Kiedy włączyć podgrzewacz do basenu słonecznego? Niesamowite fakty do przeczytania!

Podgrzewacz basenowy to świetny sposób na przedłużenie sezonu kąpielowego, ale kiedy włączyć podgrzewacz solarny? Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym względy praktyczne i osobiste.

Konieczne jest, aby być tego świadomym, ponieważ system grzewczy będzie ratował życie w chłodniejsze dni. Ogrzeje wodę w basenie, umożliwiając w ten sposób pływanie przez cały rok, jeśli chcesz.

Kiedy włączyć podgrzewacz do basenu słonecznego? Niesamowite fakty do przeczytania!

W tym poście przeprowadzimy Cię przez te czynniki i kilka innych niezbędnych informacji, które musisz znać. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kiedy najczęściej korzystasz z puli?

Warto wiedzieć, że nie ma określonego czasu na uruchomienie solarnego podgrzewacza basenu. Czas działania podgrzewacza basenowego powinien opierać się głównie na nawykach pływackich Twojej rodziny. Na przykład, jeśli lubisz pływać każdego ranka, chciałbyś włączyć grzejnik kilka godzin wcześniej niż podczas pływania.

W ten sposób, kiedy idziesz na poranne pływanie, woda jest już ciepła i ładna. Co więcej, właśnie dlatego większość ludzi woli te programowalne podgrzewacze basenowe. Włączają się za pomocą ustawień termostatu. W takim przypadku podgrzewacz basenu włączy się tylko wtedy, gdy właściciel będzie musiał pływać, a nie ciągle biegać. Dlatego najlepszym czasem na uruchomienie podgrzewacza basenu są godziny przed zwykłym korzystaniem z basenu.

Jak długo ma działać podgrzewacz basenu słonecznego?

Ogólną zasadą jest uruchamianie paneli słonecznych w najbardziej słonecznej porze dnia. Oznacza to, że należy uruchamiać urządzenie nie tylko wtedy, gdy jest zimno, ale także wtedy, gdy słońce pada bezpośrednio na panele. Czasami nadszedł czas, gdy w domu nie jest już dużo światła słonecznego. Ale pomogłoby, gdybyś nie uruchamiał podgrzewacza basenu, gdy warunki nie są odpowiednie. Nie jest to idealne rozwiązanie.

Na przykład, jeśli prognozowane są obfite opady deszczu, należy wyłączyć grzejnik. Zimą, kiedy jest ciemno i nie ma światła, również nie jest to najlepsza pora na prowadzenie jednostki. Pamiętaj, że każdy czynnik przyczyniający się do schłodzenia wody w basenie będzie wymagał jeszcze cięższej pracy podgrzewacza słonecznego.

Uruchamianie podgrzewacza basenu w nocy

Większość właścicieli posiadających wiedzę na temat tego, kiedy włączyć solarny podgrzewacz basenu, nie uruchomiłaby podgrzewacza basenu w nocy. Dzieje się tak, ponieważ temperatura w nocy w wielu miejscach jest niższa niż w wodzie w basenie. Znaczenie mówi, że istnieje możliwość, że z czasem część wody z basenu zostanie utracona.

Dzieje się tak, ponieważ wyparują. Załóżmy, że temperatura powietrza na zewnątrz jest znacznie niższa niż wody w basenie. W takim przypadku właściciel basenu najprawdopodobniej odczuje utratę ciepła, ponieważ grzejnik pracuje w nocy. W takim przypadku poniesiesz większe koszty eksploatacji swojego słonecznego podgrzewacza basenowego. To dlatego, że ani elektryczny, ani gazowy podgrzewacz basenu nie jest drogi w eksploatacji. Mając to na uwadze, nie jest to idealne rozwiązanie do uruchamiania podgrzewacza basenu w nocy.

Ale tak jak w przypadku każdej innej rzeczy, od tej reguły stosuje się pewne wyjątki. Tutaj stosuje się ogrzewanie basenu w nocy. Samo założenie przykrycia na basen w nocy może zminimalizować zarówno utratę ciepła, jak i parowanie podczas korzystania z podgrzewacza basenu w nocy. Możesz także położyć na nim koc z bąbelków słonecznych. Jeśli dodasz zadaszenie na basen, wiele na tym skorzystasz. Jednak instalacja tego może być nieco kosztowna. Z drugiej strony nałożenie na basen koca bąbelkowego może być żmudne. To samo dotyczy zdejmowania go. Ale dobrą rzeczą jest to, że ten jest bardzo tani.

Inne czynniki do rozważenia

Oprócz powyższych czynników należy również wziąć pod uwagę kilka innych czynników, w tym rozmiar podgrzewacza basenu, który będzie używany w systemie filtracji basenu oraz rodzaj używanego podgrzewacza basenu.

#1. Rozmiar podgrzewacza basenu

Ponownie, pamiętaj o podanym powyżej przykładzie, że osobom, które zwykle pływają rano, zaleca się włączenie podgrzewacza basenu na kilka godzin przed rozpoczęciem pływania. Jeśli posiadasz duży podgrzewacz basenu, do jego ogrzania potrzeba tylko dwóch godzin. Ale jeśli grzałka jest mniejsza, potrzeba około trzech godzin, aby ogrzać basen o podobnej wielkości.

#2. Typ podgrzewacza basenowego

Jeśli chodzi o działanie podgrzewacza, kolejnym ważnym czynnikiem jest rodzaj używanego podgrzewacza basenu. Grzejniki basenowe zasilane gazem będą działać szybciej niż pompy ciepła. Ale oba będą działać szybciej niż solarny podgrzewacz basenu. Ta grzałka nie może podgrzewać wody w basenie, gdy nie świeci słońce. Możesz również przeczytać o doborze grzejnika basenowego.

To okładka!

Podsumowując, zalecany czas włączenia solarnego podgrzewacza basenu to godziny przed rozpoczęciem pływania. Ponadto utrzymuj działanie podgrzewacza basenu, gdy słońce bezpośrednio uderza w podgrzewacz słoneczny. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo działa podgrzewacz basenowy i jak włączyć podgrzewacz basenowy