Kiedy woskować przed ślubem: co robić, a czego nie?

Możesz rozważyć dwa dni, kiedy nie masz pewności, kiedy depilować się przed ślubem. Niezbędne jest odpowiednie ustawienie czasu, aby Twoja skóra wyglądała jak najlepiej podczas ślubu.

Mówiąc o przygotowaniach skóry podczas ślubu, możesz również rozważyć opalanie przed wielkim dniem. Przeczytaj, kiedy uzyskać opaleniznę w sprayu przed ślubem.

Kiedy woskować przed ślubem: co robić

Kiedy woskować przed ślubem

Jeśli wcześniej woskowałeś

Możesz umówić się na depilację na dwa do trzech dni przed ślubem. Jest to jednak zalecane tylko wtedy, gdy wcześniej robiłeś woskowanie.

Jeśli używałeś innych metod usuwania włosów

Jeśli wykonujesz inne metody depilacji, takie jak golenie, chcesz depilować się na dziesięć dni przed ślubem, ponieważ twoje włosy muszą przystosować się do cyklu woskowania. Podczas pierwszej sesji możesz mieć nierównomierny wzrost włosów, więc będziesz potrzebować kolejnej wizyty na dwa dni przed ślubem.

Jeśli nigdy wcześniej nie woskowałeś

A jeśli nigdy nie próbowałaś innych metod depilacji? Chcesz najpierw spróbować depilacji woskiem, jeśli Twoja skóra ładnie na to zareaguje.

Umów się na próbną depilację woskiem na miesiąc przed ślubem, aby zobaczyć, czy uzyskasz pożądane rezultaty. Następnie możesz odżywić i nawilżyć skórę na dwa dni przed ślubem, aby uzyskać gładką skórę przez cały miesiąc miodowy.

Jak przygotować się do depilacji przed ślubem

Upewnij się, że włosy na Twoim ciele mają około ¼ cala długości, ponieważ wszystko, co jest krótsze, sprawia, że ​​wosk nieskutecznie przylega do włosów. Chcesz również złuszczać skórę na dzień przed depilacją woskiem.

Zapewni to najlepsze rezultaty depilacji woskiem, ponieważ złuszczanie usuwa martwe komórki skóry wokół mieszków włosowych. Dzięki temu Twoja skóra będzie gładsza i możesz zapobiec wrastaniu włosków.

Delikatny peeling złuszczający powinien załatwić sprawę. Wykonuj ruchy obrotowe myjką bez wywierania zbyt dużego nacisku.

Następnie dodatkowo przygotuj skórę, utrzymując ją nawilżoną. Idealnie, skóra powinna być dobrze nawilżona i nawilżona na tydzień przed wizytą depilacji woskiem, a następnie pominąć nawilżanie w dniu samego depilacji.

Co zrobić po depilacji woskiem przed ślubem?

Salon depilacji woskiem powinien nauczyć Cię praktyk, które musisz wykonać lub których należy unikać po depilacji. Ale ogólnie rzecz biorąc, należy unikać ekspozycji na słońce, a nawet wysokiej temperatury i spoconych czynności, takich jak sauny, ćwiczenia, gotowanie na parze lub gorące prysznice.

Nie powinieneś również nosić obcisłych ubrań przez 24 godziny po wizycie z depilacją. A przez następny tydzień nie szoruj woskowanych miejsc, aby uniknąć podrażnień.

Specjalista depilacji woskiem może polecić kremy, które spowolnią wzrost włosów oraz inne produkty, aby utrzymać skórę w optymalnym stanie, takie jak środki nawilżające. Następnie po tygodniu delikatnie wyszoruj woskowane obszary, aby zapobiec powstawaniu guzków lub wrastania włosów.

Czy mogę woskować tydzień przed ślubem?

Możesz woskować na tydzień przed ślubem, a niektórzy nawet zalecają ten harmonogram woskowania rąk i nóg. Możesz nawet rozważyć ostatnią sesję woskowania twarzy i brwi, jeśli zrobiłeś je kilka miesięcy przed ślubem.

Kluczem nie jest woskowanie w dniu ślubu, zwłaszcza gdy jest to Twój pierwszy raz. Okolica stanie się spuchnięta i wrażliwa, a niektórzy ludzie mogą być nawet wrażliwi na niektóre woski.

Jeśli myślisz o depilacji woskiem po raz pierwszy, zrób to trzy miesiące przed ślubem, aby się do tego przyzwyczaić. Salon może ułożyć Ci harmonogram, aby włosy rosły równomiernie i śledzić, kiedy podrażnienie spowodowane woskowaniem ustąpi.

Kiedy depilować brwi przed ślubem

Umów się na depilację brwi na dwa miesiące przed ślubem, jeśli to Twój pierwszy raz. Zapewni to, że uzyskasz pożądany kształt brwi przed ślubem i będziesz mieć czas na dostosowanie się, jeśli nie tego chcesz.

Nie musisz nosić tych brwi na weselu w przypadku błędów. Następnie zrób ostatnią sesję rzeźbienia brwi na tydzień przed ślubem.

Czy Ty też chcesz poprawić wygląd zmarszczek na wielki dzień? Przeczytaj, kiedy kupić botox przed ślubem.

Kiedy należy woskować pachy przed ślubem?

Najlepiej ułożyć sobie harmonogram i rozpocząć depilację pach na sześć miesięcy przed ślubem. To rozwiąże różne cykle wzrostu włosów, a Twoja skóra również przyzwyczai się do depilacji woskiem.

Gdy będziesz woskować przez długi czas, zauważysz, że będziesz musiał czekać dłużej, zanim włoski urosną. Końcówki włosów będą również cieńsze i bardziej miękkie, a niektóre osoby mogą potrzebować od czterech do sześciu tygodni, zanim będą potrzebować nowej sesji woskowania.

Co to jest wosk na miesiąc miodowy?

Niektóre salony depilacji oferują parom specjalny pakiet zabiegów depilacji woskiem przed ślubem lub podróżą poślubną. Może to być jedna cena dla Pary Młodej lub różne części ciała dla Pary Młodej w różnych cenach.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy depilować się przed ślubem, gdzie będzie zależeć, czy to Twój pierwszy raz, czy już to robiłeś.

Osoby po raz pierwszy muszą woskować kilka miesięcy przed ślubem, aby ustalić równy cykl wzrostu swoich włosów. Następnie możesz umówić się na wizytę na dwa do trzech dni przed ślubem, kiedy regularnie depilujesz się woskiem.