Kiedy wysłać prezent ślubny: jak wcześnie lub jak późno?

Jeśli nie masz pewności, kiedy wysłać prezent ślubny, oto przewodnik po etykiecie, w którym znajdziesz idealny czas i jak późno lub wcześnie możesz dać, wysyłając parze prezent. Omówimy również często zadawane pytania, takie jak to, czy musisz wysłać prezent ślubny, mimo że nie jesteś zaproszony, oraz czy para jest zobowiązana do wysłania kartek z podziękowaniami za prezenty.

Ale zanim pójdziesz na zakupy i przejrzysz metrykę Pary Młodej, przeczytaj ile dać na prezent ślubny. Pomoże Ci to również z budżetem prezentów i poznasz gustowne, ale praktyczne podejście do prezentów.

Kiedy wysłać prezent ślubny: jak wcześnie lub jak późno?

Dokładnie kiedy wysłać prezent ślubny: przewodnik po etykiecie

Nie denerwuj się wysyłając prezenty ślubne, ponieważ prezent możesz dać parze na trzy miesiące przed ślubem. Pamiętaj, że prezent lepiej wysłać wcześniej niż późno, ale nie warto też kupować prezentu zbyt wcześnie przed ślubem.

Na przykład przewodniki po etykiecie sugerują, aby goście weselni zaczęli kupować prezenty dla pary natychmiast po otrzymaniu zapisanych terminów. Ale niestety oznacza to, że wysyłasz prezent na osiem miesięcy przed ślubem, czyli niepotrzebnie wcześnie.

W tej chwili para prawdopodobnie nie założyła jeszcze swojego rejestru ślubów. Nie masz również pewności, czy wolą prezenty w gotówce od przedmiotów, a nawet chcą prezentów na początek.

Poczekaj na skonfigurowanie rejestru ślubów, a następnie wyślij prezent tak szybko, jak to możliwe. Może to oznaczać sześć tygodni przed ślubem, ale przynajmniej masz pewność, że dajesz parze coś, czego chcą.

Jak długo trzeba wysłać prezent ślubny?

Czas od momentu, w którym para utworzyła rejestr ślubów do dnia ślubu, to okres, w którym możesz kupić i wysłać im prezent. Ale oczywiście nie chcesz wysłać prezentu parze na dzień przed ślubem.

Masz trzy miesiące przed ślubem, aby wysłać prezent ślubny. Jeszcze lepiej jest wysłać go wcześniej, jeśli jest to ślub docelowy, ponieważ niepraktyczne byłoby zabieranie ze sobą prezentów podczas podróży.

Nie ograniczaj się jednak do trzymiesięcznej zasady etykiety dotyczącej wysyłania prezentów. Lepiej późno niż wcale, zwłaszcza jeśli masz rozsądny powód, a na niektórych weselach para ustawia nawet stół z prezentami na ich weselu.

Ale jeśli nie masz pewności, lepiej nie przynosić prezentów na ceremonię, ponieważ będzie to kolejna odpowiedzialność dla pary. Alternatywą byłoby więc zabranie prezentu ślubnego na weselny prysznic lub wysłanie prezentu ślubnego do domu pary, aby mogli otworzyć się, gdy wszystko jest zrobione.

Czy kiedykolwiek jest za wcześnie, aby wysłać prezent ślubny?

Nie ma żadnych zasad dotyczących wysyłania prezentów ślubnych zbyt wcześnie, zwłaszcza jeśli dobrze je znasz i masz pewność, że to, co im dajesz, jest tym, czego chcą. Niektóre pary również wcześnie przygotowują księgę ślubną, co oznacza, że ​​możesz wysłać prezent wcześniej niż trzy miesiące.

Jedynym powodem, dla którego niektórzy goście czekają nawet 4 do 6 tygodni przed ślubem z wysłaniem prezentu, jest to, że czekają również na rejestrację. Kolejny przypadek, w którym wcześniejszy prezent ślubny zostanie doceniony, gdy wysyłasz prezent pieniężny.

Niektóre pary wykorzystują otrzymane pieniądze jako budżet weselny, więc wczesne otrzymanie prezentów pieniężnych pomoże w planowaniu ślubu.

Jak późno możesz wysłać prezent ślubny?

Niektóre przewodniki po etykiecie prezentów ślubnych wspominają, że goście mogą wysyłać prezenty nawet rok po ślubie. W końcu każdy prezent jest zawsze doceniany.

Ponadto mogą pojawić się różne problemy i spowodować spóźnienie się z wysłaniem prezentu ślubnego. Ale o ile to możliwe, uprzejmiej jest wysłać prezent w ciągu trzech miesięcy przed ślubem, aby dać parze czas na przesłanie karty z podziękowaniami.

Sprawdź, kiedy wysłać ślubne kartki z podziękowaniami dla narzeczonych i panów młodych, aby upewnić się, że Twoi goście czuli się docenieni, zwłaszcza ci, którzy również wysyłają swoje prezenty na początku.

Czy powinieneś wysłać prezent, jeśli nie jesteś zaproszony na ślub?

Prezenty ślubne nie są obowiązkowe, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaproszony na wesele. Jednak prezenty powinny być dobrowolne i nie jest również obowiązkiem pary prosić Cię, nawet jeśli wyślesz im prezent.

Istnieje wiele powodów, dla których niektóre pary wolą małe wesele i mogą nie zapraszać niektórych osób. Nie bierz tego do siebie i po prostu pogratuluj i życz dobrze parze, gdy ją zobaczysz.

Czy musisz wysyłać kartki z podziękowaniami za prezenty ślubne?

Uprzejmie jest wysyłanie ślubnych kartek z podziękowaniami za prezenty, które otrzymałeś, ponieważ goście poświęcili czas i budżet, aby okazać Ci swoją miłość. Jeśli ktoś nie był obecny na weselu, ale mimo to dał Ci prezent, możesz sprawdzić treść tej ślubnej kartki z podziękowaniami dla kogoś, kto nie był na Twoim weselu.

Wniosek

Czy ten przewodnik po etykiecie był pomocny? Podsumowując, kiedy wysłać prezent ślubny, masz trzy miesiące lub co najmniej sześć tygodni przed ślubem.

Jeśli para poda w zaproszeniu informacje o swoich rejestrach, możesz również wysłać prezent tak szybko, jak to możliwe. Ale ogólnie rzecz biorąc, uprzejmiej byłoby wysłać prezent wcześniej, aby para mogła również rozpocząć swoje kartki z podziękowaniami.