Kompleksowy przewodnik po tym, jak pozbyć się pleśni z materaca

Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się pleśni z materaca, ten post jest pomocny. Wystarczy, że nałożysz mieszankę wody i spirytusu, a następnie wyszorujesz.

W tym artykule znajdują się również inne informacje, które mogą być dla Ciebie pomocne. Jak wiedzieć, czym jest pleśń i czy może rosnąć w twoim materacu.

Kompleksowy przewodnik po tym

Innym jest, jak i dlaczego należy pozbyć się pleśni z materaca. Oprócz materiałów, których będziesz potrzebować, aby to zrobić.

Lepiej jest po prostu czytać dalej!

Co to jest pleśń?

Według FEMA pleśń to tylko pleśń na wczesnym etapie. Są to grzyby, które mogą rozwijać się na rozkładającej się materii, materiałach organicznych, a nawet na tkaninach.

Więc jak długo trwa rozwój pleśni? Zgodnie z powiązanym artykułem, pleśń potrzebuje tylko jednego do dwóch dni po ekspozycji, aby się rozwinęła.

Od razu widać narośl pleśni ze względu na jej kolor — szary lub biały. Jest również proszkowaty, przez co rośnie tylko na powierzchni porażonego materiału.

Czy pleśń może rosnąć na moim materacu?

Pleśń i pleśń nie dają żadnego wyjątku. Może rosnąć w tkaninach, więc tak, mogą też zniszczyć twoje materace.

Ta niefortunna rzecz jest możliwa dzięki bakteriom i wilgoci. Zwracanie uwagi na konserwację materaca jest wysoce zalecane, aby uniknąć pomieszania tych dwóch rzeczy.

Zrozumiałe jest jednak, że nie każdy właściciel materaca może regularnie sprawdzać swoje materace. Jeśli jesteś jednym z tych właścicieli, z pewnością musisz uważnie przeczytać dalszą część tego wpisu.

Czego potrzebuję do usuwania pleśni z materaca?

Przygotuj te materiały, zanim zaczniesz usuwać pleśń z materaca.

  • Podciśnienie
  • Alkohol do nacierania
  • Woda
  • Tkanina
  • Naczynie lub butelka z rozpylaczem
  • Środek dezynfekujący

Jak usunąć pleśń z materaca

Aby usunąć pleśń z materaca, postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Krok 1. Musisz wyczyścić materac za pomocą odkurzacza. Odkurzacz pomoże Ci usunąć z materaca niepotrzebne cząsteczki, takie jak kurz.

Pozbądź się również luźnego materiału z materaca. Koce i poduszki należy również usunąć z obszaru — zadbaj o to, aby było tak czyste, jak to tylko możliwe.

Krok 2. Przygotuj roztwór do czyszczenia pleśni, mieszając w równym stopniu wodę i alkohol. Możesz włożyć miksturę do butelki ze spryskiwaczem, ale jeśli nie możesz, wystarczy duże naczynie.

Krok 3. Nałóż mieszankę na obszar materaca zarażony pleśnią. Możesz użyć szmatki, zanurzając ją w naczyniu, lub możesz po prostu spryskać, jeśli włożysz miksturę do butelki ze spryskiwaczem.

W obu przypadkach upewnij się, że miksturę nałożysz dokładnie i obficie. Pozostaw na kilka minut, aby zapewnić skuteczność.

Krok 4. Wyszoruj zarośnięty obszar ruchem okrężnym. Pamiętaj, aby nie niszczyć materaca zbyt mocnym szczotkowaniem.

Krok 5. Oczyść obszar ponownie dużą ilością ciepłej wody. Ten krok ma na celu wypłukanie roztworu alkoholu i cząstek pleśni.

Krok 6. Zastosuj minimalną ilość środka dezynfekującego. Środek dezynfekujący zabije inne bakterie obecne w materacu.

Możesz również użyć do tego butelki ze spryskiwaczem, aby kontrolować ilość środka dezynfekującego. Zbyt duża ilość będzie również niebezpieczna dla twojego zdrowia.

Krok 7. Wysuszyć materac i utrzymywać go w takim stanie przez cały czas. Nie używaj go zaraz po usunięciu pleśni.

Zawieś go w miejscu, w którym może wpadać do niego światło słoneczne. Możesz to również zrobić po użyciu go w nocy, zamiast po prostu stawiać go w kącie.

Dlaczego powinienem pozbyć się pleśni?

Proces usuwania pleśni z materaca jest kłopotliwy, ale konieczny. Oto dwa główne skutki wdychania pleśni.

Może powodować przewlekłą chorobę układu oddechowego

Światowa Organizacja Zdrowia wymieniła najbardziej typowe przewlekłe choroby układu oddechowego. Są to astma, nadciśnienie płucne, POChP lub przewlekła obturacyjna choroba płuc oraz zawodowe choroby płuc.

Jedną z głównych przyczyn tych chorób układu oddechowego jest zanieczyszczenie powietrza. Jeśli pleśń lub zarodniki pleśni łączą się z zanieczyszczonym powietrzem, wpływ na zdrowie ludzi jest znacznie gorszy niż zwykle.

Może powodować reakcje alergiczne

Alergia na pleśń to prawdziwa rzecz. Dzieje się tak, gdy osoba jest podatna na te grzyby i została na nie narażona lub wdychana.

Objawy, takie jak swędzenie oczu i kaszel, występują u osoby, która została narażona na pleśń. Możliwe są również trudności z oddychaniem.

Wniosek

Łóżko to dla większości ludzi schronienie. Dlatego właściwa pielęgnacja materaca jest niezbędna, aby przedłużyć jego żywotność i nie wyrządzić krzywdy właścicielowi.

Ponieważ prawie skończyłeś czytać ten przewodnik, jak pozbyć się pleśni z materaca, zalecamy również przeczytanie tych sześciu prostych kroków, jak pozbyć się pleśni z koca. Pleśń z twojego materaca może również powodować zapach stęchlizny w twoich kocach.