Kiedy wymienić kanapę uszkodzoną przez wodę: pomocny przewodnik

Nauka naprawy mebli w domu to cenna umiejętność, ale musisz także wiedzieć, kiedy wymienić uszkodzoną przez wodę kanapę.

Czynniki takie jak rozmiar uszkodzeń i materiał, z którego wykonana jest kanapa, mogą mieć wpływ na to, czy można ją naprawić, czy należy ją wyrzucić. Musisz sprawdzić, czy nie ma śladów zalania i wiedzieć, kiedy twoje meble powinny trafić do śmieci.

Kiedy wymienić kanapę uszkodzoną przez wodę: pomocny przewodnik

Co powoduje uszkodzenie kanapy przez wodę?

Szkody spowodowane przez wodę mogą mieć kilka źródeł w domu; może pochodzić z wycieków lub masowych wycieków. Jednak powodzie zwykle powodują poważne uszkodzenia podłogi, ścian i mebli.

Huragany, deszcz i woda morska mogą siać spustoszenie w Twoim domu.

Najostrzejszy efekt odczuwają leżanki i krzesła ze względu na materiały, z których są wykonane. Drewno gnije po długotrwałym kontakcie z wilgocią, a poduszki mogą zatrzymywać wodę.

Plamy i pleśń to typowe oznaki uszkodzenia mebli przez wodę. Po pewnym czasie możesz również zauważyć wybrzuszenia, przebarwienia i łuszczenie się na kanapie.

Środki ostrożności po zalaniu lub uszkodzeniu przez wodę

Powodzie są stresujące dla właścicieli domów; martwisz się o uratowanie mebli przy zachowaniu bezpieczeństwa. Musisz postępować zgodnie z procesem, aby uratować jak najwięcej rzeczy i zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim.

1. Zabezpiecz swój dom

Sprawdź, czy nie ma dziur, pęknięć i innych uszkodzeń strukturalnych. Zapewni to, że Twój dom będzie bezpieczny przed ponownym wejściem.

2. Poproś o pomoc swoją firmę ubezpieczeniową

Skontaktuj się ze swoim agentem ubezpieczeniowym i zapytaj, czy Twoja polisa obejmuje szkody powodziowe. Dzięki temu profitowi możesz zaoszczędzić trochę mebli.

Ubezpieczenie od powodzi gwarantuje, że otrzymasz pieniądze w zależności od okoliczności. Oto przewodnik, w jaki sposób firmy zwracają koszty mebli uszkodzonych przez wodę.

3. Usuń stojącą wodę i mokrą zawartość

Użyj pompy, aby usunąć całą stojącą wodę z pomieszczenia. Po wyczyszczeniu możesz zacząć usuwać mokre meble do naprawy lub utylizacji.

4. Skontaktuj się z firmą zajmującą się renowacją

Ta firma pomoże Ci uratować Twoje rzeczy i pokieruje Cię, od czego zacząć naprawę domu.

Kiedy wyrzucić kanapę

Rozstanie z kanapą może być bolesne, zwłaszcza jeśli jest w Twoim domu od dłuższego czasu. Jednak przechowywanie mebli w pobliżu, gdy są spleśniałe i poważnie uszkodzone, nie jest bezpieczne.

Musisz poszukać kilku czynników, aby wiedzieć, czy powinieneś puścić swoją kanapę.

1. Jaki rodzaj wody go uszkodził?

Floodwater ma różne kategorie, a rodzaj w twoim domu może określić, czy musisz naprawić lub wyrzucić swoją kanapę.

Czysta woda

Ta woda pochodzi z pęknięć w twoich rurach. Jest używany w linii zasilającej, dzięki czemu woda jest czysta.

Czysta woda nie zawiera żadnych niebezpiecznych mikroorganizmów, więc nie musisz się martwić, jeśli ta woda zaleje Twój dom.

Za pomocą tej wody możesz szybko wysuszyć i naprawić swoją kanapę.

Szara woda

Ta woda jest trochę bardziej ryzykowna niż czysta woda. Może pochodzić z toalety, umywalki lub wanny. Będziesz musiał dokładnie zdezynfekować swoją kanapę, jeśli jest mokra szarą wodą.

Mniejsze przedmioty, takie jak poduszki lub niektóre prześcieradła, należy wyrzucić.

Czarna woda

Ta woda ma najwyższy stopień zanieczyszczenia. Pochodzi z wód gruntowych, toalet z kałem lub ścieków.

Czarna woda zawiera kilka szkodliwych bakterii, które mogą powodować choroby i infekcje; musisz wyrzucić swoją kanapę, gdy zetknie się z tą wodą.

2. Z czego wykonana jest kanapa?

Oprócz wody materiał, z którego wykonana jest kanapa, może mieć wpływ na stopień uszkodzenia przez wodę. Musisz wiedzieć, jakie są Twoje meble, aby sprawdzić, czy można je naprawić, czy nie.

Drewno liściaste

Kanapy z twardego drewna można szybko odnowić. Musisz go wysuszyć przez 24 do 48 godzin przed ponownym użyciem.

Upewnij się, że podczas napraw nie występuje nadmierny wzrost pleśni.

Tapicerka

Tapicerowane kanapy są trudne w naprawie i prawdopodobnie będą musiały zostać wyrzucone. Gdy wiesz, że Twoje meble moczą się przez ponad 24 godziny, nie ma nadziei na ich uratowanie.

Możesz jednak naprawić swoje meble, jeśli uległy lżejszym uszkodzeniom. Oto obszerny przewodnik na temat naprawy uszkodzonej przez wodę tapicerki kanapy.

Pleśń to ostatni znak, że musisz wyrzucić swoje meble. Gdy zobaczysz wzrost na swojej kanapie, wyrzuć go.

Laminat

Niektóre tańsze kanapy wykorzystują jako podstawę drewno laminowane. Nie jest jednak bardzo odporny na powodzie i poważne uszkodzenia wody.

Gdy zobaczysz, że drewno się rozwarstwiło, musisz wyrzucić swoją kanapę. Drewno pochłonie wilgoć, a naprawa będzie trudna.

Jak pozbyć się kanapy

Możesz myśleć, że wyrzucanie kanapy jest jak zwykłe śmieci, ale istnieją konkretne wytyczne, których musisz przestrzegać. Meble mają zwykle specjalne miejsce do utylizacji, aby prawidłowo obchodzić się z częściami.

Przed wyrzuceniem sofy sprawdź w przepisach stanowych dotyczących utylizacji mebli.

Wniosek

Powodzie i przecieki mogą być stresujące, zwłaszcza gdy wiesz, że Twoje meble są uszkodzone. Właściciele domów zawsze starają się jak najlepiej ratować swoje rzeczy, ale ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wymienić uszkodzoną przez wodę kanapę.

Zapewnisz bezpieczeństwo swoim bliskim i możesz rozpocząć remont domu.