Koc z wełny merino w 7 prostych krokach

Wszyscy znamy wiele sposobów robienia na drutach kocyków. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak wykonać ręcznie koc z wełny merynosów.

Ręczne robienie na drutach wełny merynosów, aby był kocem, wymaga jedynie rąk, wełny merynosów oraz czasu i poświęcenia. To łatwe i wystarczy wykonać tylko siedem kroków.

Koc z wełny merino w 7 prostych krokach

Jeśli brzmi to dla Ciebie ciekawie, zachęcamy do dalszej lektury!

Ile wełny jest potrzebne?

Istnieją różne rozmiary koców z wełny merynosów, które wymagają różnych kilogramów przędzy. Dla porównania, koce na kolanach mierzą 30 cali x 50 cali, co wymaga czterech funtów wełny merynosów.

Tymczasem kocyk dziecięcy mierzy 25 cali x 30 cali, stąd potrzeba dwóch funtów wełny merynosów.

Proste obliczenia pomogą ci określić, ile wełny potrzebujesz. Długość koca należy pomnożyć przez jego szerokość (w calach), a następnie podzielić przez 380.

Co sprawia, że ​​wełna merynosów jest atrakcyjna?

Wełna merynosów pochodzi od owiec merynosów, które wywodzą się z Hiszpanii. Jest stosunkowo tani i wytrzymały.

Wełna Merino jest również bardzo chłonna i wodoodporna, podobnie jak inne rodzaje wełny. Jest jednak luksusowo miękka, w przeciwieństwie do innych rodzajów wełny, co dodaje jej uroku.

Proces krok po kroku dotyczący ręcznego robienia na drutach koca z wełny merynosów

Krok 1. Przygotuj materiały

Materiały obejmowałyby tylko twoje ręce i wełnę merynosów. Wełna merynosowa jest najpopularniejszym rodzajem przędzy używanej do produkcji grubych koców.

Wynika to z jego miękkości i elastyczności, dzięki czemu idealnie nadaje się na zimne noce.

Krok 2. Wykonaj pierwszy ścieg

Jak już wspomniano, koce z wełny merynosów są łatwe do wykonania. Przygotuj ręce do pracy, aby rozpocząć. Następnie ułóż nadający się do obróbki kawałek wełny, mniej więcej na długość ramienia.

Z wełny uformuj trójkąt bez podstawy. Zrób to w pętlę. Następnie włóż rękę do pętli.

Chwyć nitkę roboczą poza pętelkę i wyciągnij ją. To twój pierwszy ścieg. Ścieg może być mniejszy lub większy, w zależności od preferencji.

Krok 3. Łańcuszek ściegów

Po pierwszym oczku zrobimy łańcuszek oczek. Wystarczy włożyć rękę w pierwszą pętlę. Chwyć włóczkę roboczą i wyciągnij ją.

Powtarzaj to, aż zrobisz łańcuch. Możesz użyć dowolnej ręki, z którą czujesz się komfortowo. Jednak lepiej byłoby skierować rękę w kierunku przędzy roboczej.

Krok 4. Zacznij od pierwszego rzędu

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zrobić pierwszy rząd. Ponadto wskazówką, aby nie pomylić się z ilością włóczki, którą masz, jest utrzymywanie włóczki roboczej w kierunku pierwszego rzędu.

Odwróć łańcuch przed zrobieniem pierwszego rzędu. W ten sposób widać supełki na środku łańcuszka oczek. Wykorzystasz je przy tworzeniu pierwszego rzędu.

Idź w prawo do węzła drugiego ściegu i pomiń pierwszy. Włóż do niego rękę i przeciągnij nitkę roboczą. Powtarzaj, aż będziesz miał pętle zwisające z twojego (pierwszego) łańcuszka.

Pierwszy rząd dotyczy wyciągania ściegów. Drugi rząd będzie dotyczył wzoru.

Krok 5. Pracuj nad drugim rzędem

W tym przypadku nie musisz pomijać pierwszego oczka w drugim rzędzie. Chwyć i przeciągnij nitkę roboczą przez pętelki pierwszego rzędu. Powtarzaj, aż dojdziesz do ostatniej pętli rzędu.

Krok 6. Następne wiersze

W kolejnych rzędach musisz ponownie pominąć pierwszy ścieg. Upewnij się, że szwy są luźne, aby potrzebować mniej wełny.

W przypadku koca na kolana (30x50in) musisz zrobić na drutach od 20 do 21 rzędów, aby uzyskać 50 cali.

Krok 7. Wyrzucenie

Aby zakończyć, złap dwa pierwsze oczka, chwyć nitkę roboczą i przeciągnij ją. Powtarzaj, aż przejdziesz przez wszystkie ściegi.

Jak obliczyć potrzebną liczbę oczek na łańcuszek?

Określanie łańcuszka ściegów nie opiera się na intuicji. Musisz to obliczyć.

Oto jak to zrobić: dzielisz długość koca, który musisz zrobić, przez 2,5. Obliczenie go da ci liczbę szwów, które musisz zrobić.

Jeśli robisz koc na kolanach (30×50 cali), potrzebujesz 12 ściegów, ponieważ 30 podzielone przez 2,5 to 12.

W przypadku dwóch ostatnich oczek pociągnij nitkę roboczą, ale nie do końca. Następnie zrobić pętelkę z włóczki roboczej i chwycić za końcówkę pozostałej włóczki roboczej i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

Możesz dokręcić ten. Ukryj pozostały ogon z tyłu szwów.

Wniosek

Koce z wełny merynosów są miękkie i przytulne, dlatego rozumiemy zapotrzebowanie na nie.

Jeśli jesteś tak samo nęcony nimi jak my i chcesz nauczyć się ręcznie robić na drutach koc z wełny merynosów, zapoznaj się z powyższymi krokami, aby zacząć.

Będzie to dla Ciebie przyjemne i satysfakcjonujące. Otrzymasz również miękki i przytulny koc. Czy musimy mówić więcej?