Kto płaci za kwiaty ślubne: tradycyjne oczekiwania

Musisz wiedzieć, kto płaci za kwiaty ślubne, w tym za bukiet ślubny i noszone i eksponowane aranżacje. Biorąc to pod uwagę, sponsorami kwiatów ślubnych może być rodzina panny młodej, rodzina pana młodego lub sama para.

Jeśli więc jesteś jedną z tych osób, zalecamy zapoznanie się z wysokością napiwku kwiaciarni ślubnej. Właściwa etykieta ze sprzedawcami weselnymi powinna być zawsze ćwiczona.

Kto płaci za kwiaty ślubne: tradycyjne oczekiwania

Kto tradycyjnie płaci za kwiaty ślubne?

Rodzice panny młodej

Tradycyjnie większość budżetów weselnych jest obciążana przez rodzinę panny młodej, a konkretnie przez rodziców panny młodej. Biorąc to pod uwagę, kwiaty ślubne są zawarte w elementach, które poniosą, a przynajmniej w większości kosztów przypisywanych kwiatom ślubnym.

Na przykład rodzice panny młodej mogą zapłacić za ceremonię ślubną i organizację przyjęcia, podczas gdy inna osoba lub grupa osób może sponsorować mniejsze kwiaty. Jednak nawet jeśli tak nakazuje tradycja, nigdy nie zakładaj, że rodzice panny młodej automatycznie zapłacą za weselne kwiaty.

Każda rodzina ma różne możliwości finansowe, więc aby uniknąć nieporozumień, poproś rodziców o zgodę przed zamówieniem kwiatów. Możesz też przeczytać, jak poprosić rodziców o pieniądze na ślub i samemu kupić większość kwiatów ślubnych.

Rodzice pana młodego

Podczas gdy tradycyjnie oczekuje się od rodziców panny młodej, aby pokryli większość kosztów ślubu, kwiatowe potrzeby związane z tym wydarzeniem mogą być również ponoszone przez rodziców pana młodego. Lub, jeśli nie wszystkie kwiaty ślubne, rodzice pana młodego mogą zapłacić za specjalne kompozycje kwiatowe.

Na przykład rodzina pana młodego zwykle pokrywa koszty kolacji próbnej oraz potrzeby drużbów i samego pana młodego. Dlatego też za kompozycje kwiatowe na próbną kolację i butonierki noszone przez pana młodego i jego drużbów mogą zapłacić rodzice pana młodego.

Na niektórych weselach obie rodziny osób biorących ślub mogą również rozmawiać o swoich finansach. Na przykład, być może dwie rodziny podzielą łączne koszty kwiatów ślubnych.

Para / panna młoda lub pan młody

Planując ślub, para może dojść do wniosku, że pokryją wszystkie koszty imprezy. Biorąc to pod uwagę, możliwe jest, że para zapłaci za kwiaty ślubne, a ich szanowane rodziny nie będą ich nosić na ramionach.

Kwiaty mogą być również pokryte tylko przez jedną osobę, niezależnie od tego, czy jest to tylko panna młoda lub pan młody, w zależności od ich ustawienia na budżet weselny. Kwiaty mogą być dla siebie nawzajem prezentem, gdzie panna młoda może zapłacić za kwiatowe potrzeby pana młodego, a pan młody płaci za kwiatowe potrzeby panny młodej.

Jeśli tego typu ustalenia dotyczące tego, kto płaci za kwiaty ślubne, są dla Ciebie dobre, koniecznie zakomunikuj swojemu partnerowi wszystkie swoje oczekiwania. Bądź uczciwy w kwocie, którą możesz wnieść i odpowiednio dostosuj.

Za jakie kwiaty płaci rodzina pana młodego?

Tradycyjnie oczekuje się od pana młodego, ale nie wahaj się dostosowywać i modyfikować w oparciu o swoje możliwości finansowe:

  • Bukiet ślubny
  • buty dla pana młodego i drużba
  • Próbne kompozycje kwiatowe na kolację
  • Geje lub bukieciki matek i babć
  • Kwiaty noszone po stronie pana młodego w rodzinie

Za jakie kwiaty płaci rodzina panny młodej?

Tradycyjnie oczekuje się od pana młodego, ale nie wahaj się dostosowywać i modyfikować w oparciu o swoje możliwości finansowe:

  • Dekoracje kwiatowe, aranżacje i dekoracje na ceremonię ślubną i wesele
  • Bukiety trzymane przez druhny
  • Inne bukiety ślubne
  • Kwiaty potrzebne kwiaciarkom

Ponieważ rodzina panny młodej płaci za większość ślubnych kwiatów, przeczytaj, ile kosztują dekoracje ślubne, ponieważ są najdroższe.

Kto płaci za bukiet druhny?

Rodzina panny młodej będzie płacić za bukiety druhen. A ponieważ na niektórych weselach druhny noszą gorsety, rodzina panny młodej również zapłaci za te kompozycje kwiatowe.

Jednak żadna reguła nie wymusza, kto za co płaci w kwiatach ślubnych. Sama panna młoda może nawet sprostać potrzebom kwiecistej druhny.

Kto płaci za gorsety na weselu?

Za staniki zazwyczaj płaci rodzina panny młodej. Jednak za specjalne bukieciki lub noski dla mam i babć młodej pary może zapłacić rodzina pana młodego.

Kto płaci za butonierki na weselu?

Rodzina pana młodego często nosi ślubne butonierki. Pamiętaj, że potrzeby pana młodego i jego drużbów w zakresie kwiatów pokrywają jego rodzice.

Ale z drugiej strony, pan młody może również zapłacić za butonierki jako prezent dla swoich opiekunów.

Kto płaci za większość wesela?

Rodzina lub rodzice panny młodej są tradycyjnymi gospodarzami wesela, dlatego też oczekuje się od nich pokrycia większości wydatków weselnych. Jednak rodzina pana młodego może również zapłacić za ślub lub para może mieć innego hojnego sponsora, który będzie ich traktował, płacąc za większość wesela.

Wniosek

Czy ten przewodnik po etykiecie był pomocny? Podsumowując, kto płaci za kwiaty ślubne, mogą to być rodzice panny młodej lub pana młodego, ale dopuszczalne jest również, aby para płaciła za swoje potrzeby związane z kwiatowym ślubem.

Podobnie jak w przypadku innych wydatków na ślub, nie ma żadnych zasad dotyczących tego, kto za co musi zapłacić. Porozmawiaj ze sponsorami finansowymi, aby wiedzieć, jak zaplanować wszystko na ślub.