Kim jest technik zwalczania szkodników? Łatwy 4-etapowy przewodnik po przygotowaniach

Może już sam zadałeś sobie pytanie, kim jest technik zwalczania szkodników? Jest bardzo prawdopodobne, że już go spotkałeś lub słyszałeś, jak ktoś ci o tym wspomniał; może dlatego jesteś tutaj, aby wiedzieć, co to za praca.

Jeśli chcesz się o nich dowiedzieć, czytaj dalej. Z tego artykułu dowiesz się, kim są, jakie są obowiązki i jakie umiejętności są wymagane w tego rodzaju zawodzie.

Kim jest technik zwalczania szkodników? Łatwy 4-etapowy przewodnik po przygotowaniach

Technik zwalczania szkodników

Technik zwalczania szkodników to ktoś, kto eliminuje niepożądane szkodniki, takie jak mrówki, robaki, karaluchy, owady, szczury, gryzonie i wiele innych, które mogły zaatakować domy, podwórka lub budynki.

Jednym z ich obowiązków było określenie rodzaju szkodników i opracowanie skutecznych procedur zwalczania tych zagrożeń. Mogą stosować różne metody w zależności od tego, co jest potrzebne do eksterminacji szkodników, takie jak ustawianie pułapek, używanie środków chemicznych lub jedno i drugie.

Nie tylko zwalczają szkodniki, ale także muszą brać pod uwagę bezpieczeństwo swoich klientów i ich dobytku. Mogą zwalczać szkodniki w różnych miejscach, takich jak domy mieszkalne, firmy, szpitale, farmy i wiele innych obszarów, które mogą zostać zaatakowane.

Muszą być dobrze wyszkoleni i posiadać wiedzę na temat szkodników, pestycydów, kontroli szkodników, leczenia, profilaktyki i tak dalej. Byliby w stanie planować skuteczne i bezpieczne leczenie problemów.

Ten rodzaj kariery może być bardzo trudny. Harmonogramy byłyby napięte w pracowitym sezonie, jednocześnie spodziewając się, że będziesz zarabiać mniej, ponieważ mniej ofert pracy byłoby w wolnym sezonie.

Pomaganie w ochronie firm i gospodarstw domowych może być bardzo satysfakcjonującym zajęciem, zwłaszcza w przypadku ciągłego uczenia się, ponieważ konferencje często dostarczają nowych zasobów i wiedzy.

Ta praca wymagałaby odwiedzenia miejsca inwazji. Należy również liczyć się z możliwością pracy w nocy iw weekendy.

Średnia płaca za ten zawód wynosi około 38 000 USD rocznie.

Możesz odwiedzić tę stronę w Biurze Statystyki Pracy USA, aby dowiedzieć się więcej o perspektywach zawodowych pracowników zajmujących się zwalczaniem szkodników.

Jakie są ich obowiązki?

Technicy zajmujący się zwalczaniem szkodników często przeprowadzają różne procesy, aby zapewnić, że środowisko jest wolne od szkodników. Te procesy mogą się różnić w zależności od klienta, ponieważ nie wszystkie napotykają te same problemy.

Jeśli chcesz zapoznać się z typowymi obowiązkami technika zwalczania szkodników, oto niektóre z jego obowiązków:

 • Ocena środowiska pod kątem występowania szkodników lub plag.
 • Pomiar obszarów wymagających leczenia.
 • Znajomość rodzaju leczenia potrzebnego dla różnych rodzajów szkodników.
 • Wybór najlepszego rodzaju planu w celu wyeliminowania problemów.
 • Oszacowanie kosztów od oceny do końcowego leczenia.
 • Zapoznanie się z metodami zwalczania szkodników, takimi jak pułapki lub przynęty.
 • Bezpieczne i skuteczne stosowanie chemikaliów.
 • Wiedza o tym, jak dostosować porcje produktu lub chemikaliów w zależności od tego, ile jest potrzebne do rozmiaru obszaru.
 • Właściwe projektowanie planów zwalczania szkodników, które są wykonalne.
 • Stosuj skuteczne środki zwalczania szkodników, aby powstrzymać przyszłą inwazję i zapobiec ucieczce szkodników.
 • Rozpoznawanie szans na sprzedaż dodatkowych usług i produktów.
 • Wymagania dotyczące umiejętności techników zwalczania szkodników

  Przede wszystkim wiedz, że do tej pracy będziesz potrzebować dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważnego oraz licencji/certyfikatów zwalczania szkodników. W przypadku programów certyfikacji zapłacisz od 100 do 400 USD, a ukończenie zajmie Ci trzy miesiące.

  Może być również wymagane posiadanie ważnego prawa jazdy.

  Jeśli chodzi o praktyczne umiejętności, których będziesz potrzebować, zapoznanie się z tym i świadomość, że zdobywasz część z nich, może zwiększyć twoje szanse na złapanie tego rodzaju pracy, więc oto niektóre z nich:

 • Chęć do pracy w każdych warunkach pogodowych.
 • Dobre umiejętności rozwiązywania problemów.
 • Elokwentna komunikacja i umiejętności interpersonalne.
 • Posiadają praktyczne umiejętności obsługi klienta.
 • Doświadczenie w zakresie zwalczania szkodników, wcześniejsze szkolenie na stanowisko, wiedza na temat różnych rodzajów szkodników.
 • Jest w stanie wytrzymać trudne warunki w niewygodnych miejscach.
 • Umiejętności szczegółowe i analityczne.
 • Zdolność do występu w zespole.
 • Chęć do nauki i bycia nadzorowanym.
 • Więcej informacji można znaleźć w tym artykule o opisie stanowiska technika ds. zwalczania szkodników.

  Kroki, aby zostać licencjonowanym technikiem zwalczania szkodników

  Kieruj się tą prostą instrukcją, aby zostać technikiem zwalczania szkodników:

  Krok 1. Wymagany będzie dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny, więc przygotuj się.

  Krok 2. Następnym krokiem jest uzyskanie licencji, więc zapisz się na program szkoleniowy. Możesz otrzymać szkolenie w lokalnych szkołach wyższych, centrach technicznych, programach rozszerzania uniwersyteckiego i centrach szkoleniowych w zakresie zwalczania szkodników.

  Niektóre z rzeczy, których możesz się nauczyć, to kontrola gryzoni, kontrola termitów, niektóre standardowe metody zwalczania szkodników i stosowanie pestycydów.

  Krok 3. Przejdź szkolenie w miejscu pracy, aby zebrać doświadczenia. Na pewno najpierw będziesz praktykantem, a pod czyimś okiem nauczysz się też bardziej praktycznych umiejętności, które wzbogacą Twoją wiedzę i doświadczenia.

  Krok 4. Uzyskaj certyfikat, wykonując test certyfikacji licencji.

  Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz zapoznać się z tym artykułem na temat tego, jak długo trwa śmierć pluskiew po eksterminacji lub jakich substancji chemicznych używają tępiciele do zwalczania pluskiew.

  Wniosek

  Branża zwalczania szkodników ma doskonały potencjał, ponieważ zawsze będzie zapotrzebowanie na tych specjalistów. Jeśli chcesz dołączyć do tej rozwijającej się branży, powinieneś najpierw wiedzieć, kim jest technik zwalczania szkodników, jakie są obowiązki i jakie wymagania mają wykonywać zadania, aby nim zostać.

  Mamy nadzieję, że ten artykuł był w stanie pomóc Ci w zrozumieniu i poznaniu techników zwalczania szkodników.