Kiedy używać pralki? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, kiedy użyć pralki? Ten artykuł pomoże Ci poznać pralkę. Podkładki, zwykle wykonane z płaskiego, okrągłego lub w kształcie dysku kawałka metalu z otworem pośrodku, są często używane z elementami złącznymi.

Podkładkę można umieścić na końcu łącznika jak śrubę, zanim zostanie wepchnięta w powierzchnię. Z drugiej strony, prawdziwa podkładka nie jest dociskana do powierzchni, co sprawia, że ​​ludzie zastanawiają się, do czego służy.

Kiedy używać pralki? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Chroni to łeb śruby lub nakrętkę przed zarysowaniem i oznakowaniem powierzchni dwóch zabezpieczonych elementów, co spowoduje zwolnienie łącznika. Co więcej, wciśnięcie śruby w drewno może doprowadzić do rozłupywania się drewna wokół powierzchni, czemu zapobiega podkładka. Podkładki mają wiele typów i są używane w różnych warunkach, więc musisz czytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Jak używać podkładki?

Jeśli zamierzasz zabezpieczyć coś podkładkami, upewnij się, że mają odpowiednią grubość. Często zależy to od tego, co chcesz, aby pralka osiągnęła. Jeśli chcesz mieć pewność, że instalacja jest tak skomplikowana, jak to tylko możliwe, możesz użyć grubej podkładki. W pewnych okolicznościach może być wymagane zatrudnienie ponad jednego, aby to zrobić.

Konieczne może być również nasmarowanie podkładki. Zapewnia to szereg korzyści, w tym zmniejszenie niebezpieczeństwa korozji i znacznie ułatwienie montażu elementu złącznego. Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru podkładki. A użycie tego, który jest albo za mały, albo za duży, prawie na pewno da wyniki mniej niż idealne. Na przykład, jeśli chcesz ograniczyć wyciek i wybrać dużą podkładkę, szczelina między śrubą a podkładką będzie znaczna, co spowoduje jeszcze większy wyciek.

Jakie są rodzaje podkładek?

Podkładki płaskie lub sprężyste to dwa inne typy podkładek studni. Przyjrzyjmy się każdemu po kolei. Istnieją dwa rodzaje tego, czego należy się nauczyć o pralce i kiedy jej używać.

#1. Podkładka płaska

Płaska podkładka zmniejsza nacisk powierzchniowy wywierany na zabezpieczany przedmiot poprzez zwiększenie rozmiaru powierzchni nośnej śruby. Ilekroć obszar łożyska zanurza się poniżej nacisku powierzchniowego, może wystąpić śliskość; w ten sposób zastosowanie płaskiej podkładki zmniejsza możliwość takiego zdarzenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli powierzchnia styku powierzchni nośnej śruby z mocowanym elementem jest niewielka lub jeśli element jest wykonany z elastycznego materiału, takiego jak aluminium lub plastik.

Ponieważ podkładki płaskie były zwykle wykonywane przez prasowanie metalu, mają zaokrąglone krawędzie na jednej powierzchni lub zadziory na drugiej. Chociaż nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, która strona musi być podniesiona lub opuszczona, zwykle najlepiej jest ustawić stronę z zadziorami, głównie wtedy, gdy problemem jest napięcie powierzchniowe łożyska. Jednakże, ponieważ te zadziory mogą plamić powierzchnię powiązanego elementu podczas dokręcania, w niektórych sytuacjach może być korzystne umieszczenie okrągłej strony w dół, aby zapobiec rozrywaniu płyt.

#2. Podkładka sprężysta

Podkładki sprężyste powstały poprzez odcięcie odcinka takiej płaskiej podkładki i skręcenie jej. W konsekwencji aktywowana jest siła sprężyny lub sprężystości. W przeciwieństwie do podkładek płaskich, które są stosowane zarówno po stronie śruby, jak i nakrętki łącznika, podkładki sprężyste zastosowano wyłącznie po stronie nakrętki. Początkowo wyższa siła tarcia dostarczana przez cięty odcinek, który „wgryza się” w powierzchnię nośną, miała sprawić, że podkładki te będą użyteczne w porównaniu z luzem. Szorstkie krawędzie podkładki (które czasami są ząbkowane) przypuszczalnie wgryzają się w nakrętkę lub powierzchnię mocowania, uniemożliwiając ruch lub poluzowanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

W rezultacie te części byłyby odpowiednie dla maszyn o wysokich wibracjach. Jednak efekt „gryzienia” można zastosować tylko w sytuacjach, gdy substancja zabezpieczanego przedmiotu jest bardziej miękka niż podkładki metalowej. W porównaniu z obciążeniem osiowym dokręcanej śruby siła sprężystości podkładki sprężystej jest minimalna. W rezultacie śruba została już poluzowana, gdy elastyczny docisk podkładki sprężystej zaczyna działać.

Ponadto, mocny chwyt podkładek sprężystych często rysuje powierzchnię łożyska, przez co nie nadaje się do częstego montażu i demontażu. Istnieje wiele przypadków użycia podkładek sprężystych w połączeniu z podkładkami płaskimi do ochrony powierzchni łożyska.

Jednak wydaje się, że rzadko się to udaje, a konsekwencją jest działanie blokujące, które w najlepszym przypadku jest minimalne. Podkładki są używane do rozłożenia ciężaru elementu złącznego, minimalizując tarcie i poślizg. Dokręcanie tylko z odpowiednim momentem obrotowym jest najdoskonalszym sposobem zapewnienia solidnego chwytu i bezpiecznego założenia, niezależnie od wybranej podkładki.

Dlaczego ludzie używają pralki?

Podstawową funkcją większości podkładek jest rozłożenie ciężaru śruby lub nakrętki, z jaką są one używane. Łączniki gwintowane bardzo obciążają materiał, do którego są wciskane. Na przykład wciśnięcie wkrętu w drewno może spowodować pęknięcie drewna na powierzchni. Podkładki zmniejszają niebezpieczeństwo tego uszkodzenia poprzez równomierne rozprowadzanie obciążenia elementu mocującego na całej powierzchni materiału. Podkładki nie są wymagane dla wszystkich materiałów. Z drugiej strony podkładki są korzystne dla ochrony drewna lub innych stosunkowo delikatnych materiałów przed uszkodzeniami spowodowanymi naprężeniami, gdy gwintowany łącznik jest wciskany w podłoże. Możesz również zainteresować się najlepszą kompaktową pralką i suszarką.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się korzystać z pralki. Podkładka wydaje się być cienką płytką z koncentrycznym otworem służącym do równomiernego rozłożenia ciężaru mocowania gwintowanego. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę oraz gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.