Kto może być świadkiem ślubu i dlaczego ma to znaczenie?

Rozważ jeden czynnik, który może być świadkiem ślubu; powinien to być ktoś bliski. Jednak nieznajomy może być również twoim świadkiem, co omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Dodatkowo możesz się również zastanawiać, czy przyjaciel może zorganizować Twój ślub. Możesz przeczytać o tym, jak poprosić przyjaciela o odprawienie ślubu, ponieważ różne czynniki mogą wpłynąć na tę decyzję.

Kto może być świadkiem ślubu i dlaczego ma to znaczenie?

Kto może być świadkiem na moim ślubie?

Wybierz kogoś bliskiego

Jeśli nie wiesz, kto może być świadkiem ślubu, łatwym wyborem będzie druhna lub drużba. Para może nawet wybrać tych dwoje na swoich świadków, zwłaszcza gdy są bardzo blisko.

Jednak członkowie rodziny mogą również być świadkami twojego ślubu, jeśli tylko zechcą. Na przykład możesz chcieć, aby twoi świadkowie ślubni byli również twoimi rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.

Wybór świadka ślubu lub bycie świadkiem ślubu może być uważane za zaszczyt, ponieważ para wybrała tę osobę na swojego widza jako dowód, że ceremonia miała miejsce. Ale biorąc to pod uwagę, zauważ, że może być również zupełnie obcy świadkiem ślubu.

Czy każdy może być świadkiem na weselu?

Niektóre pary uciekają lub mają prywatny ślub, który jest tajemnicą dla ich przyjaciół i rodziny. Prawdopodobnie w tym przypadku nieznajomy stanie jako świadek legalności ceremonii.

Pamiętaj tylko, że każdy, kogo zdecydujesz się być świadkiem twojego ślubu, powinien zrozumieć swoją rolę i być chętny do podpisania się. Ponadto zapoznaj się z wymogami dotyczącymi świadectwa małżeństwa w USA.

Na przykład stany różnią się pod względem wieku świadka ślubu. Aby dać ci szybki pomysł, w Minnesocie dwaj świadkowie ślubu muszą mieć co najmniej 16 lat, podczas gdy w Michigan twoi dwaj świadkowie muszą mieć co najmniej 18 lat.

Ilu masz świadków na weselu?

Liczba świadków potrzebnych na weselu różni się w zależności od stanu. Na przykład prawo w Kentucky wymaga dwóch świadków, podczas gdy w Iowa potrzebny jest tylko jeden świadek.

Dodatkowo zapoznaj się z wymaganiami poszczególnych stanów wobec świadków ślubu. Na przykład w Północnej Dakocie twoi dwaj świadkowie podpisujący twój akt małżeństwa mogą być spokrewnieni lub nie.

W Kalifornii licencja małżeńska wymaga podpisu tylko jednego świadka. Jednak może być miejsce dla innego świadka, o ile nie więcej niż dwóch świadków podpisze publiczne pozwolenie na zawarcie małżeństwa i żaden świadek nie może podpisać poufnego pozwolenia na zawarcie małżeństwa.

Czy możesz wyjść za mąż bez świadków?

Niektóre stany nie wymagają świadków. Wiedz jednak, czego się spodziewać na wszelki wypadek.

Na przykład Connecticut nie wymaga świadków ślubu, ale niektóre ceremonie religijne mogą ich wymagać. Urzędnik publiczny może również poprosić o świadków w Kolorado, nawet jeśli prawo Kolorado nie wymaga świadków.

Które stany nie wymagają świadka do małżeństwa?

Te stany nie wymagają świadka na ślubie zgodnie z amerykańskimi prawami małżeńskimi:

 • Alabama
 • Arkanów
 • Dystrykt Kolumbii
 • Hawaje
 • Idaho
 • Illinois
 • Indiana
 • Maryland
 • Massachusetts
 • Mississippi
 • Missouri
 • Montana
 • New Hampshire
 • Ohio
 • Pensylwania
 • Karolina Południowa
 • Teksas
 • Vermont
 • Wirginia
 • Wirginia Zachodnia

Pamiętaj, że ważne jest, aby nadal badać wytyczne i zasady dotyczące tego, gdzie bierzesz ślub, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. W niektórych stanach istnieją również inne względy.

Na przykład, będziesz potrzebować dwóch świadków ceremonii, aby uzyskać akt małżeństwa w Gruzji, jeśli osoba, która przeprowadziła ceremonię, nie wypełniła formularza. Z drugiej strony małżeństwo zostanie uznane nawet bez świadka w Tennessee, ale jeden świadek może podpisać akt małżeństwa.

Co robią świadkowie ślubu?

Świadek ślubu będzie obserwował ceremonię ślubną od samego tytułu roli. Ponadto świadek lub świadkowie również podpiszą akt małżeństwa.

Oprócz bycia świadkiem związania pary podczas ceremonii ślubnej, świadek nie musi angażować się w inne zadania. Na przykład świadek nie jest wymagany podczas składania wniosku o wydanie aktu małżeństwa, a osobą odpowiedzialną za spełnienie wymogów małżeństwa zgodnie z prawem stanowym jest urzędnik ślubny.

Dlaczego potrzebujesz świadka do podpisania aktu małżeństwa?

Mówiąc prościej, świadek podpisuje akt małżeństwa po ceremonii, ponieważ niektóre stany wymagają, aby związek był legalny. Niektóre stany nie potrzebują świadka, aby małżeństwo było legalne, ale musisz wiedzieć, czy jest to obowiązkowe w twoim stanie, ponieważ istnieje linia, w której jeden lub dwóch świadków musi podpisać się na licencji.

Dopiero potem osoba odpowiedzialna za ślub może złożyć licencję w rządowej agencji nagraniowej. Następnie wystarczy poczekać na otrzymanie aktu małżeństwa, który potwierdzi legalność twojego małżeństwa.

Czego potrzebujesz, aby być świadkiem na weselu?

Świadkowie ślubu nie muszą przynosić na wesele różnych przedmiotów. Jednak niektóre stany wymagają dokumentu tożsamości ze zdjęciem, ponieważ wymagania wiekowe różnią się w zależności od miejsca.

I chociaż nie potrzebujesz formalnego stroju, ubierz się odpowiednio i unikaj noszenia na co dzień. Jeśli chodzi o oficjenta, przeczytaj, w co się ubrać, aby odprawić wesele.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto może być świadkiem ślubu i może to być każdy, o ile spełnia wymogi prawa stanowego.

Często ktoś bliski pary jest świadkiem ich ślubu, ale ci, którzy uciekli, mogą również wybrać nieznajomego. A w niektórych stanach świadkowie nie są nawet potrzebni.