Kto płaci za ślub córki, gdy rodzice się rozwiedli?

Ustalenie, kto płaci za ślub córki, gdy rodzice są rozwiedzeni, może być trudne, więc komunikacja między nimi jest kluczowa. W końcu tradycją jest organizowanie wesela przez rodzinę panny młodej i to ona pokryje większość kosztów ślubu.

Porozmawiamy również o etykiecie rozwiedzionych rodziców, gdy przychodzą na wesele córki. A dla tych, którzy potrzebują pomocy finansowej, przeczytaj, jak poprosić rodziców o pieniądze na ślub.

Kto płaci za ślub córki, gdy rodzice się rozwiedli

Rozwiedzieni rodzice płacą za etykietę

Ogólnie rzecz biorąc, rozwiedzieni rodzice powinni taktownie zarządzać wydatkami ślubnymi córki. Oznacza to unikanie drobnych nieporozumień i kłótni.

Nigdy nie poruszaj niepowiązanych kwestii podczas omawiania kosztów ślubu i nie rób z tego rywalizacji między wami. Kluczem jest utrzymywanie otwartej komunikacji, aby nikt nie czuł się niesłychany lub niesłusznie płacił więcej niż inni.

Jeśli uważasz, że jesteś bardziej zdolny do radzenia sobie z finansami, możesz zostać wolontariuszem i ponieść więcej kosztów ślubu, nie sprawiając, że twój były współmałżonek poczuje się gorszy. Jeśli to możliwe, uwzględnij swoją córkę w planowaniu budżetu weselnego, aby mogła również podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Podziel koszty ślubu

Jeśli rozwiedzeni rodzice panny młodej są cywilni, ale woleliby nie kontaktować się ze sobą przez dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem na opłacenie ślubu córki jest równy podział kosztów. Najpierw ustal oczekiwany budżet na wesele i przekaż po połowie każdej swojej córce.

W ten sposób sama zarządza pieniędzmi, a Ty nie musisz pracować ze swoim małżonkiem. Chociaż niektóre rozwiedzione pary są w dobrych stosunkach, mogą nie chcieć pracować ze swoimi byłymi partnerami.

A jeśli możesz zapewnić dodatkowe, to dlaczego nie dać jej jako prezentu ślubnego swojej córce. Pamiętaj tylko, że opłacenie większości wydatków na ślub nie da Ci prawa do kontrolowania wszystkiego podczas imprezy.

Jak rozwiedzieni rodzice radzą sobie ze ślubami?

Na ceremonii ślubnej

Pierwszą kwestią, jaką rozwiedzieni rodzice biorą udział w ślubie dziecka, jest miejsce siedzące podczas ceremonii. Jest to szczególnie trudne, gdy rodzice w separacji mają własnego partnera lub pobrali się ponownie.

Zakładając, że rozwiedzieni rodzice są w dobrych stosunkach, możesz mieć matkę panny młodej w pierwszym rzędzie, a ojca panny młodej w drugiej ławce, ponieważ i tak odprowadzi córkę do ołtarza. Sprawdź, kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej, aby uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik.

A skoro już o tym mowa, kto poprowadzi pannę młodą do ołtarza? Znowu może wybrać, czy będzie to jej tata, ojczym, czy poprosić oboje rodziców, aby eskortowali ją do ołtarza.

Na weselu

Możesz rozważyć zapewnienie dwóch honorowych stołów dla swoich rozwiedzionych rodziców, zwłaszcza jeśli mają partnera lub rodzinę. Po prostu upewnij się, że masz między nimi odpowiednią przestrzeń, aby uniknąć niezręcznych chwil napięcia.

Następnie pamiętaj o wznoszonych toastach, zwłaszcza gdy mówisz o małżeństwie. Jeśli wiesz, że rodzic porusza niewygodne sprawy, nie włączaj ich do przemówień.

Możesz również przygotować się do sesji zdjęciowych, rozmawiając ze swoim fotografem, zwłaszcza o wyjątkowych sytuacjach rodzinnych. I wreszcie, możesz zatańczyć wesele ze swoim tatą i ojczymem, jeśli masz ochotę ich uhonorować.

Ślubna etykieta dla rozwiedzionych rodziców panny młodej

Planowanie ślubu nie musi być skomplikowane i stresujące, jeśli twoi rodzice są rozwiedzeni. Możesz wziąć pod uwagę poniższe wskazówki, aby je przygotować podczas planowania ślubu:

  • Usiądź z rodzicami i zaplanuj spotkanie z każdym z nich; możesz spotkać się z nimi osobno lub zjeść kolację z nimi dwojgiem, w zależności od ich aktualnej relacji między sobą
  • Poinformuj każdego rodzica o swoich planach weselnych, zaczynając od uroczystości przedślubnych, aranżacji miejsc siedzących, procesji i imprez poślubnych, by wymienić tylko kilka; w ten sposób mogą dać Ci znać, jeśli nie chcą uczestniczyć w wydarzeniu, wolą usiąść w innym miejscu lub wybrać osobę, z którą pójdą do ołtarza
  • W przypadku skomplikowanych separacji, takich jak niewierność jednej osoby, wyjaśnij jej, aby nie przyprowadzać drugiej osoby, aby uniknąć napięć na weselu; jeśli któryś z rodziców ożenił się ponownie, a nowy partner nie ma dobrych relacji z twoim drugim partnerem, upewnij się, że nie muszą ze sobą wchodzić w interakcje
  • Spokojnie wyrażaj swoje rozumowanie, aby upewnić się, że któryś z rodziców nie będzie czuł, że faworyzujesz drugiego
  • Jako rodzic panny młodej pamiętaj, że to jej wyjątkowy dzień i nie rób tego, wymuszając swoje pragnienia lub pozwalając emocjom wziąć to, co najlepsze

Czy rodzice panny młodej dają prezent ślubny?

Rodzice panny młodej decydują, czy chcą podarować osobny prezent ślubny, czy nie. Zwykle nie oczekuje się tego, ponieważ i tak zorganizują i zapłacą za wesele.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto płaci za ślub córki, gdy rodzice są rozwiedzeni, co wymaga podstawowej przyzwoitości, taktu i otwartej komunikacji.

Najlepszym sposobem na poruszanie się po tym jest zapytanie córki o budżet weselny. Następnie wpłać połowę kwoty, aby oboje rodzice pokryli równe koszty.