Kiedy wymienić uszkodzoną przez wodę blachę skalną: 2 przydatne wskazówki

W czasach ulewnych deszczy wycieki wody skłaniają nas do pytania, kiedy należy wymienić uszkodzoną przez wodę blachę skalną. Jednak zanim zdecydujemy się na natychmiastową wymianę, należy przeprowadzić szereg ocen, które należy wykonać, aby wiedzieć, czy płyta gipsowo-kartonowa rzeczywiście jest nie do naprawienia. Po wykonaniu ten test albo uchroni cię przed wyłowieniem dodatkowych dolców, albo spędzeniem strasznie mokrego dnia.

Czy płyta gipsowa jest zrujnowana, jeśli zamoczy?

Sheetrock, jako rodzaj płyt kartonowo-gipsowych, nie może znieść zbyt dużej ekspozycji na wodę. Z biegiem czasu uszkodzenie przez wodę wpłynie na jego integralność strukturalną i ostatecznie będzie podatne na inne zagrożenia, takie jak zwiotczenie, wybrzuszenie, ogromne przebarwienia i rozwój pleśni. Jednak waga uszkodzeń nadal zależy od długości ekspozycji i może nie oznaczać automatycznie, że płyta skalna jest zrujnowana.

Kiedy wymienić uszkodzoną przez wodę blachę skalną: 2 przydatne wskazówki

Czy skala uszkodzenia przez wodę nie da się naprawić?

Naprawa lub wymiana to zawsze kwestia, jeśli chodzi o mokre płyty gipsowo-kartonowe. Zanim dojdziemy do konkluzji, należy najpierw określić zakres uszkodzeń poprzez serię testów. Kto wie, może to być coś więcej niż tylko nienaprawiany otwór wentylacyjny lub luźna dachówka. Jednak jedno jest pewne — ten przewodnik będzie wystarczająco pomocny, aby zmniejszyć twoje nieszczęścia.

Oceń wielkość wycieku wody

Przyszedłeś do domu z przeciekiem na suficie? Lub z cieknącą płytą gipsowo-kartonową w pobliżu okien?

Wielkość wycieku wody jest bezpośrednio związana z tym, jak płyta gipsowa wymaga straszliwej wymiany. Jeśli uważasz, że nie możesz już dłużej ograniczać szkód poprzez powstrzymanie wycieków wody, oznacza to zakup nowych płyt warstwowych.

Wiedz, ile lat ma uszkodzenie przez wodę

Zwróć uwagę na wszelkie ślady rdzy na metalowych elementach wyposażenia oraz nagromadzenie pleśni i pleśni, ponieważ mogą to być charakterystyczne oznaki wieku uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Wiedza o tym, jak długo istniały szkody spowodowane przez wodę, pomoże uniknąć najgorszego scenariusza i z pewnością określi, czy woda sącząca się w warstwie skalnej wymaga niewielkich napraw, czy też jest już nie do naprawienia.

Czy nienaprawialne arkusze są objęte ubezpieczeniem domu?

Jeśli twoje oceny mówią ci, że twoja płyta gipsowa jest beznadziejna, to najwyższy czas, abyś kupił nową. Możesz spróbować sprawdzić swoje ubezpieczenie domu i sprawdzić, czy obejmuje ono polisy, takie jak wymiana uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej lub innych przedmiotów, których dotyczy problem. Należy jednak pamiętać, że istnieją dwa rodzaje ochrony ubezpieczeniowej.

1. Zasięg mieszkania

Ten rodzaj ochrony ubezpieczeniowej pomaga w opłaceniu szkód spowodowanych przez niebezpieczeństwa objęte ubezpieczeniem. Kilka z nich to przypadkowe rozerwanie pary lub wybrzuszenie automatycznej ochrony przeciwpożarowej. Jeśli chodzi o osłonę mieszkań, to w grę wchodzą również szkody wodne spowodowane deszczem, nieszczelnością instalacji wodno-kanalizacyjnych i przepełnieniem instalacji wodnych.

Ta ochrona obejmuje również problemy z pleśnią, ale tylko w wyniku szkód wodnych spowodowanych przez wspomniane zagrożenia. Często polisy ubezpieczeniowe właścicieli domów wykluczają to, zwłaszcza jeśli wynika to z braku konserwacji lub zaniedbania.

2. Ubezpieczenie majątkowe

Jeśli objęte ubezpieczeniem ryzyko spowodowało przemoczenie rzeczy, ten rodzaj ubezpieczenia pomoże złagodzić twój problem, ponieważ pokryje szkody spowodowane przez wodę. Jednak prawdopodobnie będzie to dotyczyć udziału własnego, który jest ważną częścią kilku rodzajów ochrony ubezpieczeniowej.

Jest to również podzielone na dwa rodzaje ochrony mienia osobistego: koszt odtworzenia i rzeczywistą wartość gotówkową. Poprzednia polisa rekompensuje szkody majątkowe, płacąc Ci kwotę potrzebną do zakupu nowego przedmiotu. Ten z kolei zapewnia zwrot kosztów poprzez faktoring w amortyzacji.

Teraz jest to trochę trudne: istnieje pewien limit pokrycia w zakresie zwrotu kosztów. Lepiej skonsultować się z ubezpieczycielem lub prawnikiem właściciela domu, aby dowiedzieć się, co otrzymasz za uszkodzone przedmioty.

Kiedy potrzebujesz prawnika od szkód majątkowych?

W czasach, gdy Twoja firma ubezpieczeniowa działa w złej wierze i nie trzyma się swoich polis ubezpieczeniowych, wymaga to interwencji prawnika ds. szkód majątkowych. Ten typ prawnika specjalizuje się w doradzaniu swoim klientom, co obejmuje polisa i czy oferty rozliczeń ubezpieczeniowych odpowiadają Twoim potrzebom.

Ta sama sprawa dotyczy również niedbalstwa właściciela ziemskiego i sąsiadów. Mogą pomóc w przygotowaniu roszczenia, ponieważ są wyposażeni w niezbędną wiedzę na temat nieruchomości i nieruchomości. Kiedy pozew staje się najlepszą opcją, mogą oczywiście reprezentować Cię w sądzie.

Wniosek

Najbezpieczniej czujemy się, gdy po prostu siedzimy przytulnie w naszych domach. Jednak w naszym codziennym życiu zdarzają się nieuniknione wpadki, z których jedna jest spowodowana przez wodę.

Zwykła mokra płyta może nie sprawić od razu problemu, ale w ramach warunków mieszkaniowych trzeba się rozglądać i starać się dostrzec ślady wilgoci. Dzięki temu dowiesz się, kiedy należy wymienić uszkodzoną przez wodę blachę skalną i uniknąć marszczenia czoła.