Kiedy wysłać wesele Zapisz daty

Odpowiedź na to, kiedy wysłać ślub i zapisać daty, jest rok przed planowanym dniem ślubu. A jeśli ciekawi Cię, jak wcześnie jest za wcześnie lub czy konieczne jest ich wysłanie, czytaj dalej ten kompletny przewodnik dotyczący zapisywania dat.

Ponieważ jesteśmy w temacie wysyłania dat i zaproszeń, możesz również skorzystać z wiedzy, kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub. W ten sposób wcześnie uzyskasz ostateczną liczbę gości i unikniesz nieporozumień ze sprzedawcami ślubów.

Kiedy wysłać wesele Zapisz daty

Kiedy należy wysłać wesele, zapisać daty?

12 miesięcy przed ślubem

Idealny czas na wysłanie swoich zapisów na ślub to 12 miesięcy przed samym dniem ślubu. Save-the-daty są wysyłane znacznie wcześniej niż zaproszenia ślubne, więc Twoi goście będą mieli wyobrażenie o zbliżającym się ślubie.

6 miesięcy przed ślubem

Pomoże im to zdecydować, czy mogą przyjść i dokonać niezbędnych ustaleń z ich harmonogramem po otrzymaniu zaproszenia ślubnego z RSVP. A jeśli urządzasz małe wesele, możesz również wysłać zapis daty na sześć miesięcy przed wydarzeniem.

8 miesięcy przed ślubem

Innym rozsądnym terminem wysłania ślubu z zachowaniem daty jest osiem miesięcy przed ślubem, ponieważ prawdopodobnie w tym czasie zapewniłeś sobie datę i miejsce ślubu. Zapobiegnie to nieporozumieniom, jeśli coś spowoduje zmianę daty i miejsca ślubu.

Zaraz po przyjęciu zaręczynowym

Niektóre pary zaczynają wysyłać swoje daty zapisu dopiero po przyjęciu zaręczynowym, aby wcześniej zabezpieczyć swoich gości. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twój ślub odbywa się w szczycie sezonu, kiedy Twoi goście mogą być również zapraszani na inne wydarzenia.

Kiedy wysłać, zapisz daty ślubu docelowego

Chociaż istnieje możliwość wysłania zapisanych dat ślubu na 6 do 8 miesięcy przed ślubem, musisz wysłać je dużo wcześniej, na 9 do 12 miesięcy przed ślubem, jeśli ma to być ślub docelowy. Ponieważ wesele będzie wymagało od gości odbycia długiej podróży i zarezerwowania noclegów, muszą zostać powiadomieni o waszym ślubie i miejscu, w którym odbędzie się co najmniej rok przed nim.

W ten sposób mogą zaplanować podróż i zakwaterowanie oraz upewnić się, że dotrą na miejsce w dniu ślubu. Wysyłając wcześniej zapisane daty, możesz również wysłać docelowe zaproszenie na ślub z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, a Twoi goście nie będą zszokowani.

Oto, co należy umieścić w zaproszeniu na ślub, aby poinformować swoich gości.

Jak wcześnie jest za wcześnie, aby zapisać daty?

Najwcześniej można wysłać wesele z zapisem daty na rok przed faktycznym ślubem. Wysłanie ich wcześniej nie będzie idealne, ponieważ Twoi goście mogą zabłądzić lub nawet zapomnieć o weselu.

Ponadto pamiętaj, że niektóre elementy wesela, takie jak data i miejsce, mogą ulec zmianie z nieprzewidzianych powodów. Dlatego wyślij tylko terminy na 6-8 miesięcy lub 9-12 miesięcy przed ślubem, aby wszystko było już pewne.

W związku z tematem musisz również dowiedzieć się, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne. Zostaną wysłane po datach zapisu, więc nie należy ich podawać wcześniej.

Czy 2 lata za wcześnie na wysłanie daty zapisu?

Dwa lata to za wcześnie na przesłanie dat, ponieważ wiele może się jeszcze zmienić w tym okresie przed dniem ślubu. Nie chcesz, aby goście zaplanowali lub zarezerwowali zakwaterowanie lub wycieczkę, a potem nagle powiedz im, że miejsce lub data ślubu uległy zmianie.

Wesele może być również przełożone lub nagle zmieni się liczba gości i kogo zaprosić. Więc dopiero po ustaleniu miejsca, daty i gości wesela, możesz wysłać zapisane daty.

Jak długo po datach zapisu wysyłasz zaproszenia?

Save-the-daty wysyłane są od 6 do 12 miesięcy przed ślubem; następnie na 2 do 4 miesięcy przed ślubem możesz wysłać bardziej szczegółowe zaproszenia ślubne. Zapisane daty powiadomiły już gości o pożądanym harmonogramie i miejscu ślubu, więc nie powinni być zaskoczeni wydarzeniem i ustaleniami, których będą potrzebować, aby w nim uczestniczyć.

Czy musisz wysłać wszystkim zapisane daty?

Ważne jest, aby wysłać zapisane daty wszystkim, którzy chcą wziąć udział w weselu. Nie polegaj na poczcie pantoflowej, ponieważ niektórzy mogą przypadkowo zapomnieć o ślubie.

Pamiętaj, że jeśli wyślesz komuś zapis z datą, byłoby niesmaczne, gdyby nagle został nieproszony. Zabezpiecz swoją listę gości ze swoim partnerem, aby upewnić się, kogo i ilu zaprosić.

Czy można nie wysyłać dat zapisu?

Małe i krótkie wesela mogą nie wymagać zapisywania terminów. Niezbędne jest jednak wysyłanie ich na większe wesela z wieloma gośćmi.

Czy to niegrzeczne, aby wysłać datę, a nie zaproszenie?

Musisz wysłać zarówno zaproszenie z zachowaniem daty, jak i zaproszenie na ślub, ponieważ to pierwsze powiadamia gości, a drugie potwierdza, że ​​ślub się przebije.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, kiedy wysłać ślub, zapisz daty, zrób to od 9 do 12 miesięcy przed ślubem, szczególnie w przypadku ślubu docelowego.

Istnieje również możliwość wysłania ich na 6 do 8 miesięcy przed ślubem. Nie wysyłaj jednak zapisanych dat wcześniej niż rok przed ślubem, aby zabezpieczyć datę i miejsce ślubu.