Kto kupuje obrączkę mężczyzny: przewodnik dla narzeczonych

Dowiedzieliśmy się, kto kupuje obrączkę mężczyzny i to kobieta. Więcej o tym zwyczaju dowiecie się poniżej.

Co więcej, pamiętaj, że nie jest to definitywna zasada, której musi przestrzegać każda para. Aby zapoznać się z praktykami obrączkowymi, można przeczytać porównanie tradycji i nowoczesności u tego, kto kupuje obrączki.

Kto kupuje obrączkę mężczyzny: przewodnik dla narzeczonych

Przejrzyj nasze blogi ślubne, aby dowiedzieć się więcej o zwyczajach i przydatnych przewodnikach w tym wyjątkowym dniu.

Kto kupuje obrączkę pana młodego?

Tradycyjnie panna młoda kupi obrączkę pana młodego, a pan młody również jej obrączkę. Jednak jako para masz wybór, jeśli chcesz zachować zwyczaje wzajemnego kupowania obrączek ślubnych.

Niektóre pary mogą mieć tylko jedną osobę, która może kupić oba pierścienie, a może możesz porozmawiać, czy chcesz podzielić wydatki na zakup. To ostatnie ma sens dla osób, które już przed zawarciem małżeństwa omawiają większość swoich działań finansowych.

Co więcej, w dzisiejszych czasach wesela to nie tylko mężczyzna i kobieta. Dlatego para może również wybrać, kto kupuje sobie nawzajem pierścionki, w zależności od ich wartości i osobistych preferencji.

Każda osoba może nawet kupić własny pierścionek z własnym budżetem. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ścisłej zasady, że tylko kobieta może kupić pierścionek mężczyzny, o ile istnieje dobra komunikacja między każdą ze stron i obie strony będą usatysfakcjonowane.

Dlaczego panna młoda kupuje pierścionek pana młodego?

W tradycyjnym weselu każda osoba kupi pierścionek swojej drugiej połówki, co symbolizuje prezenty, które państwo młodzi dostają dla siebie. W niektórych zwyczajach rodzina panny młodej również kupi obrączkę pana młodego, podczas gdy rodzina pana młodego zrobi to samo z obrączką panny młodej.

Na ten zwyczaj można też spojrzeć romantycznie, ponieważ panna młoda i pan młody sami wybierają pierścionki. Oznacza to, że pierścionki zobaczą dopiero na samym ślubie, gdy je założą.

Czy kobieta kupuje mężczyźnie pierścionek zaręczynowy?

Częściej zdarza się, że kobieta jako jedyna nosi pierścionek zaręczynowy. Mężczyzna zwykle kupuje jej pierścionek zaręczynowy i nie oczekuje się, że otrzyma go ani go założy.

Podobnie jak w przypadku obrączek, dyskusja na temat tego, kto kupuje pierścionek zaręczynowy, zależy od pary. Niektórzy ludzie nawet porzucają koncepcję pierścionka zaręczynowego i wykorzystują to, co mają na zaręczynach jako obrączkę.

Ale jeśli para woli symbolikę noszenia pierścionka zaręczynowego, nie ma nic złego, jeśli oboje noszą go, niezależnie od tego, kto go kupił. Pytanie zadane przez mężczyznę jest tylko bardziej tradycyjne, dlatego też oczekuje się od niego, że kupi pierścionek.

Czy pan młody wybiera swoją obrączkę?

Panna młoda zwykle wybiera obrączkę pana młodego. Opiera się to jednak na tradycji i coraz więcej par w dzisiejszych czasach wybiera nowoczesność.

Oznacza to, że pan młody może również wybrać własną obrączkę ślubną, a nawet wybrać obrączki obu stron. To samo dotyczy panny młodej, która może wybrać swoją obrączkę lub obie obrączki pary.

Na koniec porozmawiaj ze swoim partnerem na temat tego, kto wybiera obrączki. W dzisiejszych czasach jubilerzy często oferują również zestawy, które zawierają już obrączki dla młodej pary, aby zmniejszyć potrzebę wyboru dla każdej osoby.

Ile powinna wydać kobieta na obrączkę mężczyzny?

Koszt obrączki pana młodego, który panna młoda powinna zapłacić, zależy od osobistych preferencji pary i planowanego budżetu weselnego dla zespołów. Można jednak założyć, że przyzwoita obrączka dla mężczyzny wyniesie co najmniej 500 dolarów.

Dodatkowo chcesz wybrać obrączkę, która będzie trwała, a jednocześnie zadowoli wizualnie obie osoby. Wreszcie, chociaż obrączka pana młodego zwykle nie kosztuje tak dużo, jak obrączka panny młodej, nadal potrzebujesz do niej szlachetnego metalu, takiego jak platyna.

Przydatną wskazówką, o której warto wspomnieć, jeśli ograniczasz budżet weselny, jest rozważenie zestawów ślubnych. W zestawie znajdą się zarówno opaski dla Pana Młodego, jak i Panny Młodej, co ułatwi dyskusję na temat podziału kosztów.

Kto płaci za co na ślubie?

Tradycyjnie na weselu najwięcej zapłaci rodzina panny młodej. Jednak powszechną praktyką jest również organizowanie wesela przez oboje rodziców pary.

Chociaż istnieją zwyczaje, jeśli chodzi o śluby, wiedz, że ich przestrzeganie nie jest konieczne. W niektórych przypadkach za ślub zapłaci nawet para.

Możesz przeczytać o tym, czyje nazwisko jest pierwsze na zaproszeniu ślubnym, ponieważ dotyczy ono również etykiety dotyczącej wesela.

Za co panna młoda płaci?

Panna młoda tradycyjnie płaci za obrączkę pana młodego, a rodzina panny młodej również ma zapłacić za ślub. Na niektórych weselach panna młoda jest również odpowiedzialna za wydatki związane z jej druhnami.

Wniosek

I to wszystko! W tym artykule odpowiedzieliśmy, kto kupuje obrączkę mężczyzny i ujawniliśmy, że zgodnie z tradycją panna młoda musi zapłacić za obrączkę pana młodego.

Jednak pary nie są zobowiązane do przestrzegania zwyczajów ślubnych. Na przykład para młoda może również dyskutować o płaceniu za obrączki ślubne.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.