Kto idzie na próbę ślubu: kogo zaprosić

Jeśli nie masz pewności, kto idzie na próbę ślubu, nie musisz zapraszać wielu gości. Jak dowiesz się z tego artykułu, potrzebujesz tylko kilku osób, ponieważ ci, którzy wezmą udział w ceremonii, są jedynymi niezbędnymi gośćmi próby.

Poniżej omówimy bardziej szczegółowo próby na weselu, a zwłaszcza etykietę gości. I jeszcze raz polecamy sprawdzić, jak przeprowadzić próbę ślubu.

Kto idzie na próbę ślubu: kogo zaprosić

Kto idzie na próbę ślubu: przewodnik po skutecznej próbie ślubu

Trzeba tylko pamiętać, aby na próbę ślubu zaprosić gości biorących udział w uroczystości. Jeśli się nad tym zastanowić, próba ślubna od samego nazwiska służy do przećwiczenia tego, co wydarzy się na ceremonii ślubnej.

Dlatego goście, którzy będą siedzieć przez całą ceremonię, nie muszą brać udziału w próbie. Co więcej, zaproszenie zbyt wielu osób na próbę doprowadzi do chaotycznej praktyki i może kosztować więcej, ponieważ zapłacisz za większą liczbę gości na kolejnej próbnej kolacji.

Aby dowiedzieć się, kto idzie na próbę ślubu, sprawdź program ceremonii ślubnej i zaproś osoby, które mają w nim rolę. To ludzie, którzy będą czytać, przejdą do ołtarza lub staną z tobą z przodu przejścia.

Czy rodzice muszą być na próbie?

Rodzice pary młodej muszą być na próbie, ponieważ często biorą udział w korowodzie ślubnym. Pomoże to również twoim rodzicom wiedzieć, gdzie usiąść, a każdy, kto prowadzi próbę, może pomóc opiekunowi panny młodej, jak iść z nią do ołtarza.

Tradycyjnie ojciec prowadzi pannę młodą do ołtarza. Jeśli jednak ma pytania dotyczące przepływu i gestów, takich jak „rozdawanie” panny młodej, próba poprowadzi go znacznie lepiej i zapewni, że będzie czuł się pewnie w tym, co robić.

Ale oczywiście nie wszystkie zachowania rodzicielskie są takie same i możesz mieć rodzica, który nie uczestniczy w ceremonii. Jeśli tak jest, nie muszą uczestniczyć w próbie, ale możesz zaprosić ich jako gościa na próbnej kolacji za wspólną uprzejmość.

Czy dziadkowie muszą być na próbie?

Innym częstym pytaniem dla par jest to, czy na próbie powinni mieć dziadków. Ponownie, odpowiedź zależy od tego, czy są również częścią ceremonii, czy procesji.

Jeśli czytają lub idą do ołtarza, powinni wziąć udział w próbie, aby poznać czas i miejsce, w którym później usiąść. Niektóre pary mimo to włączają swoich dziadków na próbną kolację.

Czy ciocie i wujkowie przychodzą na próbną kolację?

O ile twoja dalsza rodzina, taka jak ciocie, wujkowie, kuzyni i inni krewni, nie są częścią ceremonii ślubnej, nie muszą chodzić na próbną kolację. Kolacja próbna odbywa się po próbie ślubnej, aby podziękować wszystkim i spotkać się przed samym ślubem.

Dlatego ci, którzy chodzą na próbę, zwykle są jedynymi, którzy pójdą na próbną kolację. Jednak kolacja próbna jest również przygotowywana przez niektóre pary, aby podziękować tym, którzy pomogli im przygotować się do ślubu.

Biorąc to pod uwagę, nie jest niczym niezwykłym widywanie innych krewnych i przyjaciół na próbnej kolacji. Ogólnie rzecz biorąc, oceń sytuację, aby zdecydować, kogo zaprosić na próbną kolację i rozdaj zaproszenia na próbną kolację.

Przeczytaj, w co się ubrać na kolację przed ślubem, aby poprowadzić gości na temat ubioru.

Ile osób idzie na próbę ślubu?

Zazwyczaj na próbie ślubnej nie będzie więcej niż 20 osób. Jednak rozmiar zależy od rodzaju ślubu, ponieważ niektóre ceremonie są krótkie i zawierają kilka elementów, które wymagają różnych ról.

Jeśli więc na twoim ślubie nie ma procesji ani wielokrotnych czytań, na próbie może uczestniczyć tylko mniej niż dziesięć osób. Oprócz rodziców, dziadków i czytelników na ceremonię ślubną, oto inne osoby, które można zaprosić na próbę ślubu:

  • Urzędnik

Oczywiście na próbie musi być obecny opiekun ślubu, ponieważ prawdopodobnie pomogli ci w stworzeniu przebiegu i scenariusza ceremonii. Prowadzący jest również doświadczony w pozycjach i gestach, dlatego często sam prowadzi próbę.

  • Koordynator ślubów

Niektóre wesela mają koordynatora, który prowadzi próbę. Mogą również znać miejsce i czas, więc powinni zostać zaproszeni na próbę.

  • Przyjęcie ślubne

Druhna, drużba, druhny i ​​drużbowie są częścią procesji. Dlatego muszą uczestniczyć w próbie.

  • Opiekuna rodzicielska

Jeśli starszy gość części procesji lub odczytów potrzebuje eskorty, aby przejść do ołtarza i znaleźć swoje miejsce, zaproś tę osobę. Dzięki temu będą wiedzieć, gdzie poprowadzić dziadka lub rodzica.

  • Dziewczyna z kwiatami i okaziciel pierścieni

Kwiaciarka i nosicielka pierścionka to najmłodsi goście na próbie. Oczywiście muszą również uczestniczyć, aby wiedzieć, co robić podczas ceremonii; nie zapomnij zaprosić ich opiekunów.

Wniosek

I to wszystko! Reasumując, kto idzie na próbę ślubu, wystarczy zaprosić osoby biorące udział w uroczystości.

Dowiedz się, kto przejdzie do ołtarza, odczyta i będzie pełnił inne role podczas ceremonii. Zaprosisz również koordynatora i opiekuna do pomocy w prowadzeniu próby.

W przeciwnym razie goście, którzy pozostaną na miejscach siedzących i nie będą odgrywać żadnej roli w ceremonii, nie będą musieli uczestniczyć w próbie.