Kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej?

Aby w pełni zrozumieć, kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej, musisz znać oczekiwane rezerwacje w pierwszym rzędzie, po lewej i prawej stronie miejsca wesela. Przekażemy również przykładowy format siedzenia na przyjęciu po ceremonii.

Zawsze pomocne jest wskazywanie gościom, gdzie mogą usiąść i planowanie aranżacji zgodnie z Twoim miejscem. A dla samego przyjęcia możesz również zapoznać się z tym, kto siedzi na głównym stole na weselu.

Kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej?

Kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej: przykładowe miejsce na ceremonię ślubną

Siedzenia w pierwszym rzędzie

Kto siedzi w pierwszym rzędzie na ceremonii ślubnej? Projektując plan miejsc siedzących, priorytetem powinien być pierwszy rząd.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy bliski parze usiądzie w pierwszym rzędzie, zwłaszcza ci, którzy nie mogą stanąć z nimi z przodu. Na przykład umieść rodzeństwo, które nie jest częścią wesela, rodziców i dziadków w pierwszych kilku rzędach.

W przypadku par tej samej płci nie ma żadnych zasad dotyczących tego, czy rodzice mogą siedzieć po lewej lub prawej stronie. Możesz także zarezerwować pierwszy rząd z bliskimi przyjaciółmi, a nie tylko rodziną.

W przypadku drugiego wesela pierwszy rząd może być również dla dzieci pary. Po prostu umieść odpowiednie wizytówki w pierwszym rzędzie, aby poprowadzić swoich gości.

Po lewej stronie miejsce na ceremonię ślubną

Oczekuje się, że lewa strona pierwszego rzędu pomieści rodziców panny młodej. Następnie dziadkowie panny młodej mogą usiąść za nimi, jeśli rząd nie pomieści ich wszystkich.

W przypadku różnych dynamiki rodziny, takich jak rodziny mieszane, jeden z rodziców panny młodej i ich partner mogą siedzieć z przodu, a drugi rodzic i partner za nim. Wtedy dziadkowie panny młodej mogą siedzieć w tej samej ławce co ich dziecko, cokolwiek uznasz za wygodne dla wszystkich.

Siedzenie po prawej stronie podczas ceremonii ślubnej

Jak można przypuszczać, prawą stronę pierwszego rzędu zajmą rodzice pana młodego. Ale wtedy możesz również zastosować ten sam sugerowany układ siedzeń, jeśli rodzice pana młodego pobrali się ponownie lub mieli innego partnera.

Warto zauważyć, że para może również zaprosić tylko swoich rodziców. Jeśli tak jest i rozdzieleni rodzice dogadują się, możesz mieć ich w tym samym rzędzie.

Wskazówki dotyczące ceremonii siedzenia dla innych gości

Pozostali goście mogą swobodnie zająć dowolne miejsce. Tak więc planując plan miejsc na ceremonię ślubną, zasadniczo rezerwujesz miejsca tylko w pierwszych kilku rzędach, a goście ceremonii mogą zająć pozostałe miejsca.

Jednak woźni mogą mieć również gości dla panny młodej po lewej stronie, a po prawej dla gościa pana młodego. Jeśli wynik wygląda nierówno, woźni mogą przenieść niektórych gości, aby upewnić się, że żadne miejsca nie będą puste lub nie ma przerw w rzędach.

Czym więc jest woźny weselny? Dowiedz się więcej o tej roli w naszej osobnej dyskusji.

Kto powinien gdzie siedzieć na weselu?

Poza planowaniem, kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej, nie należy zapominać o ustawieniu miejsc siedzących na przyjęciu weselnym. Pamiętaj, że musisz również wziąć pod uwagę zespół, parkiet, scenę i stronę cateringową, jeśli jest to konfiguracja typu otwartego parkietu.

Kto siedzi przy głównym stole na weselu?

Ale na razie skupmy się tylko na miejscach w recepcji. Zacznij od stołu głowy lub tego z przodu.

Może to być stół dla ukochanych, w którym jest tylko dla nowożeńców lub główny stół z wybranymi osobami, zazwyczaj przez całe przyjęcie weselne. Możesz także usiąść przy głównym stole podczas ceremonii ślubnej, z wyjątkiem dzieci, takich jak nosicielka pierścionka i dziewczyna z kwiatami, które będą siedzieć z rodzicami.

Pierwsze kilka stołów z przodu

Podobnie jak podczas ceremonii, pierwsze stoliki możesz przydzielić swoim rodzicom, rodzeństwu, innym bliskim znajomym i honorowym gościom. Ponownie rozważ ich relacje, aby wiedzieć, jak pogrupować według stołu i ich osobiste preferencje.

Na przykład dziadkowie muszą siedzieć bliżej wyjścia, ponieważ prawdopodobnie wyjdą wcześniej. Następnie zbliż swoich krewnych i przyjaciół do parkietu.

Kto obok kogo siedzi na weselu?

  • Rodzice panny młodej usiądą obok siebie w lewym pierwszym rzędzie; jeśli rodzic jest owdowiałym, może wybrać, komu chce mu towarzyszyć
  • Rodzice pana młodego usiądą obok siebie w prawym pierwszym rzędzie; jeśli rodzic jest owdowiałym, może wybrać, komu chce mu towarzyszyć
  • Rodzeństwo i inni krewni mogą siedzieć razem w pierwszych kilku rzędach; bliscy przyjaciele pary również mogą zająć te miejsca
  • Goście w związku małżeńskim siedzą obok swoich małżonków; małe dzieci siedzą obok rodziców
  • Zastanów się nad bliskością swoich gości, aby móc umieszczać grupy przyjaciół razem w każdym rzędzie
  • Stosuj te same koncepcje przy ustawianiu osób przy stole na weselu; możesz także usiąść gości, którzy nie przynieśli razem plus jeden

Wniosek

I to wszystko! Reasumując, kto gdzie siedzi na ceremonii ślubnej, pierwszy rząd jest dla rodziców pary.

Lewa strona przeznaczona jest dla Panny Młodej, a prawa dla Pana Młodego. Wtedy nie trzeba przypisywać pozostałych rzędów, ale bileter może poprowadzić gości, aby uniknąć pustych miejsc.