Kiedy zamawiać smokingi na ślub: idealny czas na wypożyczenie

Jeśli nie masz pewności, kiedy zamówić smokingi na ślub, możesz zacząć szukać sześć miesięcy przed ślubem. W ten sposób na czas dostaniesz strój dla pana młodego i drużbów i upewnisz się, że będą idealnie pasować również do tych, którzy je noszą.

Wesela zawsze powinny mieć harmonogram planowania, w tym kiedy zamawiać garnitury ślubne i inne stroje. A jeśli jeszcze nie stworzyłeś budżetu, przeczytaj, ile kosztuje smoking ślubny, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

Kiedy zamawiać smokingi na ślub: idealny czas na wypożyczenie

Jak wypożyczyć smoking 101: kiedy zamawiać smokingi na ślub

Pięć do sześciu miesięcy przed ślubem

Najlepszy czas na wypożyczenie lub zakup smokingów na wesele to pięć do sześciu miesięcy przed faktycznym dniem ślubu. Daje to panu młodemu i jego drużbom wystarczająco dużo czasu, aby porównać różne sklepy i w razie potrzeby dopasować smokingi.

Kolejną zaletą zamawiania smokingów ślubnych na wczesnym etapie jest to, że możesz uzyskać zniżki, ponieważ wynajmujesz wiele strojów jednocześnie. W zależności od sklepu możesz nawet otrzymać darmowe wypożyczenie dla pana młodego.

A jeśli nie mam czasu?

Ty i Twój partner możecie nagle chcieć wziąć ślub, więc planujesz wydarzenie za mniej niż pięć miesięcy zamiast idealnej długości, rok przed dniem ślubu. Mając to na uwadze, można znaleźć wypożyczalnię smokingów, która oferuje wypożyczanie w pośpiechu.

Pamiętaj jednak, że możesz nie otrzymać pożądanych stylów smokingu jako zamówienia w ostatniej chwili. Oczekuje się również, że sklep będzie uwzględniał opłatę za pośpiech do całkowitej ceny smokingów ślubnych.

Kiedy powinieneś założyć smoking na wesele?

Pan młody powinien przymierzyć się do swojego ślubnego smokingu od sześciu tygodni do sześciu miesięcy przed dniem ślubu. Zapewni to wystarczająco dużo czasu na zmiany i zapewni, że smoking będzie idealnie pasował i będzie wyglądał najlepiej w dniu ślubu.

Kiedy założyć drużbów na ślubny smoking?

Możesz zmierzyć drużbów, gdy tylko będą dostępni. Jednak nie chcesz być później niż dwa miesiące przed ślubem, aby zabezpieczyć fasony smokingów, które chciałbyś na wesele.

Z drugiej strony nie jest konieczne, aby wszyscy byli bardzo zaawansowani, ponieważ nadal chcesz przewidywać przyrost masy ciała i inne zmiany fizyczne. Możesz przydzielić swojego drużbę, aby poprowadził i poprowadził drużbów we wszystkim, co dotyczyło ślubnych smokingów.

Ile przymiarek smokingu jest potrzebnych przed ślubem?

Zazwyczaj drużbom wystarcza jedna przymiarka, ale istnieje również możliwość umówienia drugiej przymiarki. Umów się na przymiarki grupowe do sklepu z smokingami, aby zaoszczędzić na czasie i kosztach.

Upewnij się, że wszyscy Twoi drużbowie są obecni, abyś mógł również zobaczyć wszystkich w smokingu. Jeśli niektórym nie udaje się to z powodu napiętego harmonogramu, możesz wysłać ich pomiary do sklepu.

Możliwe też, że ktoś na Twoim weselu notorycznie się spóźnia. Aby uniknąć problemów z terminem smokingu, daj im fałszywy czas, kiedy powinni się dopasować.

Jak daleko z góry powinieneś dostać swój smoking?

Zamawiając swój smoking ślubny bez pośpiechu, możesz go otrzymać w dowolnym momencie w dniu ślubu. Na przykład, dostarcz smokingi na tydzień przed dniem ślubu, zwłaszcza jeśli jest to ślub docelowy.

W ten sposób będziesz mieć smokingi podczas podróży do miejsca ślubu. Z drugiej strony smokingi możesz odebrać na dwa do trzech dni przed dniem ślubu, jeśli bierzesz ślub w swoim rodzinnym mieście.

Porozmawiaj ze swoim drużbą i poproś go, aby upewnił się, że wesele ma gotowy strój ślubny na noc przed ślubem. Nie zapomnij przypomnieć wszystkim, kiedy zwrócić smokingi, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Kiedy zwrócić smokingi ślubne?

Sprawdź zasady sklepu z tux, aby uniknąć dodatkowych opłat z tytułu spóźnionych zwrotów wypożyczenia. Częściej jednak smokingi trzeba zwrócić następnego dnia po ślubie.

Następnie pamiętaj, czy będziesz musiał je wyczyścić przed powrotem. Pomoże przydzielić jedną osobę do zarządzania wszystkimi zwrotami z wesela.

Czy panna młoda idzie na przymiarkę smokingu?

Panna młoda nie musi przychodzić na przymiarkę smokingu, ale pan młody może również poprosić ją, aby poszła z nimi. Przyjęcie weselne będzie wyglądało spójnie, ponieważ drużbowie uzupełniają to, co będzie nosić na przyjęciu weselnym.

Panna młoda może również pokazać panu młodemu styl i kolory sukien druhen, jako inspirację do wyboru garnituru ślubnego lub smokingu, zamiast chodzić z nimi.

Czy drużbowie powinni pasować do pana młodego?

Drużbowie powinni nosić coś podobnego do pana młodego, ale pan młody musi się wyróżniać. Na przykład pan młody założy klasyczny czarny smoking z muszką, a drużbowie w podobnym stylu, ale w kolorze szarym i z krawatami.

Oto, co ubiera pan młody na wesele, aby poznać wskazówki dotyczące stylizacji.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy zamawiać smokingi na ślub, czyli od 5 do 6 miesięcy przed ślubem.

Następnie upewnij się, że wszyscy są dopasowani na dwa miesiące przed ślubem. Wreszcie, dostarcz swoje smokingi na trzy dni do tygodnia przed ślubem, aby uniknąć brakujących strojów ślubnych.