Kiedy wysyłać kartki ślubne z podziękowaniami: najlepszy czas

Jeśli nie masz pewności, kiedy wysłać ślubne kartki z podziękowaniami, najlepiej jest to zrobić trzy miesiące po ślubie. Poniżej bardziej szczegółowo omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o etykiecie na ślubnych podziękowaniach.

Ale bardziej niż wiedzieć, kiedy wysłać kartki z podziękowaniami, powinieneś również zapoznać się z odpowiednim sformułowaniem. Na przykład, czy znasz treść weselnej karty z podziękowaniami dla kogoś, kto nie uczestniczył?

Kiedy wysyłać kartki ślubne z podziękowaniami: najlepszy czas

Dokładny czas wysłania kartek z podziękowaniami za ślub

Wysyłając ślubne kartki z podziękowaniami, należy je wysłać w ciągu jednego do trzech miesięcy po ślubie. Ten okres jest idealny dla Ciebie jako nadawcy i Twoich gości jako odbiorcy.

Nie poczujesz się przytłoczony liczbą kartek z podziękowaniami do zrobienia i wysłania, a goście otrzymają je na czas, nie czując, że są zapomniani. Lepiej przeznaczyć trochę czasu na zrobienie kartek z podziękowaniami, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnych gości.

Jak wysłać na czas kartki ślubne z podziękowaniami

Aby nie przegapić idealnego czasu, wypróbuj te wskazówki:

  • Podziel zadania związane z robieniem i wysyłaniem kartek z podziękowaniami między tobą a współmałżonkiem
  • Zaplanuj czas w ciągu dnia lub dzień w tygodniu, aby zrobić kartki z podziękowaniami
  • Ustalcie między sobą termin, w którym musicie dokończyć kartki z podziękowaniami
  • Dwukrotnie sprawdź karty przed wysłaniem
  • Rozważ rozpoczęcie wysyłania niektórych gotowych kart wcześniej niż innych

Jak długo po ślubie należy wysyłać kartki z podziękowaniami?

Masz aż trzy miesiące po ślubie, aby wysłać wszystkim swoim gościom kartki z podziękowaniami za ślub. Jest to rozsądne, ponieważ prawdopodobnie wysyłasz niektórym gościom podziękowania znacznie wcześniej, zwłaszcza jeśli wyślą prezent przed samym ślubem.

A skoro już o tym mowa, najlepiej jest wysłać kartkę z podziękowaniami dwa tygodnie po otrzymaniu prezentu, jeśli dotrze on przed ślubem. Po ślubie zrozumiałe jest, że para będzie zajęta, więc oczekiwana etykieta czasu na karty z podziękowaniami to miesiąc do trzech miesięcy.

Dlaczego termin ślubu z podziękowaniami ma znaczenie?

Ale dlaczego ważne jest, aby odpowiednio zaplanować swoje karty z podziękowaniami? Dwa powody są takie, że życie może stanąć na drodze i możesz przypadkowo zapomnieć o ich wykonaniu lub wysłaniu; druga dotyczy upewnienia się, że Twoi goście wiedzą, że jesteś wdzięczny za ich obecność i/lub prezent na weselu.

Zbyt długie czekanie przed wysłaniem kartek z podziękowaniami może sprawić, że będziesz bardziej podatny na dodatkowe zadania, zwłaszcza w nowym życiu małżeńskim. I oczywiście może się to wydać niegrzeczne, jeśli zapomnisz podziękować swoim gościom.

Czy masz rok na wysłanie podziękowań za ślub?

Przewodniki po etykiecie wspominają, że rok to dobry czas, aby para zakończyła wysyłanie ślubnych kartek z podziękowaniami. W końcu mogą istnieć różne powody, dla których będziesz potrzebować roku, aby je wysłać, takie jak podróże i praca na duże odległości, przeprowadzka, maniery rodzinne lub potencjalne problemy osobiste.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której od ślubu minął rok, a zapomniałeś wysłać kartki z podziękowaniami, pamiętaj, że nie jest za późno. Możesz krótko wyjaśnić swoją sytuację, nie będąc zbyt szczegółowym.

Zamiast tego bądź bezpośredni i skup się na wdzięczności za obecność gościa lub prezent. Możesz także umówić się z nimi na spotkanie, aby poczuć się bardziej docenianym.

Czy to niegrzecznie nie wysyłać kartek z podziękowaniami po ślubie?

Niegrzecznie jest nie wysyłać kartek z podziękowaniami po ślubie. Nie masz wymówek, ponieważ możesz również zrobić kartki z podziękowaniami online, jeśli ich fizyczne wysłanie jest niemożliwe.

Pamiętaj, że ci, którzy byli na twoim ślubie, starali się być obecni w twoim związku. Niektórzy mogą nawet wręczać prezenty, które pomogły tobie i twojemu partnerowi, gdy wchodzisz w życie małżeńskie.

Mówiąc o prezentach, jeśli zostaniesz zaproszony na wesele, na którym para mieszka już od jakiegoś czasu, możesz wypróbować te pomysły na prezent ślubny dla pary, która już mieszka razem.

Kogo wysyłasz podziękowania za ślub?

Ogólnie rzecz biorąc, musisz wysłać podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w weselu, niezależnie od tego, czy są częścią osób, które przyczyniły się do tego, na przykład sprzedawcom ślubnym, czy wręczyli prezenty ślubne. Ta sama zasada dotyczy gości, którzy nie mogą uczestniczyć, ale nadal wysyłają prezent lub najlepsze życzenia, aby pokazać, że jesteś wdzięczny, że nadal o tobie pomyśleli.

Przykłady słów podziękowania za ślub

  • Dziękujemy za świętowanie z nami tego wyjątkowego dnia. Jesteśmy wdzięczni za Twój prezent i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą kolejnymi wspomnieniami.
  • Jesteśmy wdzięczni za Twoją hojność. Twój prezent ślubny umożliwił xxx
  • Dziękujemy bardzo za bycie z nami w najbardziej pamiętnym dniu naszego życia. Czuliśmy od ciebie tyle miłości.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, kiedy wysłać ślubne kartki z podziękowaniami, zrób to trzy miesiące po ślubie.

Idealnym rozwiązaniem jest również wysłanie podziękowań dwa tygodnie po otrzymaniu prezentu, jeśli został on wysłany przed ślubem. Mamy nadzieję, że ten przewodnik dotyczący etykiety czasu na ślub z podziękowaniami pomógł; daj nam znać poniżej, jeśli masz wskazówki, którymi możesz się podzielić.