Kiedy wziąć botox przed ślubem: co robić, a czego nie?

Odpowiedź na to, kiedy wziąć botox przed ślubem, jest sześć miesięcy przed wydarzeniem. Porozmawiamy również o wskazówkach dotyczących zakupu botoxu na swój wielki dzień, aby upewnić się, że jesteś dobrze przygotowany i osiągniesz pożądane rezultaty.

Skoro o tym mowa, czy Ty również jesteś zainteresowany przygotowaniem swojej skóry i zdrowym blaskiem na swoim weselu? Przeczytaj, kiedy uzyskać opaleniznę w sprayu przed ślubem.

Kiedy wziąć botox przed ślubem: co robić

Jak długo należy stosować botox przed ślubem

Możesz rozważyć umówienie się na botoks już na dwa do trzech tygodni przed dniem ślubu. Lekarz może również zalecić określony harmonogram, którego możesz przestrzegać, ponieważ niektórzy zalecają nawet rozpoczęcie sześciu miesięcy, aby upewnić się, że uzyskasz zauważalny wynik.

Pamiętaj, że leczenie botoksem trwa zwykle od trzech do sześciu miesięcy, więc sprawdź swój kalendarz, aby wiedzieć, kiedy umówić się na wizytę. Umówienie się na spotkanie na około trzy tygodnie przed ślubem jest idealne, zwłaszcza jeśli od dnia ślubu minęło więcej niż sześć miesięcy.

W ten sposób optymalne efekty będą widoczne już w dniu ślubu, ponieważ zastrzyk z botoksu będzie miał wystarczająco dużo czasu na rozwinięcie się i pokazanie rezultatów. Botox może zająć trochę czasu, więc planowanie harmonogramu leczenia jest ważne, aby ponownie ocenić i wprowadzić niezbędne poprawki.

Co powinienem zrobić przed pierwszym botoksem?

Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem, co musisz zrobić, aby przygotować się do leczenia botoksem. Jeśli to Twój pierwszy raz, upewnij się, że jesteś zdrowy i wypoczęty, aby Twoje ciało mogło szybko zregenerować się po zabiegu.

Chcesz również być szczery z lekarzem w sprawie wszelkich leków lub zabiegów, które możesz przechodzić. Według specjalistów estetyki tydzień przed zabiegiem z botoksu należy się przygotować.

Obejmuje to odstawienie wszelkich leków lub suplementów rozrzedzających krew, aby zminimalizować siniaki. Należą do nich olej rybny, witamina E, żeń-szeń, miłorząb biloba, ziele dziurawca, aspiryna, a nawet ibuprofen.

Picie alkoholu dzień lub dwa przed wizytą z botoksem również nie będzie dobrym pomysłem. Na koniec nie wahaj się zapytać lekarza, jeśli masz konkretne pytania i obawy, ponieważ przejrzystość jest kluczowa, aby uzyskać oczekiwane rezultaty w dniu ślubu.

Co zrobić po botoksie

Twój lekarz powinien przeprowadzić Cię przez praktyki, które musisz wykonać po zabiegu botoksu. Każdy różni się tym, jak szybko może dojść do siebie, ale najlepiej unikać rzeczy, które mogą prowadzić do komplikacji.

Na przykład unikaj używania ostrych produktów na twarzy i używaj tylko łagodnego mydła bez szkodliwych chemikaliów lub zapachów, które mogą cię podrażnić. Chcesz również, aby Twoja skóra była odżywiona, a lekarz może dać Ci krem, aby poradzić sobie z potencjalnym obrzękiem.

Chcesz również uniknąć bezpośredniego nasłonecznienia po zabiegu, zwłaszcza jeśli minęły dopiero 72 godziny. A jeśli potrzebujesz ćwiczyć, odczekaj 24 godziny po zabiegu z botoksem, aby upewnić się, że nie zmniejszysz jego skuteczności i nie zapobiegniesz powstawaniu siniaków.

Czy powinienem wziąć botox przed ślubem?

Każdy chce wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu, a jeśli czujesz się pewniej, tracąc zmarszczki i drobne linie, możesz rozważyć skorzystanie z botoksu. Ta praktyka staje się coraz bardziej powszechna, zwłaszcza w przypadku narzeczonych w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu lat, które chcą wyglądać wyjątkowo młodzieńczo w dniu ślubu i na zdjęciach ślubnych.

Pamiętaj jednak, aby poinformować lekarza o swoich oczekiwaniach i pożądanym efekcie. Na przykład chcesz czegoś, co wygląda naturalnie i nie tylko poleca się Ci leczenie z korzyścią finansową dla kliniki.

Przeprowadź badania na temat tego miejsca i upewnij się, że otrzymasz zastrzyki najwyższej jakości. Lekarz powinien również specjalizować się w procedurach takich jak botoks, dzięki czemu poczujesz się swobodniej podczas leczenia.

Czego nie należy robić przed Botoxem?

  • Unikaj picia czerwonego wina
  • Unikaj potraw z czosnkiem
  • Nie przyjmuj leków przeciwzapalnych

Czego nie powinieneś robić po botoksie?

  • Nie kładź się cztery godziny po botoksie
  • Nie ćwicz po botoksie
  • Unikaj makijażu i ostrych produktów do pielęgnacji skóry przez 24 godziny po botoksie
  • Unikaj alkoholu i środków przeciwbólowych 24 godziny po botoksie
  • Powstrzymaj się od masowania lub dotykania twarzy przez 3 dni po botoksie
  • Unikaj ekspozycji na ciepło przez dwa dni po botoksie

Jak wygląda Botox za pierwszym razem?

Według klinik estetycznych zażywanie botoxu nie boli, a sam zastrzyk jest bezbolesny, bo igły są malutkie. Jednak, gdy leczenie zadziała, możesz poczuć pieczenie w miejscu wstrzyknięcia i możliwe są również siniaki.

Dlatego zdecydowanie zaleca się unikanie leków, takich jak aspiryna, a nawet picie alkoholu po leczeniu botoksem. Niemniej jednak większość klinik kończy sesję żelami lub kremami, aby zapobiec powstawaniu siniaków i dyskomfortu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, kiedy wziąć botox przed ślubem, gdzie możesz zacząć sześć miesięcy przed datą, a następnie ponownie umówić się na trzy tygodnie przed ślubem.

Twój lekarz powinien pomóc Ci zaplanować leczenie, aby uzyskać maksymalny efekt w dniu ślubu. Ponadto przestudiuj zalecenia i zakazy przed i po wstrzyknięciu botoksu, aby uniknąć siniaków i dobrze wyzdrowieć.

Przejrzyj nasz blog, aby znaleźć inne przewodniki dotyczące harmonogramów dla narzeczonych, aby poznać najlepszy czas na przygotowania do ślubu. Zacznij od tego, jak długo trwa ślubna fryzura i makijaż, dzięki czemu będziesz wyglądać jeszcze lepiej, zwłaszcza po zabiegu z botoksem.