Kiedy wkładasz puch do pralki? Niesamowite fakty, które musisz przeczytać!

Kiedy wkładasz puchowego do pralki? W przypadku starych modeli pralek zazwyczaj trzeba zastosować środek zmiękczający do tkanin lub puchowy podczas ostatniego cyklu płukania prania. Natomiast w przypadku nowoczesnych typów i modeli pralek płyn zmiękczający jest dodawany do prania automatycznie.

Kto nie chce, aby jego ubrania były miękkie i pachnące? Cóż, wiem, że wszyscy to robią. Aby wyglądać reprezentacyjnie, nie zaczyna się od noszenia ubrań. Zaczyna się od prania ubrań.

Kiedy wkładasz puch do pralki? Niesamowite fakty

Więc ważne jest, aby wiedzieć, co należy zrobić, aby Twoje ubrania były bardziej miękkie i pachnące.

W związku z tym do ubrań dodaje się płyny do zmiękczania tkanin, takie jak puchowe, aby były bardziej miękkie i ładnie pachnące. Chociaż kiedy powinieneś go dodać, zwłaszcza jeśli używasz myjki? Cóż, na szczęście dla ciebie, ten artykuł zawiera wszystko w tej kwestii. Przygotuj się więc na ładne, wygodne i pachnące ubrania, a potem zacznijmy.

Odżywki do tkanin

Jest wiele powodów, dla których używamy zmiękczaczy do tkanin w każdym praniu, z których jeden jest z przyzwyczajenia. Szczerze mówiąc używam zmiękczaczy do tkanin za każdym razem, gdy robię pranie. Sprawia, że ​​ubrania są wygodne w noszeniu i mniej się gniotą po wyschnięciu. Po pierwsze, płyny do płukania tkanin zawierają substancje, które zawierają składniki nawilżające w miejscach, w których powlekają tkaninę i czynią ją bardziej miękką. Substancje te zmiękczają włókna tkaniny w postaci płynnej lub arkuszy suszarki. Substancje zawarte w płynie do płukania tkanin pomagają zwalczać zmarszczki i redukują elektryzowanie, które staje się miękkie w dotyku. Zmiękczają tkaninę i nadają praniu przyjemny, świeży zapach. Ogólnie rzecz biorąc, płyn do płukania to środek czyszczący, który sprawia, że ​​tkaniny są bardziej miękkie i pachnące. Zapewnia również dodatkową warstwę ochrony tkanin przed zużyciem w wygładzający i pachnący sposób.

Korzystanie z płynu do płukania tkanin

Więc kiedy wkładasz puchowego do pralki? Istnieją dwa rodzaje myjek do zmiękczaczy do tkanin. Jeden to nowe modele z automatycznymi dozownikami, a drugi to ręczny lub stary model. W nowym modelu nie musisz się martwić o dodanie do prania płynu zmiękczającego. Wystarczy napełnić dozownik i zamknąć go. Dozownik automatycznie doda płyn zmiękczający we właściwym czasie.

Podczas gdy w starych modelach płyn zmiękczający należy dodawać ręcznie. Musisz więc w odpowiednim momencie dodać płyn zmiękczający do tkanin. Zwykle dodaje się go podczas ostatniego cyklu płukania pralki.

Możesz również wybrać, czy chcesz użyć płynu do zmiękczania tkanin w płynie, czy płynu w proszku. W obu przypadkach należy napełnić wannę wodą, aby detergent nie spłukał zmiękczacza. Zdarzają się przypadki, że płyny do płukania tkanin lub zmiękczacze często powodują plamy, dlatego ważne jest również, aby wiedzieć, jak je usunąć. Cóż, usunięcie go jest proste i łatwe.

Kiedy wkładasz puch do pralki?

Puchowy dobrze sprawdza się w pralkach ładowanych od góry. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszym z nich jest użycie czapki Downy’s, aby zmierzyć, ile Downy należy dodać do ładunku. Następnie wlej go do dozownika, zwykle znajdującego się na środkowej kolumnie, a następnie pozwól pralce wykonać swoją pracę w ostatnim cyklu wirowania. W niektórych przypadkach, gdy Twoje pralki nie mają automatycznych dozowników, możesz dodać puchową wkładkę podczas ostatniego cyklu płukania pralki. Dodanie w tym czasie zwiększy skuteczność zmiękczania tkanin, ponieważ detergent do prania zostanie zmyty. Dobrym pomysłem może być wiedza, jak używać Oxiclean w pralce ładowanej od góry i kiedy włożyć płyn zmiękczający do pralki.

Zmiękczacz do tkanin vs. Wszystkie rodzaje prania

Posiadanie zmiękczacza do tkanin, który zmiękcza pranie, nie gwarantuje, że będzie działać na wszystkich rodzajach tkanin. Płyny do zmiękczania tkanin najlepiej stosować do włókien na bazie bawełny lub do większości wyrobów z włókien naturalnych. Smary znajdujące się w płynach do zmiękczania tkanin zostały zaprojektowane tak, aby pozostawić warstwę ochronną, chroniąc niektóre materiały w tkaninie, na przykład w ubraniach gimnastycznych.

Tak, środki do zmiękczania tkanin są skuteczne, ale to zależy od rodzaju używanej tkaniny. Czasami niektóre materiały nie wymagają dodawania zmiękczaczy do tkanin. Niektóre z tych tkanin można znaleźć w ubraniach sportowych, takich jak ubrania na siłownię.

Tkanina w większości odzieży sportowej jest rodzajem materiału niszczącego wilgoć, który odprowadza pot na zewnętrzną warstwę odzieży. Tak więc środki zmiękczające nie będą dobrze działać, ale mogą pogorszyć jego skuteczność, zatykając pory tkaniny. Możesz również omijać wodoodporne ubrania, ponieważ te płyny do zmiękczania tkanin mogą zniszczyć jego właściwości i zmniejszyć chłonność tkaniny. Jednym z nich jest mikrofibra lub te wykonane z frotte.

To okładka!

Zawsze odczuwam satysfakcję i satysfakcję, gdy czuję, że ubrania, które piorę, są wygodne w noszeniu. Ubrania są przyjemne w noszeniu, zwłaszcza jeśli są miękkie i pachnące, ponieważ mogą dodać Ci pewności siebie, gdy wiesz, że nosisz czyste i pachnące ubrania. Więc jeśli nadal myślisz o „Kiedy wkładasz puchowego do pralki?” zależy to od używanej pralki. Jeśli Twoja pralka jest wyposażona w automatyczny dozownik, wystarczy napełnić dozownik, natomiast w przypadku pralek ręcznych lub starych modeli, można dodać puchową w ostatnim cyklu wzrostu.Możesz również chcieć aby przeczytać o tym, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.