Kto dostaje plus jeden na weselu: przewodnik po etykiecie?

Ci, którzy nie są pewni, kto dostanie plus jeden na weselu, rozważą cztery rodzaje gości. Omówimy również etykietę dotyczącą plusów, aby pomóc Twoim gościom zrozumieć nakazy i zakazy przyprowadzania własnych gości.

Ale co, jeśli nie musisz nawet wiedzieć, którzy ludzie dostają plus jeden, ponieważ zamierzasz mieć bardzo intymny ślub? Unikaj nieporozumień od razu, ucząc się, jak powiedzieć bez plusów na zaproszeniu ślubnym.

Kto dostaje plus jeden na weselu: przewodnik po etykiecie?

Kto dostaje plus jeden na weselu, a kto nie?

Małżeństwa

Każdy, kto jest żonaty, automatycznie dostaje na weselu plus jeden. Często zakłada się, że żonaty gość dołącza do swojego partnera na weselu.

Nie ma znaczenia, czy jesteś blisko z jednym z nich, czy dopiero niedawno się pobrali. Uprzejmie jest podziękować krewnemu lub partnerowi przyjaciela, zapraszając go na wesele.

Biorąc to pod uwagę, przeczytaj, jak zająć się ślubem, zapisz daty, abyś znał sformułowanie, gdy zapraszasz dwie osoby. Zapewni to również, że goście będą wiedzieć, że są jedynymi zaproszonymi z ich gospodarstwa domowego.

Goście weselni w długotrwałych związkach

Oprócz par małżeńskich, musisz pozwolić gościom w długotrwałych związkach mieć plus-one jako podstawową etykietę. Obejmują one poważne związki partnerskie, długoterminowe pary, które mieszkają lub mają razem rodzinę, a nawet każdego, kto jest zaręczony.

Grzecznie byłoby zaprosić swojego partnera, z którym są od jakiegoś czasu, jak małżeństwa. Ale częściej znasz także ich partnerów, jeśli jesteście przyjaciółmi lub spokrewnieni z tymi ludźmi.

Wręcz przeciwnie, bardziej akceptowalne jest zaproszenie tylko jednej osoby, jeśli nie wiesz, że spotyka się z kimś. Ze swojej strony powinni zaakceptować fakt, że ich krótkoterminowy partner nie jest zaproszony, ponieważ nie jest kimś, kogo byś znał, a to twoja okazja.

Przyjęcie weselne

Oczywiście wesele musi dostać swoje plusy. Z pewnością docenią przyniesienie randki na swój ślub, ponieważ jest to również okazja do spotkania się ze wszystkimi.

Nawet jeśli myślisz, że znają większość osób na twoim weselu, docenią obecność kogoś z nimi na specjalną okazję. W końcu wesele będzie twoją grupą wsparcia przed i w trakcie wesela.

Bardziej niż inni goście, każdy z członków wesela zasługuje na plus jeden. Tylko upewnij się, że wykorzystasz swój osąd, aby inni goście nie poczuli się przeoczeni.

Goście, którzy nikogo nie znają

Być może masz bliskiego przyjaciela lub krewnego, o którym wiesz, że poczuje się samotnie na weselu. Może nie znają nikogo z imprezy, albo mieszkali daleko.

Powszechną uprzejmością byłoby dać im plus jeden, aby nie czuli się niezręcznie na twoim ślubie. Następnie możesz posadzić ich razem przy jednym stole z innymi gośćmi, którzy nikogo nie znają na imprezie.

Wszyscy Twoi goście będą się dobrze bawić i nie będą się czuć nie na miejscu. Jedyną istotą jest to, że możesz nie wiedzieć osobiście, kogo przynoszą.

Czy to niegrzeczne, aby nie dać ludziom plusa na wesele?

To może być niegrzeczne tylko wtedy, gdy nie dasz komuś w długotrwałym poważnym związku lub małżeństwie plusa. Z drugiej strony całkowicie dopuszczalne jest zaproszenie tylko jednej osoby, a nie jej partnera, jeśli jest ona dopiero na początku związku.

Związki w dzisiejszych czasach są również złożone, w których granica między poważnym a swobodnym związkiem jest niewyraźna. Możesz wykorzystać swój osąd lub być przygotowanym na wyjaśnienie, dlaczego zapraszasz tylko jedną osobę z gospodarstwa domowego.

Kto nie potrzebuje plusa?

 • Goście, którzy swobodnie umawiają się na randki
 • Goście, którzy poznają inne osoby na weselu
 • Goście w związku małżeńskim z partnerami w separacji
 • Wszyscy goście, jeśli planujesz mikro wesele

Jak powiedzieć komuś, że nie ma plusa?

 • Zaadresuj je tylko w zaproszeniu na ślub
 • Wyjaśnij swoje pragnienie intymnego ślubu na zaproszeniu
 • Poproś krewnych i przyjaciół, aby rozpowszechnili słowo bez plusów
 • Wskaż, dlaczego w Twojej witrynie ślubnej nie ma ślubów plus-one
 • Zadzwoń lub spotkaj się z gościem, aby spokojnie, ale stanowczo wyjaśnić, dlaczego nie chcesz mieć plusów na swoim weselu
 • Bądź spokojny i nigdy nie mów obronnie
 • Trzymaj się swojego pragnienia, aby inni nie czuli, że są traktowani niesprawiedliwie

Czy druhny zazwyczaj dostają plus jeden?

Druhny i ​​inni członkowie wesela zwykle otrzymują plus jeden. Jednak pary, które wolą kameralne wesele, mogą prosić o brak plusów dla każdego gościa, niezależnie od tego, czy jest uczestnikiem wesela.

Czy kuzyni otrzymują plusy?

Czasami tylko najbliżsi krewni otrzymują plusy. Jednak kuzyni w długotrwałych poważnych związkach zasługują na swoje plusy jako podstawową uprzejmość.

Czy możesz przynieść plus jeden na wesele?

Niedopuszczalne jest przynoszenie plusa na wesele, jeśli para nie wspomniała o tym podczas zaproszenia. Mogą również być ograniczone listą gości i budżetem.

Ale jeśli uważasz, że na to zasługujesz, oto jak poprosić o ślub plus jeden.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, kto dostaje plus jeden na weselu, są to pary małżeńskie, goście w długotrwałych związkach, wesele i goście, którzy nie znają nikogo na waszym weselu.

Pamiętaj jednak, że możesz również odmówić plus-ones każdemu gościowi, zwłaszcza gdy masz tylko intymny ślub. Ponownie kluczem jest właściwa komunikacja, aby uniknąć zranionych uczuć.