Kto płaci za drugie wesele: etykieta i nie tylko

Odpowiedzią na to, kto płaci za drugie wesele, jest sama para. Omówimy właściwą etykietę na drugie wesele, aby uniknąć fałszywych oczekiwań.

Polecamy przejrzenie naszego bloga w poszukiwaniu wszystkiego, co dotyczy płatności za ślub, aby pomóc parom w podjęciu decyzji, kto musi ponieść różne koszty ślubu. Na przykład przeczytaj, kto płaci za weselny prysznic i nie tylko.

Kto płaci za drugie wesele: etykieta i nie tylko

Kto płaci za Twój drugi ślub?

Para powinna płacić za drugi ślub. W przeciwieństwie do pierwszego ślubu, gdzie tradycyjnie rodzice ponoszą koszty, para nie powinna oczekiwać, że rodziny pokryją koszty drugiego ślubu.

Dzieje się tak, ponieważ oczekuje się, że ludzie, którzy często biorą ślub po raz drugi, będą starsi i bardziej zdolni finansowo niż pary, które biorą ślub po raz pierwszy. Biorąc to pod uwagę, niektórzy rodzice i członkowie rodziny mogą nadal wnosić wkład w ogólne finanse drugiego ślubu.

Możesz zaakceptować ich ofertę pomocy w pokryciu kosztów drugiego ślubu, ale nigdy ich nie zobowiązuj. Jeśli nie możesz zapłacić za swój drugi ślub, czas ocenić siebie i wstrzymać wydarzenie.

Czy rodzice panny młodej płacą za drugie wesele?

Rodzice panny młodej tradycyjnie pokrywają większość wydatków na ślub. Jednak to oczekiwanie przestaje obowiązywać, jeśli panna młoda wychodzi za mąż po raz drugi.

Chociaż możesz łaskawie przyjąć ofertę swoich rodziców, zwłaszcza jeśli są w stanie ci pomóc finansowo, oczekuj, że ty i twój partner powinniście zapłacić za drugi ślub. Pary, które biorą ślub po raz drugi, powinny dobrze przemyśleć drugi ślub, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse.

I oczywiście gustownie jest nie być wybrednym, gdy otrzymuje się pomoc finansową. Tak więc, jeśli budżet pozwala tylko na małe drugie wesele, zaakceptuj go tak, jak jest, zamiast zmuszać rodziców, aby pomogli ci pozwolić sobie na upragnioną uroczystość.

Czy dajesz pieniądze na drugie wesele?

Wręczenie pieniędzy na drugie wesele jest całkowicie opcjonalne. Bardziej tradycyjne jest wręczanie prezentu na pierwszym ślubie, a ci, którzy to zrobili, mogą zrezygnować z drugiego.

Jeśli jednak jesteś blisko pary lub czujesz, że docenią pieniądze lub prezent na drugi ślub, jest to całkowicie dopuszczalne. Ale ze strony pary, nigdy nie proś o pieniądze ani nie narzucaj swoim gościom prezentów.

Bardziej gustownym sposobem, jeśli naprawdę możesz skorzystać z dodatkowej gotówki, jest skorzystanie z witryny rejestru funduszy pieniężnych. Ale znowu, nie sprawiaj, by goście czuli, że są zobowiązani do dawania Ci pieniędzy.

Ile pieniędzy dajesz na drugi ślub?

Chociaż nie jest to konieczne, gotówka w wysokości 50 USD i więcej jest dopuszczalna na drugie wesele. Możesz również ocenić swoją bliskość z parą, aby zdecydować, jaką kwotę zapewnisz na ich drugi ślub.

Czy rejestrujesz się po prezenty na drugie wesele?

Pary, które mają drugi ślub, zwykle nie mają już rejestru prezentów. A jeśli również uważasz, że nie potrzebujesz prezentów, oto jak powiedzieć „brak prezentów” na zaproszeniu ślubnym.

Jaka jest właściwa etykieta na drugie wesele?

Jak zaangażować dzieci lub partnerów z poprzedniego związku

Ty, twój partner lub oboje możecie mieć dzieci z poprzednich związków i najlepiej jest powiedzieć im wcześniej o swoim planie ślubu. Oczywiście, jeśli jesteście razem od dłuższego czasu, ślub może ich nie zaskoczyć, ale zapewnij ich, że mogą zadać Ci pytania, jeśli jakieś mają.

Chcesz również, aby dzieci obu stron nie czuły się przeoczone, więc spraw, aby na weselu odgrywały różne role, o ile są wygodne. A jeśli nadal jesteś w dobrych stosunkach ze swoim byłym partnerem, możesz również rozważyć zaproszenie go.

Zapraszając swojego byłego partnera na swój drugi ślub, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Ale ludzie są różni i obecnie mieszane rodziny są bardziej cywilizowane.

Kogo należy zaprosić na Twój drugi ślub?

Drugie wesele jest zazwyczaj mniejsze, więc lista gości składa się zwykle tylko z bliskich krewnych i przyjaciół. Może to obejmować przyjęcie weselne i członków najbliższej rodziny par.

Proszę jednak, oceń swoje relacje, z którymi zapraszasz, zwłaszcza jeśli były one również częścią twojego poprzedniego małżeństwa. Zdarzają się sytuacje, w których przyjaciel lub rodzina mogą czuć się nieopłacalni i niekomfortowo będzie mieć ich na drugim ślubie.

Jaki jest średni koszt drugiego ślubu?

Drugi ślub zazwyczaj kosztuje 14 000 USD, czyli mniej niż przewidywane wydatki na pierwszy ślub. Dzieje się tak dlatego, że zwykle jest mniej ekstrawagancki, a liczba gości jest mniejsza.

Ważne jest, aby omówić budżet z partnerem, ponieważ proszenie rodziny o zapłacenie za drugi ślub nie jest gustowne. Aby zaoszczędzić na kosztach, możesz rozważyć mniej formalne wydarzenie w dyskretnym miejscu, zamiast popisywać się czymś bardzo formalnym, co jest droższe w utrzymaniu.

Wniosek

I to wszystko! Odpowiedzią na pytanie, kto płaci za drugi ślub, jest sama para, ponieważ zmuszanie rodziny do ponoszenia kosztów ślubu jest tandetne.

Pary, które biorą ślub po raz drugi, są zazwyczaj bardziej dojrzałe i zdolne finansowo. A jeśli chodzi o etykietę, upewnij się, że twoje dzieci nie są przeoczone i oceń swoje relacje z byłymi, jeśli chcesz je zaprosić.