Kiedy wynaleziono suszarkę do tkanin? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, kiedy wynaleziono suszarkę do ubrań? Jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. M. Pochon z Francji wynalazł ręcznie korbową suszarkę do ubrań w 1800 roku.

W 1937 roku Henry W. Altorfer stworzył pierwszą elektryczną suszarkę do ubrań. Na początku XX wieku J. Ross Moore, wynalazca z Północnej Dakoty, stworzył koncepcje automatycznych suszarek do ubrań. W 1938 r. wynalazł i przedstawił ludziom swój pomysł na elektrycznie napędzaną suszarkę.

Kiedy wynaleziono suszarkę do tkanin? Przeczytaj te niesamowite fakty!

W latach czterdziestych projektant przemysłowy Brooks Stevens stworzył pierwszą suszarkę elektryczną z taflą szkła. Pralka i suszarka to stosunkowo nowoczesne dodatki do zestawu narzędzi człowieka. Codzienna walka z czyszczeniem odzieży domowej skłoniła do powstania prototypów, modyfikacji, wynalazków, które do XVIII wieku oferowały nowe, eleganckie warianty obu maszyn. Przyjrzyjmy się bliżej, kiedy wynaleziono suszarkę do ubrań i kto ją wynalazł!

Kiedy powstała pierwsza suszarka?

Kiedy więc wynaleziono suszarkę do ubrań? W 1937 Altorfer stworzył pierwszą elektryczną suszarkę do ubrań. Na początku XX wieku J. Ross Moore, wynalazca z Północnej Dakoty, stworzył koncepcje automatycznych suszarek do ubrań. W 1938 roku wynalazł i zaprezentował publiczności swój pomysł na suszarkę z napędem elektrycznym. Suszarki do ubrań to jeden z najlepszych wynalazków, które znacznie ułatwiają suszenie ubrań.

Najwcześniejsze suszarki

Na przełomie XVIII i XIX wieku pierwsze suszarki do ubrań zostały wyprodukowane we Francji i Anglii. Wielkie metalowe bębny z otworami wentylacyjnymi, napędzane ręcznymi pedałami, a następnie używane nad otwartym ogniem, znane były jako wentylatory. Ich rozwoju nie można przypisać jednej osobie, ale biorąc pod uwagę, jak ubrania pachniały płomieniem, były często pokrywane popiołem, i od czasu do czasu zapalał się, nikt nie chciałby uznania.

Pierwsze suszarki elektryczne

Ross Moore, pierwszy wynalazca suszarek elektrycznych, mieszkał na farmie w Północnej Dakocie na początku XX wieku. Zbudował szopę, zainstalował grzejnik i powiesił mokre ubrania do wyschnięcia, ponieważ miał dość wieszania mokrej odzieży na zewnątrz w mroźne zimy.

Moore pracował nad swoją koncepcją automatycznej suszarki do ubrań przez następne trzydzieści lat. W końcu dostał działający model bębnowy. Ze względu na ograniczenia budżetowe zaprojektował wersje elektryczne i gazowe, ale potrzebował firmy, aby to skonstruować. Po wielu odrzuceniach w końcu nawiązał współpracę z Hamilton Manufacturing Company of Two Rivers, Wis., w 1938 roku. Hamilton rozpoczął sprzedaż rewolucyjnej automatycznej suszarki do ubrań w czerwcu Dzień.

Rozwój rynku

W latach czterdziestych popularniejsze stały się suszarki. Po II wojnie światowej Hamilton Manufacturing i nowicjusze w branży suszarek do ubrań, tacy jak GE, produkowali ponad 60 000 suszarek elektrycznych i gazowych rocznie. Ze względu na lepszy przepływ powietrza i produkcję gazu, Whirlpool rozpoczął sprzedaż suszarki gazowej w 1955 roku, twierdząc, że suszy ubrania w krótszy czas niż standardowe suszarki.

Powojenne suszarnie

Po II wojnie światowej nowsze modele suszarek bębnowych były dostępne dla pokolenia wyżu demograficznego. Wielu producentów dodało zegary, regulatory temperatury, podstawowe układy wydechowe i doskonały cykl do swoich maszyn w 1946 roku. Po II wojnie światowej nowsze modele suszarek bębnowych były dostępne dla pokolenia wyżu demograficznego. Większe suszarki zostały wprowadzone pod koniec lat pięćdziesiątych wraz z wynalezieniem czujnika suchości. Gdy ubrania były suche, czujnik je wykrył i odpowiednio wyłączył suszarkę. W przypadku kilku klientów czujnik suchości zaoszczędził im czas i pieniądze.

Suszarka Sampsona

Patent na pierwszą suszarkę do ubrań wydał w 1892 roku amerykański wynalazca George Sampson. W porównaniu z wentylatorem Pochona, sprzęt był ogromnym krokiem naprzód. Około sto lat później Sampson opracował metalowy bęben ze stojakiem, który trzymał ubrania z dala od źródła ciepła. Suszarka Sampsona była bardziej wydajna i bezpieczniejsza, ponieważ była ogrzewana w piecu, a nie suszona na otwartym ogniu. W 1892 roku George Sampson, amerykański wynalazca, otrzymał patent na pierwszą suszarkę do ubrań.

Ulepszenia

W 1946 r. producenci suszarek wprowadzili zegar, wylot wilgotnego powietrza, kontrolę temperatury, cykl schładzania i przeniesienie zarządzania na przód suszarki. Pierwsza oferta publiczna suszarki o szerokości 30 cali z systemem podciśnienia miała miejsce w 1958 roku.

Gdy ładunek był suchy, czujniki suchości były początkowo używane w 1959 roku do wyłączania prądu. Suszarki z prasą stałą pojawiły się po raz pierwszy w 1965 roku. Rozruszniki elektryczne zostały dodane do suszarek gazowych począwszy od 1972 roku. Aby zaplanować cykle suszenia, suszarki wyposażono w sterowniki mikroelektroniczne w 1974 roku.

Pierwsze suszarki do ubrań z opóźnionym startem zostały wprowadzone w 1983 roku, umożliwiając konsumentom korzystanie z suszarek poza godzinami szczytu. Suszarki do ubrań były dostarczane z hiszpańskimi instrukcjami na etykietach, konsolach i instrukcjach w 1985 roku. Inne warianty miały ogromny nadruk, elementy wizualne i elementy sterujące.

Chyba możesz poszukać najlepszej kompaktowej pralki i suszarki na rynku.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, kiedy powstała suszarka. Powyżej omówiliśmy wynalazki suszarek do tkanin i ulepszenia wprowadzane w suszarkach do tkanin. Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą i poznasz wszystkie istotne fakty z nimi związane. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak podłączyć pralkę i suszarkę i dlaczego moja suszarka schnie tak długo.