Kiedy wymienić ścianę uszkodzoną przez wodę: 5 wyraźnych znaków

Płyta gipsowo-kartonowa uszkodzona przez wodę to problem, który należy rozwiązać tak szybko, jak to możliwe, więc oto kiedy wymienić ścianę uszkodzoną przez wodę. Nie wszystkie uszkodzenia ścian związane z wodą wymagają wymiany. Istnieją drobne uszkodzenia, z którymi można sobie poradzić przy niewielkim wysiłku.

Z drugiej strony znaczne uszkodzenia zalane mogą wymagać bardzo rozległej naprawy, a w większości przypadków prowadzi do wymiany. Jako właściciel domu zawsze będziesz dążyć do jak największego zaoszczędzenia pieniędzy, a wiedza o tym, jak rozpoznać, czy ściana wymaga wymiany, może być bardzo korzystna.

Kiedy wymienić ścianę uszkodzoną przez wodę: 5 wyraźnych znaków

Oznaki uszkodzonej przez wodę ściany wymagającej wymiany

Istnieje kilka oznak i wskazówek dotyczących uszkodzeń spowodowanych przez wodę w twoim domu, które możesz od razu zidentyfikować, a niektóre wymagają znacznie głębszego zbadania. Jeśli niedoświadczona i niedoinformowana osoba przeprowadziłaby inspekcję, mogą pojawić się pewne oznaki, że przeoczy.

Aby wyraźnie i łatwo zidentyfikować, które ściany uszkodzone przez wodę wymagają wymiany, a które nie, oto znaki, których należy szukać, aby wiedzieć, co należy zrobić.

1. Przebarwienia

Zacznijmy od niezaprzeczalnego znaku, którego należy szukać. Przebarwienia i plamy są dość oczywiste na ścianach uszkodzonych przez wodę.

Z drugiej strony znaczne przebarwienia powodują, że ściany były bardzo długo penetrowane przez wodę. Może to być znak, który można zobaczyć między innymi, co jest dość łatwe do zobaczenia. Przebarwienia i plamy również zakłócają harmonię ściany i akcent pomieszczenia, więc zmiana ścian, które zostały przebarwione na znaczną skalę, naprawdę gwarantuje wymianę.

2. Peeling i bąbelkowanie

Łuszczenie się i bulgotanie farb ściennych nie jest piękne. Gdy ściana była wystawiona na działanie wody przez bardzo długi czas, może powodować odklejanie się pigmentów. Oddzielenie farby może również oznaczać, że musiał wystąpić przeciek, z którym również musisz sobie poradzić.

Nawet jeśli przemalujesz ścianę, jeśli źródło uszkodzeń nadal tam jest, po prostu zniszczyłoby to nowo pomalowaną ścianę, czyniąc twój wysiłek na próżno. Usunięcie uszkodzonej przez wodę ściany i zadbanie o źródło jest nadal najlepszą metodą.

3. Wybrzuszenia i nierówności

Długotrwała ekspozycja na wodę może pogorszyć strukturę ściany, powodując powstawanie wybrzuszeń i nierówności. Te wybrzuszenia i wybrzuszenia mogą jedynie oznaczać, że konstrukcja ściany nie jest już zdrowa. Grudki i nierówności spowodowane przez wodę są miękkie i łatwo się kruszą.

Naprawa takich ścian może oznaczać więcej szkody niż pożytku, więc lepiej wymienić je jak najwcześniej. Wybrzuszenia i nierówności mogą również pochodzić ze złej konstrukcji, więc najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie ich lepszą konstrukcją. Ich załatanie może również zepsuć wygląd ściany i otoczenie pokoju.

4. Duży wzrost pleśni

Pleśnie nie są rzadkością w przypadku ścian uszkodzonych przez wodę. Mogą rosnąć tam, gdzie jest wilgoć, co może zaszkodzić zdrowiu Twojej rodziny.

Pleśnie nie są ładne, więc pozbycie się ich jest czymś, co musisz zrobić. Ściany zainfekowane pleśnią mogą oznaczać ciągłe źródło wody lub wilgoć, dlatego dobrym pomysłem jest zastąpienie ich ścianami wodoodpornymi i sprawdzenie źródła.

5. Wypaczone i zniekształcone ściany

Kto lubi widzieć w swoich domach wypaczone i zniekształcone ściany? Nikt.

Te nieestetyczne uszkodzenia wymagają wymiany tak szybko, jak to możliwe. Te wypaczenia i zniekształcenia wskazują również, że ściany są już strukturalnie niestabilne i mogą również powodować incydenty.

Woda sącząca się w głąb ścian w sposób ciągły powoduje jej obwisanie i ostatecznie zniekształcenie. Woda osłabia strukturę ściany i dlatego gwarantuje wymianę.

Czy należy wymienić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową?

Oczywiście! Płyty gipsowo-kartonowe nie powinny być narażone na działanie wody przez dłuższy czas.

Długotrwałe narażenie na działanie wody może spowodować pogorszenie integralności płyt kartonowo-gipsowych i ostatecznie ulegnie zniszczeniu. Wymiana uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej i zastosowanie środków zapobiegawczych to coś, do czego zawsze musisz dążyć.

Jak sprawdzić, czy uszkodzenie przez wodę jest nowe czy stare

Określanie wieku uszkodzeń spowodowanych przez wodę jest prawie identyczne ze sposobem określania wieku drzewa. Woda wnikając w powierzchnię ściany pozostawia słoje.

Nowe uszkodzenia wodne mają mokre, ciemne plamy. Stare uszkodzenia wodne pozostawiają suche słoje podobne do drzew. Im starsze uszkodzenie, tym więcej i szersze ma pierścienie.

Kolejną rzeczą jest rozwój pleśni. Pleśń nie rośnie od razu po wystawieniu ściany na uszkodzenia.

Kultywacja może zająć kilka dni. Jeśli pleśń jest bardziej ekspansywna i znajduje się już daleko od źródła, może to oznaczać tylko, że ściana przez długi czas była narażona na działanie wody.

Wniosek

Zamieszczone znaki i wskazówki pomogą Ci w określeniu, kiedy należy wymienić zniszczoną przez wodę ścianę. Ściany to bardzo ważna część domu i coś, co chcesz zachować w doskonałej formie, więc jeśli kiedykolwiek zobaczysz oznaki zalania, działaj szybko i rób to, co należy zrobić.