Kiedy suknie ślubne trafiają na wyprzedaż: najlepszy czas na zakup

Możesz wiedzieć, kiedy suknie ślubne trafiają do sprzedaży, sprawdzając trzy instancje. Podzielimy się również najlepszymi czasami w roku na zakup sukni ślubnej, aby zaoszczędzić pieniądze.

Ale po pierwsze, dlaczego suknie ślubne są tak drogie? Zachęcamy do przeczytania naszej dyskusji, aby dowiedzieć się, ile należy za nią zapłacić, jednocześnie zachowując rozsądek.

Kiedy suknie ślubne trafiają na wyprzedaż: najlepszy czas na zakup

Dowiedz się, kiedy suknie ślubne trafiają na sprzedaż, aby zaoszczędzić pieniądze

Wyprzedaż

Zawsze warto mieć listę sklepów ślubnych, aby móc śledzić potencjalną wyprzedaż. Oczywiście mogą się różnić w dniach, w których będą oferować ogromne zniżki, więc najlepiej jest podpisać się za pomocą ich biuletynów lub nawet śledzić je w mediach społecznościowych w celu uzyskania ogłoszeń.

Kiedy sklepy zamierzają wprowadzić nową kolekcję, jest również prawdopodobne, że zaoferują wyprzedaż obecnych sukien ślubnych, aby opróżnić swój asortyment. Zastanów się nad zaznaczeniem w kalendarzu potencjalnych wyprzedaży na początku roku lub latem.

Warto jednak również wspomnieć, że niektóre sklepy mogą nie mieć wyprzedaży. W tym przypadku istnieją dwa inne przypadki, w których możesz zdobyć wspaniałe suknie ślubne bez rozbijania banku.

Zwrócone sukienki

Niektórzy projektanci mogą oferować zwracane sukienki, które oczywiście nie będą już miały tej samej ceny, co ich pierwotna cena. Te sukienki mogą pochodzić z odwołanych ślubów lub z różnych powodów.

Jedyną uwagą jest sprawdzenie ogólnego stanu sukienki. Może mieć pewne uszkodzenia lub wymagać czyszczenia, więc przygotuj się na te dodatkowe poprawki po zakupie sukni ślubnej.

Oto, gdzie można wyczyścić suknie ślubne, jeśli tego potrzebujesz.

Wycofane sukienki

Podobnie jak w przypadku wyprzedaży, niektóre sklepy nadal będą sprzedawać niektóre ze swoich sukienek uważanych za niemodne. Mogą jednak zostać wycofane i przechowywane na zapleczu, więc spróbuj zadzwonić do sklepu, jeśli sprzeda je po niższej cenie.

Zachowaj otwarty umysł w przypadku wycofanych sukien ślubnych, ponieważ nadal możesz je modyfikować i zmieniać, aby były tak stylowe, jak obecne sukienki sezonu. Ale oczywiście gwarantowałoby to wizytę u krawcowej, co będzie kolejnym kosztem sukni ślubnej.

Innym konkretnym przykładem wycofanej sukni ślubnej jest przykładowa suknia ślubna. Jeśli przyglądasz się projektantowi, możesz sprawdzić w jego sklepie przykładowe suknie ślubne, które są zasadniczo tymi, które przymierza się w salonie ślubnym, ale nigdy nie są noszone na zewnątrz ani przerabiane.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup sukni ślubnej

Styczeń

Najlepszy czas na zakup sukni ślubnej to styczeń. Początek nowego roku to moment, w którym butiki zazwyczaj wprowadzają nowe kolekcje lub uzupełniają swoje suknie, więc panny młode mają większy wybór sukien ślubnych.

Styczeń jest również uważany za najlepszy miesiąc na rozpoczęcie zakupów sukien ślubnych, ponieważ święta są zwykle sezonem zaręczynowym. Projektanci i krawcy widzą w tym okazję do zaoferowania ekscytujących sukienek, które sprostają oczekiwanym wymaganiom w przyszłym roku.

Lato i wczesna zima

Inne okazje do zaznaczenia w kalendarzu zakupów sukni ślubnych to lato i wczesna zima. Te dwa sezony to zwykle okresy, w których salony ślubne organizują wyprzedaże próbek.

Przykładowe wyprzedaże mają miejsce, gdy sklepy i projektanci oferują sukienki, które zwykle mają na sprzedaż, co oznacza, że ​​można zdobyć wspaniałe sukienki w niższej cenie. Jeśli jesteś fanką konkretnej projektantki, koniecznie zajrzyj na przykładowe wyprzedaże, a może uda Ci się zdobyć wymarzoną sukienkę.

6 miesięcy przed ślubem

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zacząć szukać sukien ślubnych na co najmniej sześć miesięcy przed dniem ślubu. Zapewni to, że wypróbowałeś wszystko, co potencjalnie Ci się spodoba, zamiast rozliczać się z tym, co jest dostępne zgodnie z harmonogramem.

Wcześniejsze zakupy sukienek pozwolą również projektantce lub krawcowej na dobranie trzech przymiarek i dokonanie niezbędnych zmian. Jeśli dzień ślubu przypada na szczyt sezonu, nie musisz się już martwić, że wymarzona suknia stanie się niedostępna.

Ile należy zapłacić za suknię ślubną?

Rozsądna cena za suknię ślubną to około tysiąca dolarów. Jednak średni koszt, jaki panny młode są gotowe wydać, wynosi nawet 1500 USD, więc ten przedział cenowy nadal można uznać za akceptowalny w przypadku sukni ślubnej.

Niemniej jednak ostatecznie zdecydujesz, ile chcesz wydać na suknię ślubną. Upewnij się więc, że nie wpłynie to na inne wydatki związane z weselem.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tej części budżetu, przeczytaj, ile to za dużo na suknię ślubną.

Co powinienem wiedzieć przed zakupem sukni ślubnej?

  • Zaznacz w kalendarzach potencjalne wyprzedaże i rabaty
  • Ustaw wcześniej budżet na suknię ślubną
  • Umawiaj się na próbę sukni ślubnej co najmniej sześć miesięcy przed dniem ślubu
  • Określ cechy sukni ślubnej, które są akceptowane w Twojej kulturze, religii lub miejscu, w którym odbędzie się wesele

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, kiedy suknie ślubne trafiają do sprzedaży, rozważ wyprzedaż lub uważaj na zwracane i przecenione sukienki.

Wtedy najlepszą porą roku na zakup sukni ślubnej jest styczeń, wczesna zima i lato. Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; daj nam znać, jak przebiegają twoje zakupy sukienek.