Kto konfiguruje dekoracje ślubne i je zdejmuje?

Odpowiedzią na to, kto przygotowuje wystrój weselny, jest zazwyczaj miejsce, ale zależy to od pakietu i konkretnego miejsca. Czasami będziesz musiał sam ustawić dekory lub zlecić koordynatorowi lub dekoratorowi tę odpowiedzialność.

Omówimy wszystko na temat ubioru miejsca ślubu lub przyjęcia, aby pomóc Ci wiedzieć, czego się spodziewać. Ponadto przeczytaj, kto sprząta po ślubie, ponieważ możesz potrzebować tej oddzielnej załogi.

Kto konfiguruje dekoracje ślubne i je zdejmuje?

Kto konfiguruje dekoracje ślubne: kto dekoruje na weselach?

Miejsce weselne

Większość miejsc weselnych będzie tymi, które ustalają dla Ciebie wystrój weselny. Jeśli miejsce znane jest z organizowania wesel, oferują różne pakiety.

Wygoda tej konfiguracji polega na tym, że nie potrzebujesz osobnego dostawcy do dekoracji miejsca. Oznacza to mniej czasu spędzonego na edukowaniu innej osoby w zakresie Twojego tematu i mniejsze koszty, ponieważ płacisz tylko za miejsce weselne.

Dekoracja ślubna jest również jednym z powodów, dla których miejsca weselne są drogie. Zajmą one czas i wysiłek, który można wykorzystać na rezerwację i przygotowanie innych wesel.

Dekorator ślubny

Sprzedawca ślubów, który jest czasami rezerwowany przez pary, które organizują wielkie wesela, jest dekoratorem ślubów. Możesz współpracować z dekoratorem już przy konceptualizacji wymarzonego ślubu.

Jednak niektórzy dekoratorzy ślubni pozwalają również parze wybrać dekory na ich wydarzenie. W takim razie dekorator będzie odpowiedzialny za przygotowanie miejsca ślubu przed ceremonią.

Niektórzy dekoratorzy ślubni działają również jako pośrednicy między parą a innymi sprzedawcami dekoracji ślubnych, takimi jak kwiaciarnia lub ekipa oświetleniowa. Możliwe nawet, że dekorator ślubny jest właścicielem wielu firm zajmujących się dekoracją ślubną.

Koordynator ślubów

Być może ustaliłeś konkretne ustalenia ze swoim koordynatorem weselnym, które obejmują ich rolę w ubieraniu miejsca wesela. Jeśli tak jest, koordynator oprócz nadzorowania wszystkich sprzedawców weselnych w tym wielkim dniu przygotuje również dekoracje ślubne.

Pamiętaj jednak, że Twój koordynator nie udekoruje automatycznie miejsca, chyba że to wyjaśnisz. Również koordynatorzy ślubów różnią się pakietami, więc sprawdź, co wybrałeś, zamiast zakładać.

Niemniej jednak koordynator może pomóc w przygotowaniu dekoracji, ponieważ przypisze sprzedawcom to, co muszą zrobić. Zawsze szczegółowo omawiaj swoje wymarzone miejsce z koordynatorem, aby poznał Twoje oczekiwania.

Kto zdejmuje dekoracje na weselu?

Zwykle osoba, która konfiguruje wystrój ślubu, będzie również tą, która je zdejmie. Być może jednak wypożyczyłeś niektóre dekory konkretnemu sprzedawcy, więc to oni również je zdejmą.

Jeśli jesteś właścicielem niektórych dekoracji ślubnych, lepiej zatrudnij ekipę sprzątającą. Porozmawiaj z nimi, aby oddzielić posiadane dekory, aby móc je ponownie wykorzystać przy innych okazjach.

Musisz również sprawdzić, czy całkowita opłata za miejsce wesela obejmuje sprzątanie. Jeśli nie, upewnij się, że znasz ich wymagania czasowe na przywrócenie miejsca do pierwotnego wyglądu.

Czy Dzień Koordynatora konfiguruje wystrój?

Dniem koordynatora może być osoba, która ułoży wystrój ślubu. W końcu przeoczają dostawców ślubnych, a następnie zarządzają rozmieszczeniem dekorów w całym miejscu ślubu.

Wyjaśnij jednak, czy konfiguracja jest zawarta w ich usługach u tego dostawcy. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przybycie na miejsce bez żadnego wystroju, ponieważ założyłeś, że jest to część dnia obowiązków koordynatora.

Czy organizatorzy ślubów pomagają dekorować?

Organizator ślubu może pomóc w dekorowaniu, ale pamiętaj, że jest bardziej zaangażowany w czynności przedślubne. Dekorowanie jest prawdopodobnie bardziej w zaułku koordynatora, ponieważ to oni będą obecni na miejscu w twoim wielkim dniu.

Możesz również sprawdzić, czy organizatorzy ślubu znają dekoratorów, których mogą polecić na Twój ślub. Polecenia mogą oznaczać dobre rabaty, dzięki czemu oszczędzasz na wydatkach.

Kto ustawia krzesła na weselu?

Oprócz ustawienia miejsca pod kątem estetyki, nie zapominaj, że musisz również ustawić krzesła. Ponownie, zwykle jest to obowiązkiem wypożyczalni krzeseł lub samego obiektu.

Niektóre lokale zapewniają same krzesła weselne. Porozmawiaj z nimi o układzie, który chcesz, aby mogli przygotować krzesła, podczas gdy dekoratorzy rozmieszczają projekty w miejscu.

Kto ustala dzień ślubu?

Miejsce lub koordynator ustali dzień ślubu. Ustawienie wystroju weselnego można wykonać już dzień przed ślubem, ale ruchliwe lokale mogą to robić tylko przez dwie do trzech godzin, jeśli przed twoim zdarzy się inny związek.

Niezależnie od tego upewnij się, że masz ustawioną oś czasu ślubu i powiadom koordynatora. Potrzebujesz wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się, zwłaszcza na sesje przedślubne z miejscem w tle.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, kto ustala wystrój ślubu, może to być miejsce, koordynator lub dekorator.

Będą również odpowiedzialni za późniejsze zdjęcie dekorów. Ale jeśli wypożyczyłeś dekoracje ślubne, zapytaj firmę, ponieważ może ona uwzględnić konfigurację i usunięcie całkowitych opłat.

Mamy nadzieję, że to pomoże!