Kto dostaje kwiaty na weselu: tradycje i nie tylko

Jeśli nie masz pewności, kto dostaje kwiaty na weselu, omówimy tradycje związane z bukietem ślubnym, gorsetami czy butonierkami. Omówimy również etykietę wszystkich kwiatów noszonych i używanych na weselu.

Skoro o tym mowa, możesz być ciekawy, kto nosi gorsety na weselu. Zastanów się również nad przeczytaniem tego, ponieważ odpowiedź nie ogranicza się tylko do matek młodej pary.

Kto dostaje kwiaty na weselu: tradycje i nie tylko

Zapraszam do przeglądania naszych ślubnych blogów, aby zapoznać się z weselnymi zwyczajami.

Kto tradycyjnie dostaje kwiaty na weselu?

Przyjęcie ślubne

Powszechnie wiadomo, że wesele otrzymuje kwiaty na weselu. W szczególności panna młoda i jej druhny tradycyjnie noszą bukiet.

Bukiet panny młodej oczywiście wyraźnie różni się od tych, które noszą jej druhny. Możliwe jest również, że panna młoda będzie jedyną osobą, która ma bukiet, a wesele będzie nosić kwiaty na włosach jako koronę lub dodatek.

Mamy

Od mam, macoch i babć młodej pary oczekuje się, że będą miały kwiaty w formie gorsetów. Mogą mieć stanik na nadgarstku lub przyczepiony do ubrania, podobny do butonierki niektórych męskich ciąż.

Wręczanie gorsetów mamom Pary Młodej jest czasem nawet ujęte na zdjęciach. Aby upewnić się, że te kompozycje kwiatowe będą dobrze wyglądać z tymi wyjątkowymi osobami w życiu pary, najlepiej wspomnieć o ubraniach, które będą nosić w swojej kwiaciarni.

Ojcowie i drużbowie

Jeśli mamy tradycyjnie noszą staniki, ojcowie również dostają kwiaty na weselu. Ojcowie lub dziadkowie młodej pary będą mieli kwiaty na klapie garnituru.

Ta kwiatowa dekoracja nazywa się butonierka, a kwiaciarnia sprawi, że będzie ona dopełnieniem bukietu panny młodej. I podobnie jak druhny mogą nosić gorsety, drużbowie mogą być również włączani przez parę do osób, które będą nosić butonierki.

Dzieci

Dzieci biorące udział w wydarzeniu mogą również otrzymać kwiaty. Mają dziewczynę z kwiatami trzymającą kosz kwiatów lub noszącą koronę z kwiatów.

Osoba nosząca pierścionek może również nosić butonierkę lub dołączyć kwiaty jako część swojego stroju. Ogólnie rzecz biorąc, para zdecyduje, kto dostanie kwiaty na weselu, ale pamiętaj o swoich gościach, aby przypadkowo nie sprawić, by ktoś poczuł się pominięty.

Kwiaty takie jak wianki, bukiety, gorsety i butonierki nie tylko podkreślają strój gościa. Nosząc wspaniałe aranżacje, mogą sprawić, że poczują się bardziej wyjątkowe i docenione w tym wyjątkowym dniu.

Czy matki potrzebują gorsetów na weselu?

Tradycyjnie już matki dostają gorset na weselu. Jednak współczesność sprawia, że ​​pary łamią tu i ówdzie zwyczaje weselne, co oznacza, że ​​w dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby noszenia stanika dla mamy Młodej Pary.

Ale jako gest zawsze możesz zapytać matki, czy nie chciałyby mieć stanika. Niektórzy rodzice wolą zamiast tego nosić broszkę na weselu.

Czy babcie dostają kwiaty na weselach?

Babcie dostają kwiaty na weselach w formie gorsetów, podobnie jak matki. Ale z drugiej strony, nie wszystkie wesela w dzisiejszych czasach są zgodne ze wszystkimi tradycjami.

Parom, które kochają dziadków, zapewniają coś, co wyróżnia ich na tle innych gości. Możesz dać im kwiaty w dowolnej formie jako podziękowanie, biorąc pod uwagę, że dziadkowie nie zawsze mogą uczestniczyć w weselu wnuków.

Czy matka panny młodej trzyma kwiaty?

Panna młoda może zdecydować, czy chce, aby jej mama trzymała bukiet. Bardziej tradycyjne dla matek jest noszenie stanika na weselu, ale powszechne jest również, że mamy trzymają bukiet z bukietem nosków.

Ten rodzaj bukietu jest mniejszy niż wesele, więc nadal można go odróżnić od innych kwiatów na weselu. Możesz też poprosić kwiaciarnię o pomandery, bo taka aranżacja jest łatwiejsza do przenoszenia,

Oprócz kompozycji kwiatowych, niektóre mamy panny młode trzymają na weselu jeden kwiat. To ten sam główny rodzaj kwiatu w bukiecie panny młodej.

Kto kupuje bukiet ślubny?

Rodzina pana młodego częściej kupuje bukiet ślubny. Rodzina pana młodego jest również zwykle odpowiedzialna za inne bukiety i kwiaty na weselu, takie jak gorsety i butonierki.

Gospodarze zawsze mogą dyskutować, kto co kupuje, ponieważ współczesne wesela cenią sobie praktykę równości.

Kiedy powinienem zamawiać kwiaty na mój ślub?

Możesz zamówić kwiaty na swój ślub na miesiąc przed wyjątkowym terminem. Jednak znacznie lepiej jest skontaktować się z kwiaciarnią już na pięć do sześciu miesięcy przed ślubem.

W ten sposób możesz upewnić się, że będą dostępne, w tym kwiaty, które możesz chcieć do swoich aranżacji. Pamiętaj, że niektóre kwiaty są bardzo poszukiwane, więc możesz uniknąć rozczarowania ich niedostępnością, składając zamówienie wcześniej.

Po ślubie nie pozwól, aby Twoje kwiaty się zmarnowały. Przeczytaj, co zrobić z suszonym bukietem ślubnym.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto dostaje kwiaty na weselu i odkryliśmy, że większość z nich to bliscy członkowie rodziny i przyjaciele.

Na wesele i mamy mogą dostać bukiety, ale inne bliskie kobiety również mogą dostać gorsety. Ojcowie i drużbowie również mogą zdobyć butonierki, a nosicielka pierścionka i kwiaciarka również mogą zdobyć kwiaty.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.