

Podobno klimatyzatory nie rosną na drzewach. Wiem, zaskakujące, prawda? Ale, podobnie jak inne elementy technologii, klimatyzator najpierw zaczyna się jak każdy inny kawałek aluminium, miedzi, stali i plastiku.

Są one następnie gięte, cięte, formowane i formowane w różne kształty i rozmiary. Następnie dopasowane, przylutowane, połączone i skręcone razem, tworząc główne części jednostki klimatyzacyjnej.

Klimatyzator składa się z czterech głównych części. Są to zawór rozprężny, wężownice parownika i skraplacza oraz sprężarka. Istnienie i przeznaczenie tych części polegają na manipulowaniu stanami skupienia czynnika chłodniczego. Czynnik chłodniczy jest związkiem zwykle stosowanym w układach klimatyzacyjnych, ponieważ łatwo pochłania ciepło i je traci.

#1. Kompresor

Sprężarka odpowiada za podwyższenie temperatury czynnika chłodniczego poprzez zwiększenie jego ciśnienia. Sprężarka wyciska żywe światło dzienne z czynnika chłodniczego w stanie gazowym, aby tak się stało.

Robi to, dopóki jego temperatura nie wzrośnie do punktu, w którym jest gorętsze niż powietrze na zewnątrz. Następnie, ponieważ ciepło przepływa z gorętszych obszarów do zimniejszych, powoduje, że ciepło przenosi się na zewnątrz.

#2. Cewka skraplacza

Wężownica skraplacza klimatyzatora ma za zadanie schłodzić i zamienić gorący sprężony gaz chłodniczy w ciecz. Wentylator przedmuchuje wężownicę skraplacza i przenosi ciepło z czynnika chłodniczego na zewnątrz. Powoduje to kondensację gazu, gdy traci on temperaturę, zmieniając go w postać ciekłą, podobnie jak występują opady deszczu.

#3. Zawór rozprężny

Po przejściu czynnika chłodniczego w płynną, jest on nadal zbyt gorący z powodu wysokiego ciśnienia. W tym miejscu wkracza zawór rozprężny klimatyzatora. Usuwa ciśnienie, pozwalając na dalsze schłodzenie. Jest to również miejsce, w którym regulowana jest ilość energii elektrycznej wpływającej do parownika.

#4. Cewka parownika

Na koniec czynnik chłodniczy trafia do wężownicy parownika klimatyzatora. W tym miejscu zamienia się z powrotem w gaz po pochłonięciu ciepła w pomieszczeniu. Dzieje się tak, gdy powietrze w środku wieje przez wężownice parownika. Czynnik chłodniczy absorbowałby wtedy ciepło z powietrza.

Co spowodowałoby odparowanie czynnika chłodniczego do postaci gazu, a następnie ochłodzenie powietrza i powrót do pomieszczenia. Proces będzie trwał i trwał. Gdy pomieszczenie osiągnie określoną temperaturę, sprężarka zatrzymuje się lub działa dławiąco.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, kto produkuje klimatyzatory Tempstar. A także trochę dodatkowej wiedzy na temat klimatyzatorów. Dziękuję za lekturę! Jesteś bardzo doceniany.