Kreatywna pielęgnacja włosów 101: jak wygląda pleśń w dredach?

Jeśli zastanawiasz się „jak wygląda pleśń w dredach”, czeka Cię nie lada gratka. Pleśń w dredach przybiera zielonkawo-pudrową formę.

Jednak nie identyfikuje się ich wzrokiem, ale zapachem. Więcej na ten temat zrozumiesz, czytając nasz artykuł poniżej!

Kreatywna pielęgnacja włosów 101: jak wygląda pleśń w dredach?

Jak to wygląda?

Jeśli twoje dredy się uformowały, zauważysz to po jego zapachu. Będzie pachniał jak mokre skarpetki na siłownię, mimo że będzie suchy. Jeśli zauważysz na nich przebarwienia, może to również wskazywać na pleśń.

Pleśń w dredach nazywana jest zgnilizną strachu. Nie są wyczuwalne, dopóki ich nie umyjesz, a zapach pozostaje nawet po praniu.

Co to powoduje?

Straszna zgnilizna ma miejsce, gdy zbyt długo pozostawiasz włosy mokre. Wilgotne środowisko ułatwia wzrost zarodników pleśni w twoich zamkach.

Mokre włosy prowadzą do wielu rzeczy. Jednym z jej mniej intensywnych efektów jest wezgłowie łóżka.

Oto artykuł, który może ci pomóc w unikaniu wezgłowia łóżka. Może również pomóc Ci dowiedzieć się, jak suszyć włosy!

Czynnikiem różnicującym gnicie od strachu jest zapach. Nagromadzenie nie wydziela zapachu, ponieważ jest to nagromadzenie brudu. Występuje również w postaci białego proszku pozostałości.

Pozostałość straszliwej zgnilizny jest inna. Jeśli rozetniesz dredy, znajdziesz zieloną, pudrową pozostałość. Nie przegapisz również zapachu, który emanuje.

Jak usunąć pleśń w dredach

Jak wspomniano wcześniej, zapach pomoże ci określić, czy masz straszną zgniliznę. Co jednak możesz zrobić po tym? Napisaliśmy dwa rozwiązania, które mogą pomóc w pozbyciu się pleśni.

Metoda nr 1. Ocet jabłkowy (ACV)

Cydr jabłkowy jest skuteczny w zwalczaniu straszliwej zgnilizny ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe. Forma znajduje się w twoich zamkach, a nie tylko na powierzchni. Dlatego będziesz musiał wielokrotnie spłukiwać włosy ACV.

Ocet jabłkowy powoli niszczy pleśń i warunki, które pozwalały jej się rozwijać. Zapewnia również inne korzyści dla twoich włosów. Pomoże zachować połysk i siłę.

Aby wykonać płukanie ACV, będziesz potrzebować pół szklanki surowego octu jabłkowego i filiżankę czystej sody oczyszczonej. Będziesz także potrzebował około dwóch galonów ciepłej wody.

Możesz także wybrać olejki eteryczne i zmieszać około piętnaście do trzydziestu kropli w roztworze. Dostosuj ilość roztworu w zależności od objętości włosów. Następnie zanurz loki w mieszance na dziesięć do piętnastu minut.

Od czasu do czasu ściskaj i obracaj dredami, aby usunąć pleśń z zamków. Po płukaniu ACV zauważysz, że roztwór stanie się mętny. To dowód na usunięcie pleśni we włosach.

Okresowo wykonuj płukanie, aby całkowicie pozbyć się straszliwej zgnilizny. Po każdym spłukaniu dobrze wysusz włosy i nawilż je. Niektóre olejki, które mogą pomóc nawilżyć włosy, to olej kokosowy i olej rycynowy.

Metoda nr 2. Szampon oczyszczający

Innym rozwiązaniem problemu zgnilizny jest użycie oczyszczającego szamponu specjalnie do dredów. Do tej metody będziesz potrzebować miski ciepłej wody i szamponu oczyszczającego.

Szampon oczyszczający dokładnie wymieszaj w misce z ciepłą wodą. Następnie zanurz dredy w miksturze na piętnaście minut.

Masuj włosy, gdy są namoczone. Następnie dokładnie spłucz włosy.

Czy dredy są brudne?

Wbrew powszechnej opinii dredy nie są brudne ani zaniedbane. Wymagają takiej samej pielęgnacji, jak zwykłe włosy. Dredy należy prać przynajmniej raz w tygodniu.

Co więcej, zaniedbanie nie skutkuje właściwym umiejscowieniem, jak w przypadku dreadów. Rutyna jest niezbędna do utrzymania zdrowego i świetnie wyglądającego lęku.

Codzienna pielęgnacja dredów obejmuje regularne czyszczenie i nawilżanie. Wymaga również poprawek i odpowiednich produktów.

Zapobiegaj występowaniu przerażających zgnilizny

Aby zapobiec gniciu, zainwestuj w suszarkę do włosów. Zarodniki pleśni są wszędzie, a wilgotna powierzchnia, taka jak twoje włosy, może pomóc w jej zwiększeniu. Oprócz zainwestowania w suszarkę do włosów, warto dowiedzieć się również o zwalczaniu zarodników pleśni.

Posiadanie suszarki do włosów sprawi, że dredy wyschną szybciej. Oznacza to, że nie wystawisz wilgotnych włosów na działanie zarodników pleśni, a pleśń się nie utworzy.

Zalecamy również mycie włosów rano. Następnie usiądź pod słońcem, aby wysuszyć dredy. Chroń się przed promieniami UV, stosując filtry przeciwsłoneczne.

Jak dbać o dredy

Oprócz trzymania pleśni z dredów, musisz ją również pielęgnować. W tym celu należy dobrać odpowiedni szampon i odżywkę do włosów.

Wybierz szampon, który nie uszkodzi skóry głowy ani dredów. Co więcej, wybierz odżywkę, która przywróci równowagę PH włosów po umyciu szamponem.

Po wysuszeniu włosów zadbaj o ich nawilżenie. Ponadto, jeśli pojawiają się nowe włosy, konieczne jest częste skręcanie.

Wniosek

Dredy są urocze, zwłaszcza gdy są dobrze utrzymane. Pomimo ilości informacji przedstawionych powyżej, utrzymanie zdrowych dreadów nie jest tak trudne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł na temat zgnilizny strachu odpowiedział na twoje pytanie „jak wygląda pleśń w dreadach”. Zadbaj również o swoje dredy, aby uniknąć rozwoju pleśni.