Kroki, jak naprawić kartę uszkodzoną przez wodę: szczegółowy przewodnik

Najwyraźniej jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak naprawić kartę uszkodzoną przez wodę. Jednak udzielimy Ci więcej informacji, abyś mógł traktować ten artykuł jako ostateczny przewodnik po uszkodzonych kartach!

Jak naprawić kartę uszkodzoną przez wodę

Przedmioty kolekcjonerskie są podatne na działanie płynów. Zawsze podejmuj środki ostrożności, aby chronić swoje karty przed wodą lub innymi płynami.

Kroki

Możesz zachować swoje karty, jeśli się zamoczą. Książki, gładki papier z plastikowymi pojemnikami, a także pensówki i segregatory przydadzą się.

Zaczniesz od ich wysuszenia, a następnie pracuj nad ich odtworzeniem.

W tym artykule omówimy, co zrobić, jeśli Twoje karty są mokre. Porozmawiamy też, czego nie robić z wilgotnymi kartami.

Jeśli nie spiesz się i zastosujesz odpowiednią procedurę, możesz uratować kilka zalanych kart. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Problem z suszeniem kart

Nie odkładaj dłużej suszenia wilgotnych kart. Karty, które są pozostawione wilgotne przez dłuższy czas, są bardziej podatne na uszkodzenia, pocieranie lub pleśnienie.

Nie możesz naprawić żadnej z tych form krzywdy. Gdy tylko odkryjesz, że twoje karty zostały zniszczone przez wodę, zabierz się do ich naprawy.

Większość z nas uzna, że ​​wysuszenie wilgotnych kart to dobry pomysł. Czy to się powiedzie? Bez wątpienia wyschną.

Będą jednak w złym stanie. Karty, które wysychają na powietrzu podczas leżenia na dowolnym płaskim podłożu, prawdopodobnie zwijają się i marszczą.

Lepsza alternatywa

Oto lepsze rozwiązanie. Jedną wilgotną kartę należy umieścić między błyszczącymi stronami wysokiej jakości książki.

Upewnij się, że nie używasz papieru gazetowego. Przenoszenie atramentu to problem z papierem gazetowym. Na swoich kartach będziesz miał frazy lub zdjęcia z gazety.

Zamknij książkę z kartą w środku i umieść na niej coś ciężkiego. Pozwala to stronom wchłonąć wilgoć z mokrej karty, ściskając je bliżej niej.

Pozostaw na około 10 minut. Następnie przenieś go na nowy zestaw suchego papieru. Kontynuuj tę procedurę, aż karta całkowicie wyschnie.

Posiadanie dużej ilości mokrych kart

Podejście książkowe może trwać zbyt długo, aby wysuszyć duży stos wilgotnych kart. Zdobądź etui na karty z odpinaną pokrywką wykonaną z tworzywa sztucznego.

Pomiędzy każdą z mokrych kart umieść kawałek gładkiego papieru, który może przesiąkać bez pękania. Na przykład wystarczy karton.

Musisz upewnić się, że etui na karty jest całkowicie wypełnione. Nie powinno być żadnego wolnego miejsca. Jeśli w etui jest dziura, ponieważ nie ma wystarczającej ilości mokrych kart, wypełnij ją suchymi kartami.

Zamknij obudowę i zabezpiecz ją za pomocą gumki, sznurka lub czegokolwiek innego, z czym możesz ją związać, gdy jest pełna. Następnie połóż coś mocnego.

Odczekaj 10 minut, aż obudowa ostygnie. Papier chłonny należy wymieniać co około 10 minut, aż karty całkowicie wyschną.

Nie powinno być wypaczania kart, o ile obudowa jest wystarczająco wypełniona.

Przywracanie kart uszkodzonych przez wodę

Mokre karty zdarzają się cały czas, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Innym razem stosujemy techniki suszenia kart, które nie są zalecane.

Karty uszkodzone przez wodę z wypaczaniem, zginaniem i marszczeniem są powszechne, gdy tak się dzieje. Więc jakie są nasze opcje?

Korzystanie z rękawów na pensy i solidnych książek to najlepsza opcja. Wypełnij rękawy swoimi poobijanymi kartami.

Następnie wsuń je między strony książki. Połóż coś ciężkiego na wierzchu książki i zamknij ją.

Trzymaj karty tak długo, jak to konieczne, aby je spłaszczyć.

W ten sam sposób stosuje się segregatory 9-kieszeniowe. Umieść skręcone karty w przegródkach segregatora.

Zamknij drzwi i przykryj cały segregator czymś grubym. Pozwól, aby ciężar spoczywał na wierzchu tak długo, jak to konieczne, aby wygładzić wszelkie nierówności lub zmarszczki.

Czego nie robić z kartami uszkodzonymi przez wodę

Niektóre rzeczy wydają się być korzystne, ale tak nie jest. Aby szybciej wysuszyć karty, unikaj używania suszarki.

Chociaż przyspieszy to proces suszenia, karty będą się zwijać i deformować.

Nie kładź kart płasko na otwartej przestrzeni. Najlepiej, jeśli karty wolno wysychają.

Muszą jednak być trzymane prosto podczas fazy suszenia, aby zapobiec wypaczaniu. To dlatego grube książki z ładunkami na wierzchu są tak skuteczne.

Jeśli zdarzy się, że karty zostały zaatakowane przez pleśń, zapoznaj się z tym artykułem na temat podstawowych kroków, jak łatwo usunąć pleśń z uszkodzeń spowodowanych przez wodę

Jeśli Twoim problemem jest zalany wodą karton, przeczytaj ten artykuł, jak rozerwać uszkodzony przez wodę karton.

Wniosek

Nauczenie się kroków, jak naprawić kartę uszkodzoną przez wodę, oszczędzi Ci marnowania pieniędzy na płacenie innym osobom. Te kroki DIY sprawią, że nie wydasz pieniędzy!