Kto płaci za ślub w Meksyku: tradycje i nie tylko

Jeśli jesteś ciekaw, kto płaci za ślub w Meksyku, powinieneś znać Los Padrinos y Madrinas, latynoskich rodziców chrzestnych. Poniżej omówimy tych najważniejszych ludzi i dlaczego często są one sponsorami meksykańskich wesel.

Zapraszam również do lektury naszego bloga, aby poznać inne etykiety i oczekiwania dotyczące wydatków na ślub. Na przykład, czy wiesz, kto płaci za drugie wesele?

Kto płaci za ślub w Meksyku: tradycje i nie tylko

Kto płaci za ślub w kulturze meksykańskiej?

Na tradycyjnym meksykańskim ślubie Los Padrinos y Madrinas pokrywają większość, jeśli nie wszystkie, wydatki na ślub. Dzieje się tak dlatego, że są meksykańskimi sponsorami ślubów, ale nie jest wykluczone, że rodzice, krewni i przyjaciele pary wniosą wkład w całkowity budżet weselny.

Pamiętaj jednak, że Twój Padrino i Madrina nie powinni być i czuć się zobowiązani do spełnienia wymarzonego ślubu. Dlatego weź pod uwagę ich możliwości i pozostań wdzięczny, nawet jeśli mogą sponsorować tylko określone aspekty twojego ślubu.

Jako twoi rodzice chrzestni są nie tylko sponsorami, ale także świadkami twojego małżeństwa i wskazówkami dotyczącymi późniejszego życia małżeńskiego. Jeśli budżet na wesele jest problemem, rozważ ponowne wykorzystanie niektórych elementów ze ślubu rodziców, takich jak pamiątki, lub dlaczego nie przeczytać, jak zapłacić za wesele, aby poznać wskazówki, jak pozwolić sobie na wymarzone wydarzenie?

Co to są Padrinos i Madriny?

Podczas meksykańskich ceremonii ślubnych i ważnych wydarzeń życiowych, takich jak quinceanera i chrzty, wybiera się ludzi, aby towarzyszyli celebrowanym ludziom. Są to Padrinos i Madrinas lub meksykańscy rodzice chrzestni.

Zazwyczaj Padrinos również partycypują w wydatkach i płatnościach, w tym związanych z ceremonią i wydarzeniem. Jednak rodzina osoby celebrowanej lub osoby, która jest w związku małżeńskim, może również zapłacić za samą ceremonię, a Padrinos zamiast tego zaoferują prezenty pieniężne.

I więcej niż wsparcie finansowe, zauważ, że latynoscy rodzice chrzestni, jak każdy inny rodzic chrzestny, są po to, aby wspierać narzeczonych lub przyszłej żony i męża w każdym aspekcie. Może to oznaczać udzielanie im rad i pielęgnowanie ich emocjonalnie.

Kto może być Padrino lub Madriną?

Padrino lub Madrina może być kimkolwiek bliskim osobie celebrowanej lub osobom biorącym ślub. Ale częściej są częścią rodziny lub bliskim przyjacielem i uważa się za wielki zaszczyt stać się jednym z nich, ponieważ jest to zobowiązanie na całe życie.

Ilu sponsorów ślubnych możesz mieć na meksykańskim weselu?

Para może mieć tyle Padrinos i Madrin, ile chce. Jednak bardziej prawdopodobne jest posiadanie od jednego do dwóch rodziców chrzestnych tylko dlatego, że są to osoby specjalnie wybrane przez parę i wiedzą, że są gotowi zaangażować się w role sponsorów ślubu, nie tylko dzięki prezentom, ale także jako wzór do naśladowania.

Rodzaje sponsorów ślubów

 • Wzorcowi sponsorzy

Twój Padrino lub Madrina mogą być Twoimi wzorami do naśladowania jako sponsorzy, zwłaszcza jeśli są małżeństwem z sukcesem. Często są parą, którą ty i twój partner podziwiacie i macie nadzieję, że również będziecie świadkami ślubu.

 • Sponsorzy wręczający prezenty

Jak wspomniano wcześniej, meksykańscy rodzice chrzestni lub Padrinos i Madrinas zazwyczaj pomagają zapłacić za ślub w Meksyku. Mogą jednak również sponsorować przedmioty używane podczas ceremonii ślubnej, takie jak kwiaty, catering, fotografię lub sponsora wiązania węzła i szczęśliwej monety o nazwie odpowiednio Padrinos de los lazos i Padrinos de arras.

Jak działają meksykańskie wesela?

Poza wiedzą, kto płaci za ślub w Meksyku, warto również poznać meksykańskie tradycje weselne.

 • Procesja na meksykańską ceremonię ślubną rozpoczyna się od par i ich rodzin schodzących z domów, aby pokazać opinii publicznej, że ich dzieci biorą ślub
 • Sam ślub odbywa się zwykle w kościele rzymskokatolickim, co wiąże się z mszą; elementy na katolickim weselu meksykańskim mają podobieństwa z innymi katolickimi weselami
 • Rodzice chrzestni pary wręczą im modlitewnik, różaniec i poduszkę klęczącą
 • Inną popularną tradycją praktykowaną na meksykańskim ślubie jest Lazo, czyli lina zakładana na szyję pary w symbolu nieskończoności po wymianie przysięgi; dowiedz się, jak zrobić lasso ślubne z naszym osobnym samouczkiem
 • Istnieje również rytuał Las Arras, w którym pan młody przedstawia swojej narzeczonej 13 złotych monet, które reprezentują Jezusa i 12 apostołów
 • Meksykańskie przyjęcie weselne może trwać dwa dni; zazwyczaj składa się z pierwszego tańca, tańca pieniędzy, mariachi i innych tradycyjnych elementów na innych typach wesel, takich jak posiłek na siedząco, ciasto i napoje
 • Meksykanie również zazwyczaj świętują przyjęcie po weselu zwane La Tornaboda; jest to mniejsza uroczystość tylko z bliską rodziną i przyjaciółmi pary, więc będą mieli bardziej intymne spotkanie, ponieważ przyjęcie weselne jest większe, a czasem nawet otwarte zaproszenie
 • Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, kto płaci za ślub w Meksyku, zwykle są to meksykańscy rodzice chrzestni lub Padrinos i Madrinas

  Proszę jednak zrozumieć, że nie należy nikogo zmuszać, niezależnie od tego, czy tradycyjnie oczekuje się od niego zapłaty za ślub. Zamiast tego bądź wdzięczny za to, co mogą Ci zaoferować i w czym Ci pomóc, ponieważ w dzisiejszych czasach jeszcze częściej płaci się za własny ślub, niezależnie od pochodzenia kulturowego.